Strona główna Różne Powstała nowa ulica

Powstała nowa ulica

3778
21

W ubiegłym roku pisaliśmy o nowych nazwach ulic, które pojawiły się na mapach Google. Nie mają one umocowania prawnego, ponieważ nadawanie nazw ulic, placów, skwerów itp. leży w kompetencji Rady Miejskiej.

Jak się okazuje, tego typu informacje może jednak nanieść każdy użytkownik Internetu. Pisaliśmy o tym |TUTAJ|. Wprawdzie zgodnie z ówczesną zapowiedzią Urząd Miejski Trzemeszna zwrócił się do serwisu Google Maps o usunięcie tych nazw, wniosek ten pozostał bez odpowiedzi.

Wczoraj Rada Miejska przyjęła uchwałę o nadaniu nazwy jednej z takich ulic, znajdujących się za ogrodami Zielone Wzgórze. Od wczoraj nosi ona nazwę „Pogodna” i prowadzi od drogi za działkami w kierunku Jeziora Popielewskiego.

Jest to droga wewnętrzna, stanowi własność prywatną, oznaczoną jako działka 465/4. Jak napisano w uzasadnieniu do uchwały, nazwę nadano na wniosek właściciela.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

21 KOMENTARZE

 1. Taka „pogodna” że jak tam jeszcze znaku nie było i podjechałem autem bliżej wody to jakiś Pan z wulgaryzmami i krzykiem przyleciał strasząc mi dzieci… Jacy ludzie taka pogodna 😛 Proponuję Przypałowa…

 2. Beczkowozy znikną. . Droga bez dziur. Asfalcik miast polnej drogi. Nowa wylewka aswaltowa – tylko podziękować. Skorzystają na tym nawet piesi.

   • Nie potrzeba lotniska giganta, wystarczy to co jest, ewentualnie można jeszcze dobudować 2 lub 3 lokalne przystosowane do obsługi wszystkich typów samolotów. Najbliżej nam do Poznania lub Bydgoszczy i stąd pewnie chciałaby latać większość mieszkańców naszego regionu. Jeżeli chcemy się liczyć w komunikacji lotniczej to idźmy w kierunku powstania nowych połączeń i przewoźników krajowych z nowoczesnym taborem.

 3. Kiedyś tam był piękny dziki teren dostępny dla każdego. Dziś powstały tam tandetne prywacizny niszczace teren przy jeziorze. Nie dość że wygląda to obrzydliwie to jeszcze na szkodę zwierzętom i całemu jezioru. W dalszym ciągu kasa rządzi nawet niszczac naturalne środowisko. Powiedzcie mi o podwyżkach za śmieci lub ekologi. To zaśmieje się w twarz. Każdy mieszkaniec gminu powinien iść tam i zobaczyć te dbałość o ekologię. Wycięte drzewa aż szlag człowieka trafia.

 4. , Tadek,, nie tylko ciebie szlag trafia. Jezioro a raczej nabrzeza nie dość, ze są niedostępne to na dodatek tam gdzie mozma byłoby spokojnie wypoczywać, połowić ryby jest zamiecione i zdewastowane. Nie rozumiem jak można dopuścić na budowę zagrodzonych pomostow na akwenie (jakby nie określić) wspólnego dobra narodowego. Czy ktoś prowadzi jakąkolwiek kontrolę choćby w zakresie gospodarki ściekami.

  • a rybakowka jest ogrodzona płotami a napisać do warszawy zeby pana ” fotografa „. za 4 litrery poszarpali ze nie widzi albo nie chce widziec – ale moze lubi ryby na obiad kto wie

    • To co się dzieje nad jeziorem zwłaszcza na starej „ gorze izydora”to zakrawa na kpiny – kto wydał zezwolenie na wycinkę drzew- dewastacje brzegu jeziora kto jest odpowiedzialny za te rzeczy w urzędzie powinien ponieść konsekwencje za dopuszczenie do takiego stanu-na własnym ogrodzie żeby wyciąć drzewo trzeba uzyskać zezwolenie -a tu jest pełna samowolka .Widać ze prywata ma się dobrze .Aco do pomostów to już nikt nad tym nie panuje.Jednym słowem kto ma kase ten rzadzi

 5. To jakaś parodia. Prywatna droga a władze nadają nazwę? Za chwilę pojawi sie informacja, że droga zostanie utwardza, zostanie wylany asfalt, zainstalowane oświetlenie na wniosek właściciela. W jakim my do cholery zmierzamy kierunku. Dlaczego władze uniemożliwiają swobodne docieranie do jeziora? Ta sprawa wydajne sie byc śmierdząca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj