Strona główna Różne Rowerowo na Szlaku Piastowskim

Rowerowo na Szlaku Piastowskim

1012
6

W ubiegłą sobotę stowarzyszenie „Pod Żaglami” zorganizowało rajd rowerowy z historią w tle pt. „Rowerowo na Szlaku Piastowskim”. Uczestnicy spotkali się na pl. Kosmowskiego – omówiono tam zasady bezpieczeństwa i przebieg trasy.

Rowerzyści mieli okazję poznać historię trzemeszeńskiej bazyliki, opowiedzianą przez księdza proboszcza Piotra Kotowskiego. Następnie wyruszyli w kierunku Kozłowa, gdzie znajduje się obelisk upamiętniający Wojciecha Bąka. Kolejnym punktem trasy było Gniezna – zwiedzanie katedry oraz przerwa na ognisko, w okolicy lasu Jelonek.

Po posiłku regeneracyjnym uczestnicy udali się w drogę powrotną do Trzemeszna, wiodącą przez Osiniec, Lubochnię i Miaty.

Rajd był współfinansowany ze środków otrzymanych z Gminy Trzemeszno w ramach zadania publicznego „Kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego”. Organizatorzy dziękują za pomoc w organizacji Starostwu Powiatowemu w Gnieźnie i Organizacji Szlak Piastowski.

 

6 KOMENTARZE

  1. I tak powinno to wyglądać . Bez żadnej fety , prężenia się władz , podkreślania swojej publicznej aktywności itd , itd . Jednym słowem normalnie i zwyczajnie .
    BRAWO !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj