Strona główna Różne Ogłoszenie – niedobory wody

Ogłoszenie – niedobory wody

1507
0

REMONDIS Aqua Trzemeszno Sp. z o.o. zwraca się z prośbą do mieszkańców Gminy i właścicieli działek rekreacyjnych, o rozważne i możliwie oszczędne korzystanie z wody oraz ograniczenie do minimum podlewania przydomowych ogródków i trawników w czasie upałów, szczególnie w godzinach popołudniowych.

Na dzień dzisiejszy nie ma zagrożenia związanego z przerwaniem dostaw wody, instalacje zasilające sieć wodociągową – stacje uzdatniania wody, przepompownie wody pracują z pełną wydajnością, jednak niewystarczającą na tak wysokie zapotrzebowanie. Pobór wody do napełnienia basenów czy podlewania ogródków może spowodować, że w danym momencie innym odbiorcom braknie jej do celów bytowo-socjalnych czy w gospodarstwach rolnych prowadzących hodowle zwierząt.

Prosimy zatem o wykonywanie czynności powodujących wzmożone zużycie wody tj. podlewanie ogródków, napełniania przydomowych basenów w godzinach porannych lub późno wieczornych (po godz. 22.00).

Oszczędzanie wody jest również niezbędne w celu zapewnienia odpowiedniego ciśnienia u odbiorców oraz w hydrantach na potrzeby ochrony przeciwpożarowej.