Strona główna Na sygnale Pożar na wysypisku śmieci

Pożar na wysypisku śmieci

1060
12

Od godziny 17:30 płoną śmieci na trzemeszeńskim wysypisku. W działania gaśnicze zaangażowanych jest 5 zastępów straży pożarnej z Trzemeszna, Gniezna oraz Kruchowa. Słup gęstego, ciemnego dymu, widoczny był nawet z odległości wielu kilometrów.

Jak poinformował dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie, ogień objął około 300 metrów kwadratowych odpadów. Pożar ogranicza się do wysypiska, nie ma innego zagrożenia. Trwa jego dogaszanie. W akcji pomagają pracownicy składowiska.

12 KOMENTARZE

 1. Nie tak dawno szanowny skład rady odwiedził wysypisko i jak widać nie odniosło to żadnego skutku . Nie zareagowano na notoryczne wypalanie kabli w celu odzysku m.inn miedzi przez zbieraczy .
  Wysypisko nie jest zabezpieczone ani pilnowane przed tego typu
  incydentami .
  Ktoś za ten bałagan powinien odpowiedzieć .
  Nie dość , że do atmosfery przedostały się toksyny to na dodatek my ponieśliśmy koszty akcji gaśniczej .
  Nie mogę pojąć po ki czort organizuje się wizje lokalne , wciskając temat na sesję bez podjęcia jakichkolwiek decyzji czy uchwał . Po licho lustruje się coś co dla dla niektórych jest z pogranicza czarnej magii . Nie zagłębia się w temat lub udaje się , że problem jest prozaiczny .

  • Tobie się to wszystko wydaje takie proste.
   Doradź więc co należy zrobić aby poradzić sobie z wypalaniem kabli, które było robione poza terenem wysypiska.
   Płot na tyłach był jakiś czas temu naprawiony – narazie jeszcze go nie rozwalili, ale już sobie znaleźli miejsce do wejścia na teren przechodząc pod płotem.

   • Jest coś takiego jak podział ról . Od rozwiązywania problemów są odpowiednie władze . Jest ktoś taki jak Burmistrz , zastępca , sekretarz , kierownicy działów itp. . Są również służby porządkowe nie wyłączając Policji . To ja mam myśleć jak rozwiązać problem ? Czy to żart czy kpina ?
    Jako wyborca mam prawo wymagać choć minimum zaangażowania w kwestię rozwiązywania problemów przez osoby do tego powołane .
    Ktoś tu strasznie pragnął rządzić . Niech zatem wykaże się wszechwiedzą a nie jedynie ściemnianiem . Ktoś bierze wynagrodzenie pytam się zatem – za co ? . Nasze prawo i przepisy są tak skonstruowane , że nie ma żadnego problemu z jego wprowadzeniem w życie i respektowaniem . Jeżeli ktoś o tym nie wie to w następnych wyborach niech sobie daruje ,,zachciankę,, bycia u sterów !

    • Skąd wiesz czy w tym minimalnym stanie problem nie był rozwiązywany?
     Uważasz że ktoś z gminy powinien całe dnie siedzieć w krzakach na piekiełku i czekać aż zaczną wypalać kable, czy może policja ma tam wjechać (w sumie to tam nawet nie dojadą) i chodzić do ich rezydencji w krzakach w celu ukarania mandatem, który nigdy nie zostanie zapłacony?

     Problem jest w tym że za ściemnianie dostaniesz tą samą kasę co za swoją wszechwiedzę.

     • 🙂 Jest takie powiedzenie ,,chłop swoje , baba swoje,, . Mnie nie interesuje czy jest dojazd czy nie . Nie interesuje mnie dziura czy podkop pod płotem .
      Na wysypisku doszło do podpalenia . Nastąpiło skażenie w formie emisji toksycznych gazów cieplarnianych . Niestety ale sprawą powinna trafić do organów ścigania . Stworzono warunki do bezprawnego odzysku materiałów wtórnych . Nie ma tutaj tłumaczenia ,,siłami wyższymi,, . Śmietnisko już dawno powinno być zamknięte i osoby postronne nie powinny mieć tam prawa wstępu .

     • A skąd masz takie informacje że ktoś to podpalił? To nie paliło się na obrzeżach tylko na środku więc mało prawdopodobne że doszło do podpalenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj