Strona główna Sport i rekreacja Prawdziwie zimowy Bieg Trzech Jezior

Prawdziwie zimowy Bieg Trzech Jezior

1244
10

Wiatr i mróz towarzyszyły uczestnikom XV Zimowego Biegu Trzech Jezior na dystansie 15 km. Jednak nie pogoda, ale stan nawierzchni dróg, budziły największe obawy wśród biegaczy. Drogi leśne w większości pokryte są zmarzniętym śniegiem.

Okazało się jednak, że organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Cała trasa została posypana piaskiem. Start i meta miały miejsce przy ośrodku Jutrzenka w Gołąbkach, natomiast uroczyste zakończenie w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Zwycięzcą został Andrzej Starżiński z Ukrainy z czasem 47 minut 42 sekund. Drugi był Marcin Zagórny z Krosna Odrzańskiego, a trzeci Kamil Nartowski z Torunia. Najszybszą kobietą okazała się Olga Ochal Kalendarova, która pozwoliła wyprzedzić się tylko czterem mężczyznom i z czasem 54:32 zajęła piąte miejsce w kategorii open.

Z naszej gminy najszybciej pobiegł Paweł Gorzelańczyk, drugi był Łukasz Urbaniak, trzeci Dominik Nowicki. Wśród pań z naszej gminy pierwsza na mecie pojawiła się Aneta Bartkowska, druga Żaneta Wiśniewska, a trzecia Justyna Stankowska.

Na trasie pojawiło się tez kilkunastu zawodników z naszej gminy w białych kurtkach z napisem „Biegnę dla Bogusi”. Był to wyraz solidarności z koleżanką biegaczką, która zmaga się z poważną chorobą. a także wyrażenie przekonania, że niebawem ruszy na trasy biegowe.

Bieg ukończyło 709 zawodników. Szczegółowe wyniki dostępne są |TUTAJ|.

10 KOMENTARZE

 1. Gratuluję wszystkim zawodniczkom i zawodnikom ukończenia biegu!
  Trasa przygotowana na medal.
  Bogusiu, trzymam kciuki i również jestem z Tobą.
  Pozdrawiam.

 2. Witam. To co zrobili na trasie i jak ja przygotowali to REWELACJA. Wielkie słowa uznania dla organizatorów, sponsorów no i oczywiście dla zawodników. Pozdrawiam Brawo Trzemeszno.

 3. Aneta dałaś czadu!!!! Oczywiście nasza trzemeszeńska Aneta Bartkowska. A i Panie Żaneta i Justyna też są super. Dodatkowo Justyna jako nauczycielka daje młodzieży przykład zdrowego trybu życia.

 4. no i dobrze niech biegaja…. paroc powinien dac 1 nagrode ze ten co wygra to go zatrudnia na stale na produkcji za kola. 🙂

 5. Doskonale przygotowana impreza i trasa biegu. W tych warunkach to prawdziwe mistrzostwo. Brawa dla organizatorów i służb wspierających. Gorące podziękowania również dla wszystkich Strażaków za perfekcyjne zabezpieczenie trasy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj