Strona główna Polityka Przychodnia pozostanie przychodnią?

Przychodnia pozostanie przychodnią?

2724
36

Na skutek interpelacji i zapytań radnych, burmistrz Krzysztof Dereziński zmienił plany co do wydzierżawienia pomieszczeń po NZOZ „Zdrowie”. Przypomnijmy, że kwestia ta była przedmiotem zapytań na ostatniej sesji Rady Miejskiej.

Pytali o to – Magdalena Krzyżaniak – Świątek, Maria Sobieszak, Daniel Bisikiewicz, Przemysław Woźny.

Radnym nie spodobał się pomysł wynajęcia pomieszczeń po spółce bankowi. Sugerowali podjęcie starań mających na celu poszerzenie oferty medycznej poprzez zlokalizowanie w opuszczanych lokalach usług lekarskich.

W odpowiedzi na pytania i interpelacje z ostatniej sesji burmistrz zadeklarował, iż pomieszczenia zostaną zaoferowane do wydzierżawienia w drodze przetargu nieograniczonego na świadczenie usług medycznych. Dla szerszej dostępności ogłoszenie o przetargu ma zostać opublikowane w prasie o zasięgu regionalnym.

NZOZ „Zdrowie” ma opuścić budynek przy ulicy Langiewicza do końca września.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

36 KOMENTARZE

 1. No i super zabiegi fizjoterapii i fizykoterapia są potrzebne w Trzemesznie a nie żeby czekać na nie pół roku ja kogoś boli teraz”a nie jakieś bzdety typu banki”…

 2. czy przydałby sie moze tam stomatolog dosc konkurencyjny w cenach ?
  z dlugoletnim stazem w zawodzie prywatnie jak rowniez w szkolnej placowce z dziecmi.

 3. A co z tym naszym placem nowym za tak ogromna kase syf syf i jeszcze raz syf na tych trojkacikach to co to ma byc co za oswietlenie tego nie robcie wstydu zachecam wszystkich do ogladania placu wieczorem chodniki zasrane zapetowane zarosniete zielskiem jak to wyglada .

  • Za ten zasrany plac to należy podziękować mieszkającym wokół placu, bo nie sądzę żeby ktoś z bloków lub ze Sportowej zapieprzał z pieskiem na pl.Wojciecha do „toalety”.

   • Myślę , że z tymi skwerami to świetny pomysł ! Ile Nasz wspaniały burmistrz zrobił w tym kierunku dobrego . Mamy do wyboru jeden , drugi , trzeci , czwarty , piąty , szósty i siódmy . Strach pomyśleć , który wybrać na wypoczynek . Ile miasteczek może poszczycić się tyloma miejscami na spędzanie czasu wolnego . Nie i rzecz niesłychanie inowacyjna , plac zabaw dla dzieci . Ach te wspaniałe spotkania towarzyskie wśród znajomych z dziećmi i bez nich wśród obcych , trzeźwych i pianych . Po co nam książka , prasa , telewizja , internet , kino czy teatr . Po co nam kluby dyskusyjne , stowarzyszenia itp . Tu mamy wszystko ! Czego nam więcej trzeba !
    Może My jako zwykli mieszkańcy nie wiemy
    że jest ogłoszony jakiś konkurs w skali kraju na kulturo-placyki .
    Może zostaniemy zaskoczeni zajęciem pierwszego miejsca wśród ohydnych , brudnych zaniedbanych mieścin z beznadziejnym Burmistrzem .

    • I w pingla pograć można, zwłaszcza przy wietrze, który u nas wieje przez większą część roku. Tylko antypoślizgowe buty trzeba w UMiG wypożyczyć – zima na lód, błoto pośniegowe, a latem, wiadomo…

 4. A ja na ten plac chodzę w dzień i jest czysto, dzieci radosne, opiekunowie w rozmowach chwalą sobie ten placyk . Widać,że po Wieczornym „SYFIE” ktoś rano to sprząta.

 5. Dobra decyzja Lekarzy mamy kiepskich w Trzemesznie więc musi byc konkurencja bardzo dobra decyzja moze ludze jak beda chodzic do ionnych lekarzy to naszych sobie odpuszcza tegoiz kiepskim zartem czy mruka

 6. Kiedy kilkanaście miesięcy temu spółki lekarskie które najmowały/zajmują naszą przychodnię interpelowały do władz o niższe czynsze to pisałem, żeby je obniżyć lub pozostawić na tym samym poziomie, ale dodać jakąś kwotę na usługi dodatkowych dyżurów lekarzy …

  Byłem namiętnie „pluty” komentarzami, że to idiotyczne rozwiązanie, teraz mamy szansę zaprosić nowe zespoły lekarzy ( i to nie tylko przez regionalną prasę, ale przede wszystkim przez portale fachowe – lekarskie, bo to tak na prawdę oferta pracy dla lekarzy nie wiem czy władze mają tego świadomość ) osobiście uważam, że w tej przychodni mamy bardzo dobrych lekarzy ( nie będę podawał spółki- czy też nazwisk ) tylko obecnie faktycznie jest szansa poszerzyć ofertę, odciążyć mieszkańców problemem kolejek, wąskiej oferty i zarządzaniem dostępności usług …

  Tylko czy ta szansa na reformę ma w ogóle szansę zaistnieć w debacie oraz przełożyć się na rozwiązanie praktyczne ?

  • Panie Macieju ja sie pytam gdzie mamy tych dobrych lekarzy. Bo nie ma pan na myśli naszych przychodni. Jak mówi przysłowie jedna jaskółka wiosny nie czyni. Jeden lekarz nic nie zwojujue.
   Nie ma dobrych lekarzy w naszym mieście. Liczy się tylko kasa. Może sprowadzenie do naszej mieścimy świeżej krwi coś zmieni. Bo póki co to jest D….A.

  • Dyskusja na portalu…… ? Ma Pan „przewagę” bo przepyta Pan osobiście kandydata na Burmistrza o ile dobrze pamiętam. To jakie jest jego stanowisko w tej sprawie, no i ja rozumiem że tego kandydata Pan popiera?, a można wiedzieć kto nim jest?
   Żeby było jasne jeszcze nikogo osobiście nie popieram, mogę sobie pozwolić na obiektywność w ocenie.😊

 7. Należy przyjąć do wiadomości , że zbliżają się wybory . Nikt nie odważy się w tym okresie podjąć żadnej decyzji . Najlepszym rozwiązaniem pozostaje gra na zwłokę . Kto jak kto ale Nasz Pan Burmistrz ma w tym zakresie doświadczenie .
  Można zatem spodziewać się , że po wyborach nikt nie będzie słuchał głosów społeczeństwa i zrobi tak jak zechce .
  Co Nasza władza ma do zaoferowanie oprócz pomieszczeń dla potencjalnych lekarzy ?
  Może hotele , namioty czy działki pod budowę domów ?
  Jaki dobry lekarz osiedli się w mieście usłanym placykami , dziurawymi drogami czy perspektywą kształcenia dzieci poza terenem miasta ? Może zachętą będą pozaklasowe jeziora , zasyfione i skażone naturalne środowisko ? Otwórzmy oczy i
  zejdźmy wreszcie na ziemię .

  • Masz sporo racji. Tym bardziej, że problem coraz mniejszej ilości lekarzy w kraju jest tym , o którym się mówi. Ale… zadanie trudne, ale czy to znaczy że należy się od razu poddać?.

   • 🙂 . Sytuacja do złudzenia przypomina postępowanie w sprawie przejęcia szkolnictwa z budynkami Szkoły Zawodowej .
    W chwili , gdy Rząd RP kładzie nacisk na odbudowę szkolnictwa zawodowego w Trzemesznie wszystkich ogarnia bezsilność . Ograniczono się jedynie do ruchów z góry skazanych na niepowodzenie . Nie przeprowadzono szeroko zakrojonej akcji celem poszukiwania kadry zawodowej , poszukiwaniu specjalistów , możliwości kooperacji z Zakładami Pracy czy ewentualnego sponsoringu . To co ma miejsce i do czego dochodzi w Naszym Trzemesznie ,,woła o pomstę do nieba,, . Kompletny brak wizji
    charyzmy , elastyczności działania i mądrości . Nie wspomnę tu o stwarzaniu infrastruktury socjalu dla potencjalnej kadry . Krążymy cały czas w obrębie placyków , imprez i innych dupereli . Nie jest to jedynie wina Burmistrza jego podwładnych ale również Rady Miasta i części wyborców .
    Czy w takim układzie można być optymistą ? Czy można liczyć na racjonalne przeobrażenie ? Chcę przypomnieć , że ten kocioł to nie kwestia ostatniej kadencji .
    Pozdrawiam .
    PS
    Przepraszam ale krew mnie zalewa jak czytam i oglądam fotki
    Panów , których miejsce powinno być z dala od pozowania i rządzenia .

    • Racja zupełna, anonimie. Od siebie dodam szczyptę pesymizmu dodatkową – nic nie zmienią kolejne wybory w tym bagnistym środowisku. Tu trzeba kilku jeszcze dekad i zmiany mentalności w pokoleniach. No, bo kogo wybrać, kto startuje na urząd burmistrza, na radnych? Gdzie kompetencje, gdzie zapał, u kogo wiedza, a u kogo charyzma? Wyborcom w większości istatnich dwunastu lat marazm nie przeszkadza, wciąż są i tacy, którzy gotowi są poprzeć obecnego burmistrza. Takie środowisko, tacy kandydaci, tacy wyborcy, takie miasto i gmina.

     • Dotykasz ważnej i istotnej rzeczy jaką pozostaje krótkowzroczność i brak odpowiedzialności za podejmowanie decyzji w trakcie wyborów przez część społeczeństwa . Mimo upływu 28 lat popełniane są te same błędy ku zadowoleniu ignorantów sięgających zaszczytu reprezentowania Nas na arenie samorządu . Masz rację , że upłynie jeszcze dużo wody aby zmienić mentalność owej niedojrzałej społecznie masy . Ta niedojrzałość jest również widoczna na innych płaszczyznach życia społecznego . Osoby , które w zasadzie nic sobą nie reprezentują brną po szyję w aureoli sukcesu swojej beznadziei .
      Pozdrawiam .

 8. LUDZIE A MOZE W KONCU PRZYJEDZIE DO TRZEMESZNA SWIATOWEJ KLASY SPEC JISTA I NAM W KONCU WYLECZY BURMISTRZA?
  NIE CHCEMY ABY TYLE NAM CHOROWAŁ

 9. kto mi odpowie dlaczego muszę zapisywać się ponownie do pielęgniarki ? byłam wczoraj i BIAŁEK powiedzial mi że jestem nie zapisana do pielęgniarki ale do mnie chodziła cały czas pielęgniarka i dawała zaqstrzyki czy ja muszę?coś tam wypełniłam ale słyszę takie żeczy

  • Deklaracja raz wypełniona nie musi być odnawiana.Pacjent ma prawo dokonać zmiany lekarza ,pielęgniarki i położnej 3 razy w roku ale na jego wyraźną prośbę.Jeśli chodziła do Pani pielęgniarka tzn.że dokonała Pani wyboru i nic nie musi Pani wypełniać ponownie!!!!!!! Pozdrawiam

  • Również byłam w podobnej sytuacji. Pewien lekarz powiedział, że muszę koniecznie zapisać się do innej pielęgniarki, mimo, że od urodzenia mam jedną i tą samą, która jeździła do mnie w razie potrzeby. Okazało się , że ów lekarz OKŁAMUJE pacjentów, że dotychczasowe pielęgniarki środowiskowe już nie pracują i ze trzeba się zapisać do pielęgniarki która pracuje dla niego.
   Otóż BZDURA!!!! Trzemeszeńskie pielęgniarki środowiskowo-rodzinne, które od wielu wielu lat pracują na terenie naszej gminy i jeżdżą do każdego pacjenta , nadal pracują i nie ma konieczności przepisywania się do innej pielęgniarki!!!!! NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ !!!

 10. Jaki piękny przykład wykorzystania portalu. Obydwie Panie pokazalyscie zwykłą ludzką życzliwość.
  Te zrzeszenie i ta komentarze z reguły negatywne. …. pozdrawiam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj