Strona główna Różne Od września SP nr 2 w dwóch miejscach

Od września SP nr 2 w dwóch miejscach

1418
24

Uczniowie klas IV – VIII Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków będą od września uczyć się w budynkach po byłym gimnazjum przy pl. Kosmowskiego. Taką informację przekazał na wczorajszej sesji burmistrz Krzysztof Dereziński po pytaniu radnego Przemysława Woźnego.

Dodał też, że w tej chwili ogłoszony jest konkurs na dyrektora tej placówki, a jego rozstrzygnięcie nastąpi na początku sierpnia.

Niezależnie jednak od tego kto będzie dyrektorem, takie rozwiązanie na pewno zostanie wprowadzone. Nowy dyrektor otrzyma takie polecenie i będzie musiał je wykonać – zaznaczył burmistrz.

Już mniej oficjalnie, po cichu dodał, iż „nie po to kupowaliśmy budynki od powiatu, aby teraz stały niewykorzystane”.

24 KOMENTARZE

 1. Mamy też niewykorzystany budynek po szkole zawodowej, więc po co płacić powiatowi?? Szkolnictwo w naszej gminie upada, uczniowie uciekają do szkół np w Gnieźnie. Nikt nie poniesie za to konsekwencji: nauczyciele, urzędnicy. Z uśmiechem na twarzy odbiorą za to kolejne nagrody nie przejmując się tym, że dostają je z urzędu, a nie za efektywną pracę. Żal tylko tej garstki osób, które rzetelnie wykonują swoją pracę(mam na myśli nauczycieli), a są wrzucane do jednego worka z elementem z przypadku, z łapanki.

 2. Na kogo stawiacie kto zostanie dyrektorem tej nowej/starej szkoły nr 2?Czy wszyscy nauczyciele z tej szkoły i aktualni nauczyciele z gimbazy zostaną w niej zatrudnieni?!

  • Mam nadzieję,że jako uczennica przyszłego Zespołu Szkół nie będę musiała w grudniu ćwiczyć na WF-ie w parku,bo podstawówka zajmie salę gimnastyczną?!!!W takim razie przenoszę się do Gniezna😉

  • Tak. Byłe gimnazjum. Od września nie będzie szkoły o nazwie Gimnazjum w Trzemesznie. Będzie szkoła Podstawowa nr 2 z klasami gimnazjalnymi. Do tej pory były to dwie oddzielne szkoły, z osobną dyrekcją, administracją itp. Proszę zauważyć, że już od roku nie ma gimnazjów w Trzemżalu i Kruchowie. Tam również funkcjonują klasy gimnazjalne, od września oczywiście tylko trzecie.

   • niby tylko kwestia nazewnictwa, ale dla mnie brzmi to bardzo średnio. Rozumiem, że to akurat odgórne regulacje, i złośliwości lokalnej tu żadnej nie ma, ale nadal – nie zachwyca.

    • To chyba nie jest jednak kwestia zachwytów tylko faktów. Od września nie będzie gimnazjum, więc użycie określenia „byłe gimnazjum” jest jak najbardziej zasadne.

     • Moim zdaniem,Redaktor używając sformułowania „byłe gimnazjum”, wkroczył na grząski grunt.to sugeruje,że zostało zlikwidowane,a przecież je wygasili!jak się jakiś sygnalista doczyta i doniesie gdzie trzeba…

 3. Pan Burmistrz jak zwykle z lekka kpi . ,,Nie po to kupiliśmy budynki od powiatu , aby teraz stały niewykorzystane ,, .
  Burmistrzu ! Przejęliśmy szkolnictwo ! To nie to samo ! Nie po to zostało ono przejęte, aby doprowadzić je do upadku !!! Myli Pan pojęcia i rangę !
  Zostało sprzeniewierzone całe zaplecze dydaktyczne i techniczne Szkoły Zawodowej . Jeżeli tak bardzo Burmistrzowi zależy na budynkach to co do ciężkiej cholery dzieje się z budynkiem na Mickiewicza ?! Przez cały okres czterech lat nie poczyniono nic w kierunku rozbudowy szkolnictwa zawodowego , technicznego . Nie stworzono żadnych warunków alternatywnych rozwiązań wyboru kształcenia młodzieży w mieście . To co oferuje się młodzieży to jakaś niedorzeczność brak wyobraźni , przygotowania merytorycznego brak wizji . To co góruje ponad wszystkim to jedynie samozadowolenie się ochłapami i chęć przetrwania przy minimum wysiłku !

  • Dokładnie przejeliśmy majątek wart 6 000 000 mln. złotych a nasz wkład to 10 % czyli 600 000 pln. Pan był przeciw przejęciu każdy w Trzemesznie o tym wie.

  • Pozostaje ważne pytanie ,jaka posada dla żony p.Burmistrza.Trwa z pewnością gorąca kalkulacja,konkurs w szkole nr 2, dlaczego tak pózno,powinno to się odbyć w maju,czerwcu.? lecz po co,dobro dzieci widać jak jest traktowane.nepotyzm ,nepotyzm i to wszystko.Do tego sprawa z 8 marca,to jest zastanawiające że trwa taka cisza w tej sprawie.Może redakcja tego portalu coś napisze ,wystapi z zapytaniem gdzie trzeba.

   • Jestem jedynie obserwatorem mogę powtórzyć jednak to co napisałem wcześniej . Mając do dyspozycji dobrych adwokatów i określony (powiedzmy) zły stan zdrowia , sprawę sądową można skutecznie odraczać . Obserwując pośpieszne działania przebudowy placyków i inne decyzji można wysnuć domniemanie , że pośpiech i gra na zwłokę umożliwia każdemu start w kolejnych wyborach . Być może moje przypuszczenia są mylne nie sądzę jednak że nieprawdopodobne . Pisałem wcześniej , że jest wiele przypadków urzędowania Burmistrzów , którzy mają na swym koncie wyroki . W takim przypadku tylko poprzez referendum można odwołać Burmistrza . Biorąc pod uwagę układ sił ,,politycznych,, i określonych powiązań – referendum to ,,pobożne życzenie,, . Tym optymistycznym akcentem kończę mój skromny wywód .
    Pozdrawiam !

     • Właśnie o tym wspomniałem . Wykreować takie warunki dzięki , którym wszystko może być możliwe . Wygrać wybory to cel nadrzędny i jedyna szansa na dalsze życie . Ludzie szybko zapomną . Przecież nic się nie stało – prawda ? Nie są ważne zasady , lojalność , sumienie , prawość czy honor tu liczy się słowo JA !

      PS.

      Tak na marginesie . Nie każdy ma aspiracje bycia burmistrzem .
      Niestety ale na tym świecie są sprawy ważniejsze i o wiele ciekawsze .

   • Wiadomo ,że dyrektorem szkoły nr2 na kolejne 5lat zostanie pan Kupś,a jego zastępcą p.Derezińska.Tylko czy w tak małej szkole musi być etat wicedyrektora?!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj