Strona główna Różne Trzemeszeńskie szkoły przed zimą

Trzemeszeńskie szkoły przed zimą

5170
46

W mediach ogólnopolskich pojawiła się informacja o możliwości wprowadzenia nauki zdalnej, w przypadku niewystarczającego ogrzania szkół.

Temat ten zbiegł się z wczorajszą dyskusją na sesji Rady Miejskiej w Trzemesznie. Burmistrz przedstawił radnym sytuację w tym zakresie.

Jak poinformował, powodu do obaw nie ma w Szkole Podstawowej nr 2. Jest ona ogrzewana pelletem, którego zakupiono już odpowiednią ilość.

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych ogrzewany jest gazem, dlatego problem może pojawić się tam w przypadku drastycznych podwyżek cen tego surowca. Podobna sytuacja występuje w Przedszkolu nr 2, ogrzewanym z kotłowni Veolii. W tym przypadku obawiać się można wzrostu cen wprowadzonych przez dostawcę ciepła.

Najgorsza sytuacja jest w placówkach opalanych węglem. K. Dereziński określił ją jaką złą, a nawet bardzo złą. Brakuje tam pieniędzy na opał. Dotyczy to Szkoły Podstawowej nr 1, Przedszkola nr 1 oraz szkół w Kruchowie i Trzemżalu.

Burmistrz dodał, że to nie jedyne kłopoty finansowe w oświacie. Niebawem gmina będzie musiała się zmierzyć z wypłaceniem wyrównania podwyżek dla nauczycieli. Nie wiadomo w tej chwili, jak wysoką subwencję otrzyma na to samorząd i ile będzie musiał dołożyć z własnych środków. Jeśli nie będzie w tym zakresie pomocy ze strony władz państwowych, może to się wiązać z dużymi problemami finansowymi gminy.

46 KOMENTARZE

  • Panie budżet jest tak bejmami przepełniony, że trzeci skarbnik zjeżdża z tej góry siana jak na dupozjeździe na świńskim placu przed laty. Ważne, że panowie burmistrzowie grzeją – ciepłłem aż do jarocina.. Biogazownia, ciepło szkoła – bolało, że w niewolnie? Trzeba było wskazać inną działkę – po między oczyszczalnią ścieków a SP1 byłoby miejsce. No ale jak „Kargule” za sterami… Rondo najważnniejsze. Szkoda, że dziadek mój zmarł – wwallcemm jeździł. Prracę miałby doo dziiś.

 1. Ile źródeł odnawialnych zostało zamontowanych na gminnych budynkach aby oszczędzać na prądzie? No dalej kto pierwszy się tym pochwali? Tyle lat i nic nie zrobiono aby obniżyć rachunki za prąd. Siedzą i kasę biorą co miesiąc. Teraz zaczną kopać studnie kiedy już pożar na całego. Kogo ta większość wybrała do władzy? Ludzie czy naprawdę pasuje Wam takie coś, że we wszystkim co się nie dotknie to jesteśmy 100 lat za murzynami? Węgla nie ma, wody nie ma, pieniędzy nie ma. Co w tej gminie jest? Kredytów i urzędnikow niezliczona rzesza z dobra pensja nie brakuje. Rakieta i daleko w świat!

  • Ale jak gdzie?? Bodajże w tym roku w SP 1 kończyło siedem klas 8 w ” dwójce ” też dwie czy trzy…w SP1 dzieci chodzą na zmiany a TYyyyy chcesz zrobić 1 szkole? Trochę tych dzieci w Trzemesznie jednak jest Żadna placówka nie pomieści wszystkich uczniów

  • Jedna szkole. I dzieci ze wsi będą dojeżdżać do najlepiej najniżej ocenianej szkoły podstawowej numer 1. Poziom nauczania spadł na łeb na szyję. Do tego niech dojdzie kolejna transza osob to już całkiem przemiał będzie. Gdzie potem te dzieciaki mają się dostać do dobrych szkol jak poziom będzie znacząco wyzszy? Beda przepychane dla statystyk?

 2. Nie ma jak to lemingi i lewaki oburzone tym, że w Polsce nie wydobywa się węgla 😅😅😅😅😅
  Pośmiać się można z was totalnie odcięci od rozumu:)

  • Teraz jak jeszcze nie tak dawno szwabom już węgiel nie śmierdzi Zamykali nam kopalnie węgla bo są nieekologiczne a teraz już jedna jest u nich w budowie oczywiście będzie opalana węglem Węgla mamy na 200 lat teoretycznie , a w praktyce to pewnie i 300 lat byśmy go mogli wydobywać i by się nie skończył No ale jak niemiec razem z ruskiem pyskiem Tuska odcinało nas energetycznie od czarnego złota to było cool Bo przecież węgiel był taki nieekologiczny Ostatnimi czasy na ekologi mądrzy ludzie robią świetne interesy i przy tym zarabiają miliardy dolarów bo było ocieplenie klimatu a jak się okazało że przez dłuższy czas było zimno jak w kieleckim to zmienili slogan na zmiany klimatyczne Ciemny lud tak czy inaczej to kupił i mamy to co mamy Szok W Polsce brakuje węgla To tak jakby niedźwiedź polarny przed zimą ściągał z siebie futro bo jest nieekologiczne To się kupy nie trzyma Nawet jeśli opalanie węglem jest szkodliwe to wystarczyło pozakładać filtry kominowe i po kłopocie Że niby bzdury piszę Coś takiego jak filtr kominowy istnieje i to od dawna Wystarczy spojrzeć na samochód Kiedyś kopcił jak parowóz A dzisiaj ? Katalizatory , DPF i inne tego typu ustrojstwa sprawę rozwiązały No ale przecież deutschland , deutschland uber alles nie mógł tego znieść że Polaczki są i byliby niezależni energetycznie Wysłali do Polski trzeba to przyznać dobrze wytresowanego rudego pieska który zaczął mieszać w temacie I co ? Częściowo mu się coś tam udało zrobić , muszę przyznać N.E.U czyli niemiecka unia europejska nieformalnie wyraźnie daje jasny sygnał Polska i Polacy mogą sobie żyć ale nie może być tak że Polska i Polacy mogą być tak samo bogaci albo bogatsi od nich Węgiel to nie jest zło Może się mylę ale czy węgiel nie jest przypadkiem naszym dobrem narodowym i to takim właśnie naturalnym ? Pamiętam jak kiedyś szkoły były opalane węglem którego leżały pod murem szkoły hałdy a w samej szkole było gorąco jak w piekle chociaż na zewnątrz termometr pokazywał minus trzydzieści A dzisiaj ? Masakra W Polsce brakuje węgla To tak jakby wprowadzić zakaz pojawiania się liści na drzewach Oczywiście ktoś powie że musimy zadbać o nasze dzieci żeby w późniejszych latach miały czym oddychać Zgoda Tyle tylko że popatrzcie sobie wy pseudo ekologicznie nastawieni ludzie jak wami sterują te światowe organizacje Wciskają kit A wystarczy nie słuchać tych przekupionych wszelkiej maści ekspertów którzy za pieniądze powiedzą co im się każe Poczytajcie sobie mądre książki , porozmawiajcie z mądrymi ludźmi którzy boją się głośno mówić jak jest naprawdę A prawda jest inna niż myślicie

   • A te mądre książki i ci mądrzy ludzie to kogo reprezentują? A te filtry na kominy w domach to ile by kosztowały? bo katalizatory to bardzo drogie rzeczy😀A przez 7 lat co robili ci geniusze z rządu? Kto wstrzymał budowę wiatraków? A lokalizację elektrowni atomowej już wybrali😀😀😀😀 Super mieć marzenia ale my nigdy nie będziemy bogaci tak jak Niemcy i te bajki to tylko Pinokio może opowiadać.

    • Niemcy mają tyle tych wiatraków i fotowoltaiki i co? Jakoś im to nie wystarcza. Więc te lewackie teorie kretynów sobie wsadźcie tam gdzie słońce nie dociera. Jeszcze niedawno wyliście że trzeba wyroki jakiegoś Trybunału i lewackiej sędziny wykonywać i zamknąć kopalnie w Turowie. Zdzichu chyba uwierzyłeś w ten sondaż kantaru. Pamiętaj aby nie było z tym od Kantaru jak z tymi szejkami z Kataru co to Tusk sprowadził i nic z tego nie było.

     • zdzichu pewnie jescze nie wie, ale te dwa ciećwoki z peło , co z żarciem w reklamówkach po granicy biegali ,książkę będą pisać na temat,,przekrętów pisu,, 🤣 więc niech się już w kolejce po nią ustawi. Oni po cichu nawet liczą ,że Nobla za to dostaną , 🐏🐏jedne.

     • (Anty)lewaku ruski TROLLU -kwicz, kwicz😀😀koniec nieudaczników już bliski. Ja jeżdżę jednym z miliona samochodów elektrycznych😀pływam sobie promem ze Szczecina😀😀,mieszkam w jednym z tych tysiąca mieszkań itd.😀😀😀Ja słyszę co ludzie w sklepach mówią, jak rachunki płacą a nie sondaże jak to Dworczyk ustalał z panią prezes do czego się przyznała👍👍😀😀

  • Przecież pi tonlewacka partia… Jaka partia prawicowa podwyższa podatki i zwiększa socjalne:D tylko lewaki tak robią:)

 3. Można zdemontować panele PV z budynku byłego Domu Dziecka i zamontować je na szkole np. Trzemżal, Kruchowo. Pompa ciepła i problem z głowy. Panele są na budynku i szkoda aby szkoły nie skorzystały.

   • A ty sobie znajdź w necie, ile i jakie zakłady pracy zostały rozebrane i doprowadzane do bankructwa za czasów peło ,bo może młody
    jesteś i nie pamiętasz . Wychodzili z założenia ,po co w Polce mają być , jak mogą być w Niemczech . Albo, po co polską własnością mają być, jak mogą być niemiecką.

     • Wlasnie wrocilem z drugiego konca polski lasy tna na potęgę i to tak SzCzwanie ze zostawiaja od drogi 40m ludzie nie widza a w srodku powycinane. Ludzie do kominka zapisy na drewno ns listopad z 300 zl na 900 zl cena nagle a nasxe drzewa za grsnice jadą !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj