Strona główna Na sygnale Pożar domu w Wydartowie

Pożar domu w Wydartowie

3449
16

Dzisiaj – około godziny 3:30 – w Wydartowie doszło do poważnego w skutkach pożaru. Z nieustalonych przyczyn zapaliło się poddasze budynku jednorodzinnego, zamieszkałego przez osiem osób, w tym pięcioro dzieci.

W akcji gaśniczej uczestniczyło osiem jednostek straży pożarnej z Mogilna, Trzemeszna, Kruchowa i Gniezna. Poszkodowana rodzina znalazła tymczasowe schronienie u sąsiadów.

Skutki spowodowane żywiołem są znaczne. Całkowitemu spaleniu uległ dach i strych. Zniszczenia powstały zapewne także na skutek zalania wodą.

W tej chwili trudno ocenić dokładnie wysokość strat. Pewne jest natomiast, że będzie potrzebna pomoc dla pogorzelców.

16 KOMENTARZE

  1. Może giganty z branży budowlanej miejscowy Paroc czy firma Wegner przy wsparciu władz, Burmistrza i naszym wspólnym zaangażowaniu i pomocy wszystkich. Odbudują dom tej rodzinie jeszcze przed zimą !!!! A zapomniałem o naszym księdzu Dobrodzieju może też coś wspomoże niczym św. Franciszek wspomagający biednych i ubogich. Może jakaś zbiórka, zawody sportowe cokolwiek i oczywiście zwykłą ciężka fizyczna praca przy odbudowie domu !!!!! Ludzie idzie zima i święta.

  2. W związku z zaistniałym pożarem, wielu Czytelników pyta w jaki sposób można pomóc osobom poszkodowanym. Jak nas poinformował burmistrz Krzysztof Dereziński, od wczesnego rana organizowana jest pomoc dla pogorzelców. Włączyło się w nią już wiele osób i instytucji. Działania te wymagają jednak pewnej koordynacji. W godzinach popołudniowych poinformujemy bliżej w jaki sposób możemy włączyć się w niesienie pomocy. Jak ustaliliśmy, poszkodowanej rodzinie zapewniono tymczasowe miejsce do zamieszkania.

  3. Jakby duże zakłady i firmy dały konkretnie na taką tragedię, do tego by się dołączyli mieszkańcy to w myk mają zrobione. Ale na to potrzeba pieniędzy a nie starych rupieci z domów, ciuchów, obrusów i Bóg wi co niepotrzebnego. Tam potrzebna gotówka!!!!!!!

  4. Pani babciu jakby była Pani w takiej sytuacji to by nawet Pani się cieszyła i wzięła jak to Pani stwierdziła te stare rupcie tym ludzia potrzeba wszystkiego i napewno nie przesmradzaja

  5. Potrzeba im wszystkiego, ale nie zabublajmy ich!
    Potrzeba rzeczy potrzebnych, a nie tych co w domu komuś zawadzają. Wszystkiego to bardzo ogólne słowo.

  6. Niech każdy kto może wpłaci parę groszy! Z tego się uzbiera suma na materiały a może właściciele budowlańcy zrobią za darmo.

  7. W calym tym nieszczęściu najwazniejsze jest to że zyjecie.My tez to przezylismy 4 lata minęły 24 pazdziernika.dzieki wsparciu rodziny i przyjaciol przetrwalismy i cieszymy sie ze mieszkamy nadal w tym samym domu na poczatku bedzie ciezko ale bedzie dobrze zyczymy wytrwalosci i aby kazdy pomogl jak tylko potrafi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj