Strona główna Na sygnale Pomoc dla poszkodowanych w pożarze

Pomoc dla poszkodowanych w pożarze

3132
14

Od momentu opublikowania materiału o pożarze w Wydartowie otrzymujemy wiele pytań o to, w jaki sposób można wesprzeć poszkodowanych. Po zakończonej akcji gaśniczej okazało się, że rozmiar zniszczeń jest większy niż początkowo sądzono.

Spaleniu uległ nie tylko dach, ale i strop. Rozbiórce będą musiały ulec szczytowe ściany strychu.

Jak nas poinformował Jarosław Łagutoczkin z Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie, prawdopodobną przyczyną pożaru była nieszczelność przewodu kominowego.

Pogorzelcy nie zostali pozostawieni sami sobie. Na miejsce pożaru udali się m.in. wiceburmistrz Dariusz Jankowski, dyrektor szkoły w Kruchowie Jarosław Majewski, proboszcz parafii w Dusznie ks. Grzegorz Porzecki, sołtys Wydartowa Romuald Filip, radny Grzegorz Koperski, a także prezes Remondis Aqua Trzemeszno Krzysztof Tomczak (poszkodowany jest pracownikiem spółki).

Rodzina została ulokowana w świetlicy wiejskiej. Jak przekazał D. Jankowski, pomieszczenia te są w dobrym stanie, posiadają węzeł sanitarny, dodatkowo zostanie tam zamontowana kabina prysznicowa. Doraźnej pomocy w transporcie dobytku oraz wyżywieniu udzieliła spółka Remondis Aqua.

K. Tomczak zapowiada też pomoc finansową dla swojego pracownika.

Osobą z ramienia samorządu do koordynacji akcji pomocy została wyznaczona Magdalena Bojanowska – Ciesielska z Ośrodka Pomocy Społecznej. Można kontaktować się z nią telefonicznie – nr tel. 667-953-510.

Urząd Miejski Trzemeszna uruchomił specjalne konto, na które można wpłacać pieniądze na pomoc poszkodowanym.

Numer rachunku: 29 1020 4027 0000 1502 1506 1144 (Gmina Trzemeszno, ul. Gen. Henryka Dąbrowskiego 2, 62-240 Trzemeszno z dopiskiem „POMOC DLA POGORZELCÓW”).

Uruchomiona została też zbiórka publiczna na stronie pomagam.pl.

14 KOMENTARZE

 1. Dereziński nie miał jak dotrzeć czy przebywa na terapii ?
  Pierwsza osoba w gminie i wysyła swoich ,,zwiadowców,, ?
  Pięknie określono robiąc fotkę Peno mianem przewodniczącego Rady Miasta Trzemeszna na obchodach 11 listopada a teraz jego również zabrakło na miejscu tragedii ?
  Dziękuję redaktorze za podanie informacji jak i gdzie kierować pomoc . Jeśli jest to możliwe dobrze byłoby śledzenie dalszych losów poszkodowanej rodzinie . Mam jeszcze jedno pytanie . Czy zabezpieczono rodzinie pomoc psychologiczną ? Brakuje bowiem w artykule tej informacji .

  • Nikt nie musi pomagać. Więc jeśli nie chcecie to nie róbcie nic, ale zamknijcie może swoje japy i nie wkurzajcie ludzi pokrzywdzonych przez los. Martwisz sie Anonimie o pomoc psychologiczną ale sam nakręcasz atmosferę. Gdyby Dereziński pojawił sie na miejscu to napisałbyś, że robi to pod publiczkę. Takim jak Ty zawsze coś w d… przeszkadza. Burmistrza nie było , ale byli jego przedstawiciele, a nie żadni zwiadowcy. Dla mnie ważne jest, że gmina włączyła sie w pomoc a nie to kto był na miejscu. Burmistrz jeśli tylko zechce, to zrobi więcej dla pogorzelców w swoim biurze niż na miejscu pożaru. A po co niby miał Peno jechać? Jakie ma możliwości pomocy? Swoje prywatne pieniądze jeśli chce to wpłaci nie wychodząc z domu. Więc może wpłać jakąś sumę i daj spokój tym ludziom.

 2. Jest za wcześnie aby rozważać stopień zaangażowania samych poszkodowanych.Najlepszą własną pomocą w podobnych sytuacjach jest POLISA PZU czyli ubezpieczenie.

 3. Stare lodówki i zużyte pościele od zamożnych… od ubozszych gotowka i nowe ubrania i środki czystości… kraj popapranych bogaczy-skąpców. Pogorzelcy- głowa do góry. Będzie dobrze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj