Strona główna Różne Mobilna zbiórka odpadów problemowych

Mobilna zbiórka odpadów problemowych

1191
2

19 maja oraz 2 czerwca mieszkańcy Gminy Trzemeszno będą mieć możliwość oddania odpadów problemowych do tzw. Mobilnego Punktu Zbierania Odpadów Problemowych.

Odbierane będą następujące rodzaje odpadów:

–  meble i inne odpady wielkogabarytowe (tzn. zużyte, przestarzałe lub zepsute: fotele, wersalki, dywany, materace, wózki dziecięce, pierzyny, stoły, duże zabawki)
–  zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (tzn. zużyte, przestarzałe lub zepsute: pralki, lodówki, zamrażarki, komputery, drukarki, monitory, klawiatury, myszki, telefony, świetlówki i żarówki energooszczędne, telewizory)
– sprzęt audio, żelazka, odkurzacze, suszarki, zegarki, grzejniki elektryczne, czajniki, tostery, wiertarki i inne podobne sprzęty zasilane na prąd lub na baterie)
–  zużyte baterie i akumulatory
–  chemikalia i opakowania po chemikaliach (za wyjątkiem odpadów niebezpiecznych pochodzących z działalności rolniczej, np. opakowań po środkach ochrony roślin)
–  przeterminowane leki
–  zużyte opony (za wyjątkiem dużych opon ciągnikowych)
–  tekstylia
–  odpady segregowane „u źródła” na terenie nieruchomości zamieszkałych, w tym: papier, metal, tworzywa sztuczne, szkło, opakowania wielomateriałowe, odpady ulegające biodegradacji, jeżeli ich ilość lub wiel­kość uniemożliwia ich umieszczenie w pojemnikach przeznaczonych do selektywnej zbiórki odpadów.

Na terenach wiejskich, gdzie odpady będą odbierane w dniu 19 maja (piątek) mieszkańcy są proszeni o dostarczenie odpadów do świetlic wiejskich (w przypadku Sołectwa Cytrynowo – na plac naprzeciwko domu sołtysa, w Sołectwie Kamieniec – na pole za sklepem, przy drodze w kierunku Rękawczyna) do godziny  7:00.

2 czerwca (piątek) odpady problemowe będą odbierane z terenu miasta. Należy wystawić je:

– przed posesję do godziny 7:00 (nieruchomości objęte systemem workowym)
– w wyznaczonych punktach (nieruchomości objęte systemem pojemnikowym): godz. 9:00 – 9:45 (boisko przy ul. Piastowskiej – koło placu zabaw), godz. 10:00 – 10:45 (plac przy ul. 22 stycznia 7).

2 KOMENTARZE

  1. Czy to znaczy, ze osoby, ktore w prywatnych posesjach maja pojemniki (nie segreguja i placa wiecej) nie moga wystawic np na ulicy Orchowskiej tylko musza zawiezc smieci na ul. Piastowska albo 22 Stycznia ??? Czy chodzi tylko o pojemniki zbiorcze na osiedlu ?? Bo nie kumam. Prosze o wyjasnienie

  2. A Rudki gdzie do kozlowa kolo sali przeciez samochod i tak jedzie przez Rudki to gdzie my mamy sie pchac do Kozlowa jak ktos nie ma transportu to musi najac to wiecej kosztuje niz te odpady problemowe czy nie mozna np na boisku w Rudkach zrobic zbiorke prosze o interwencje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj