Strona główna Krótko o wszystkim Dwa zatrzymane prawa jazdy w Wydartowie

Dwa zatrzymane prawa jazdy w Wydartowie

3054
1

Policjanci gnieźnieńskiej drogówki zatrzymali w miniony piątek w Wydartowie dwóch kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Kierowcy stracili prawa jazdy na 3 miesiące.

Jak relacjonuje Anna Osińska z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, o godzinie 9:00 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę bmw.

63-letni mieszkaniec Olsztyna przekroczył dozwoloną prędkość o 54 kilometry. W terenie zabudowanym jechał z prędkością 104 km/h. W związku z tym zatrzymano mu prawo jazdy.

Tego samego dnia przed 18, w tej samej miejscowości, policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca Torunia kierującego skodą. Mężczyzna pędził z prędkością 127 km/h.

Kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolującego ich policjanta.

Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, trzymiesięczny okres zakazu będzie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca w tym czasie i tak zdecyduje się wsiąść za kółko, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

1 KOMENTARZ

  1. Kpina ! Za przekroczenie dozwolonej prędkości prawko powinno być cofnięte na przynajmniej 3 lata . Tak jak w przypadku nietrzeźwych kierowców . Może to komuś wydać się nonsensem .
    Osoby trzeźwe działają świadomie . Z premedytacją i bezczelnością łamią prawo o ruchu drogowym . Powinni być przebadane przez psychiatrów i psychologów i w uzasadnionych przypadkach należałoby odbierać prawo jazdy dożywotnie !!! Porównując ilość wypadków spowodowanych przez nietrzeźwych z ilością wypadków spowodowanych przez trzeźwych przekraczających normy określone w przepisach jest porażająca . To właśnie dzięki trzeźwym kierowcą na drogach giną kobiety , mężczyźni i dzieci w liczbie nieporównywalnej z nietrzeźwymi kierowcami .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj