Strona główna Sport i rekreacja Pierwsze rozgrywki VIII Turnieju Piłki Nożnej Sołectw

Pierwsze rozgrywki VIII Turnieju Piłki Nożnej Sołectw

3565
0

Wczoraj w trzemeszeńskiej hali OSiR rozegrano pierwsze mecze VIII Turnieju Piłki Nożnej Sołectw.

Udział zgłosiło 13 drużyn sołeckich gminy Trzemeszno: Zieleń-Bieślin, Trzemżal, Miaty-Brzozówiec, Kruchowo, Kozłowo-Rudki, Jastrzębowo, Mijanowo, Wymysłowo, Niewolno, Kamieniec, Gołąbki-Ochodza, Ławki oraz Wydartowo.

Podczas wczorajszego turnieju drużyny zostały podzielone losowo na 3 grupy:

A) Zieleń, Trzemżal, Miaty, Kruchowo
B) Rudki, Jastrzębowo, Mijanowo, Wymysłowo
C) Niewolno, Kamieniec, Gołąbki, Ławki, Wydartowo

Z grupy A do półfinałów awansowała z I miejsca drużyna Zieleń-Bieślin, a z II miejsca Miaty-Brzozówiec. Z grupy B do półfinału awansowały Rudki i z grupy C Niewolno.

W półfinale Niewolno rozegrało mecz z Miatami. Mecz zakończył się bezbramkowo, a rzuty karne zadecydowały o awansie drużyny z Miat (0:2). Drugi półfinał rozegrany pomiędzy Zieleniem i Rudkami wygrał Zieleń z wynikiem 3:2.

W meczu o III miejsce zakończył się remisem. Tym razem szczęście drużyny z Niewolna nie opuściło i to oni w rzutach karnych wygrali ten pojedynek (Rudki-Niewolno 1:2). Mecz finałowy pomiędzy Miatami i Zieleniem był bardzo zacięty, jednakże ostatecznie zakończył się wynikiem 2:1 dla Zielenia.

Organizatorzy i sędziowie wyróżnili także zawodników: Krzysztofa Brzezińskiego z Rudek, który został królem strzelców (7 bramek), najlepszego zawodnika Krzesimira Kiełpińskiego z Bieślina oraz najlepszego bramkarza Tomasza Kluzka z drużyny Miaty-Brzozówiec.

Dodatkową atrakcja piłkarską podczas turnieju był mecz rozegrany pomiędzy drużynami IV Ligi Pogoń Mogilno a TLKS Zjednoczeni Trzemeszno. Mecz zakończył się wynikiem 5:1 dla trzemesznian.

Kolejne turnieje zostaną rozegrane na boiskach wiejskich:

– 26 maja Wydartowo
– 16 czerwca Miaty
– 18 sierpnia Niewolno
– 8 września Ławki
– 14 września Bieślin – zakończenie

OSiR Trzemeszno

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj