Strona główna Różne Seniorzy nie boją się komputera

Seniorzy nie boją się komputera

1950
11

Kilkunastu seniorów brało udział w warsztatach komputerowych, które odbywały się na terenie Szkoły Podstawowej nr 2. W ramach zajęć zdobywali podstawową wiedzę na temat poruszania się w dzisiejszym świecie, w znacznej mierze opartym na nowoczesnych technologiach informatycznych.

Organizatorem była europosłanka Krystyna Łybacka przy współpracy z burmistrzem Krzysztofem Derezińskim i dyrektorem „dwójki” Sławomirem Kupsiem.

Odbyło się dziesięć dwugodzinnych zajęć. W tajniki komputera wprowadzał słuchaczy informatyk Waldemar Staszak. Seniorzy uczyli się głównie wykorzystania możliwości jakie daje komputer i internet. Nabywali takich umiejętności jak pisanie tekstów, założenie i korzystanie z poczty mailowej, obsługa konta bankowego czy wykorzystanie mediów społecznościowych.

Jak nas poinformował asystent europosłanki Tadeusz Tomaszewski, na terenie powiatu zorganizowano dwanaście takich kursów, w których udział wzięło ponad 200 osób.

Na zakończenie kursu wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, nie zapomniano o kawie i cieście, przy których można było podsumować efekty szkolenia.

11 KOMENTARZE

 1. Gratulacje dla wszystkich! Ale czy seniorzy zostali także przeszkoleni z zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z sieci? To bardzo często nieświadomi seniorzy padają ofiarą tzw. phishingu. Jeśli chodzi o zajęcia to jestem jak najbardziej za, lecz bezpieczeństwo i świadomość powinny być tam na pierwszym miejscu.

 2. no to teraz Hakerka rosnie w siłe
  Zrobia routing do Chin bo chiny nie maja podpisanego aktu o danych IP do innych panstw to beda pisac na Dyzia komentarze anonimowe a nie jak ten Arturro co to mial tylu gosci w domu na otwartym WiFi

   • no moglby sie zglosic ten wspomniany A.B. na lekcje to by sie nauczyl jak pisac anonimy albo jak „nałozyc haslo na swoje Wifi” albo jak juz to za wiele to powinien postawic bramkarza jakiego na wejsciu i selekcje gosci robic tych przeciwko burmistrzowi nie wpuszczac.

 3. na miejscu pana ze zdj 2 bym sie tak nie cieszyl bo w publiczyn miejscu sie zalogowal na swojego FB a kto sprawdzil czy tam nie ma keyLoggera jakiegos albo czy przeglądarka nie zapisuje hasel ?

  Dobrze ze na konto bankowe sie nie logowal

 4. „Organizatorem była europosłanka Krystyna Łybacka przy współpracy z burmistrzem Krzysztofem Derezińskim i dyrektorem “dwójki” Sławomirem Kupsiem.” Gniezno zatroszczyło się jednak bardziej o swoich mieszkańców – życzyło seniorom i mniej zamożnym komputery z dostępem do internetu w ramach projektu „wykluczeni cyfrowo”.

  • W roku ubiegłym w kursie uczestniczyli emeryci z LO, teraz ze szkoły numer 2 za rok z jedynki. Poco się pytam? Ci „kursanci” maszyn do pisania w domach już nieposiadają. Gmina mogła użyczyć Im komputerów z dostępem do internetu – ale poco? Może w głowach by Im się poprzewracało. Kim dla Was urzędasów my ludzie ubożsi jesteśmy się pytam? Naprawdę zawsze w jajo musicie nas robić?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj