Strona główna Polityka Zbigniew Matelski wystąpił z ”Ponad Podziałami”

Zbigniew Matelski wystąpił z ”Ponad Podziałami”

1710
26

Przewodniczący komisji rewizyjnej Rady Miejskiej Zbigniew Matelski, na posiedzeniu 10 maja poinformował, że opuszcza klub radnych ”Ponad Podziałami”. Jak oświadczył, jego decyzja wynika z przyczyn ogólnych, osobistych i częstej różnicy zdań. Stwierdził ponadto, że od tego miesiąca działa jako radny niezależny.

”Stowarzyszenie, jak i klub radnych Ponad Podziałami jest wolnym i demokratycznym podmiotem, każdy może do niego wstąpić jak i wystąpić” – skomentował decyzję radnego Sławomir Peno, przewodniczący klubu.

IMG_0976

26 KOMENTARZE

 1. Ponad podziałami to tylko nazwa aby złapać wyborców,a ludzie tacy sami jak inni dwulicowi,są tam gdzie jest cieplej.

 2. Teraz powinny nastąpić kolejne ruchy .
  Pierwszy to rezygnacja z przewodnictwa Radzie Miasta Pana Sławomira P . Drugi rezygnacji z funkcji Burmistrza Pana Krzysztofa D . ze wszystkimi tego konsekwencjami .
  Nie będę snuł domniemywań przyczyn odejścia Pana Matelskiego mogę jedynie poprzeć i docenić jego decyzję .
  Odwołanie poprzednika z funkcji przewodniczącego przyniosła dużo niepotrzebnego zamieszania , skutkując jedynie z zaognianiu relacji nie tylko ludzkich ale działań w zakresie rozwiązań strategicznych .
  Nie udało się ustrzec błędów z jednej jak i z drugiej strony dla dobra sprawowanej władzy i podejmowania konstruktywnych rozwiązań . Zaprzepaszczono kolejne lata .
  Mam nadzieję , że następne wybory zostaną przez wyborców potraktowane poważnie i w przemyślany sposób . Nie można dopuścić do patowych sytuacji podcinających gałęzie na , których się siedzi . Kierowanie się emocjami to nie sposób na rządzenie .

  • Nie ma co snuć domniemywań przyczyn odejścia tego pana, bo w bezproduktywnym snuciu Pan Odchodzący był mistrzem. Życzę mu zdrówka i zasłużonego relaxu. Pozostawia godnego siebie zastępcę który mówi mówi mówi mówi i nic nie powie.

 3. I dobrze się stało dla PP. Wynurzeń i monologów tego Pana wszyscy mają dość. Emeryci powinni być na emeryturze. Życzę zdrowia Panu Matelskiemu. A PP róbcie swoje, ludzie dzisiaj nie gęsi i docenią to,mimo opluwania was. A przez kogo ?Całe Trzemeszno wie kto pluje najbardziej a kto mniej. Nie pasujecie lokalnym układom. Niezależność kosztuje. Trzymajcie się.

 4. PIS zdezerterował. Burmistrz się cieszy może startować za rok w wyborach. I masz babo placek. Belfry już się cieszą. Kompromitacja PIS.

 5. No i dobrze Burmistrzu startoj i tak wygrasz obecnie na twoje miejsce nie ma takiej osoby kompetentnej hura hura huraaaaaaaaaaaaaaaa.

 6. Czas pracy PP jako opozycja żaden .Polepszenie pracy UM brak. Polepszenie wizerunku miasta zerowe. Zapanowanie nad utciwa pracą burmistrza -przyjmować mieszkańców żadne .zaciągać kredyt dogadano się Szkoły -PRZEDSZKOLA -tragedia wniosek. Czy są oni potrzebni NIE RADNI SĄ BARDZO ŹLI A SESJA TO ŻENADA

 7. Pani Magdy szkoda Matelskiego nie. Ciekawe do kogo przytulą się w przyszłych wyborach za rok ? A czas szybko leci.

 8. Kiedyś byłem mieszkańcem Trzemeszna – to moje rodzinne miasto, teraz mieszkam w bardzo dużym mieście, którego do Trzemeszna nie zamierzam porównywać, bo nie ma to najmniejszego sensu, jednak jeżdżąc po Polsce obserwuję mieścinki tego pokroju i powiem szczerze, że Trzemeszno, ogólnie ujmując, to jakaś groteska… Jakoś inne miasteczka tej wielkości potrafiły sobie poradzić po zmianie ustroju i w chwili obecnej widać w nich dobre gospodarowanie, przemyślane inwestycje itp., natomiast to co się dzieje w Trzemesznie to jakiś żart. Miasteczko leży w relatywnie bogatym rejonie, a wygląda jak żywcem wycięte z Białorusi. Przypuszczam, że przeciętny trzemesznianin nie ma co z sobą począć, stąd to przesiadywanie na ławkach z piwem w ręku i bezsensowne krążenie wieczorami samochodem… Żal jak się na to patrzy. Ludzie, obudźcie się! Jeżeli nadal będziecie sobie wybierać takie władze tylko dlatego, że zapewniają pozorną stabilizację zatrudnienia w urzędach i szkołach to będziecie stać w miejscu jeszcze długie lata. Kiedyś miałem jeszcze do Trzemeszna pewien sentyment, natomiast to co czuję w chwili obecnej to politowanie i wstyd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj