Strona główna Różne Kruchowski wodociąg nie daje rady w upalne dni

Kruchowski wodociąg nie daje rady w upalne dni

2108
10

Mieszkańcy, których posesje zasilane są z wodociągu w Kruchowie, skarżą się na słabe ciśnienie wody. Oprócz Kruchowa dotyczy to także Jastrzębowa, Grabowa i Wydartowa.

Problem ten zasygnalizował na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej Maciej Dalewski. Potwierdził to Grzegorz Koperski. Jak poinformował, w Wydartowie są gospodarstwa, do których w gorące dni – w godzinach wieczornych – woda w ogóle nie dochodzi.

Według Agnieszki Bartz przyczyną jest podlewanie ogródków i trawników w tych godzinach przez niektórych mieszkańców. W efekcie gospodarstwa rolne mają w tym czasie problem z pojeniem zwierząt.

Potwierdza to prezes Remondis Aqua Trzemeszno, Krzysztof Tomczak. Jak nam powiedział, wodociąg w Kruchowie pracuje normalnie, nie występują tam ostatnio żadne awarie.

Wykorzystywana jest pełna moc, która jednak jest niewystarczająca w okresie suszy, kiedy to zapotrzebowanie na wodę znacznie się zwiększa.

10 KOMENTARZE

  1. Wystarczyłoby zwiększyć ciśnienie. No tak ale jakby zwiększyli ciśnienie na początku to pewnie wszystkie łączenia rur szlak by trafił. Dziadostwo w tej gminie na każdym kroku.

    • Tak , bo ludziom się w d..ch przewraca od dobrobytu i zapomnieli jak wodę oszczędzali za tfuska , bo nie stać było płacić, nawet rachunku za wodę.

  2. krzychu mowi ze problemu nie ma, pani Agnieszka no gratulacje cos powiedziala tyle ze kogo pani nakryl an atym podlewaniu czy to tylko takie gadanie zeby znowu cos gadac np jak o stawianiu lawek … a co remondis z warszawy powie ? w koncu za zarzadzanie gruba kase przelewacie im to niech cos powiedza

    a tak z innej beczki zapytam bylem w tym chorym miescie jakis czas temu i wiekszosc aut oklejona jest logo remondis a dlaczego nie herbem sw Wojciecha skoro wiekszosciowym udzialowcem jest gmina ??? skoro oni kaza se przelewac tyle kasy za zarzadzanie do Wawki to Gmina niech kasuje za powerzchnie reklamowe tyle samo a co zostabie to do podzialu – tam trzeb aburmistrzao w z jajem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj