Strona główna Polityka Nie płacą za przewozy uczniów

Nie płacą za przewozy uczniów

1746
43

Od kilkunastu lat na terenie naszej gminy dowozami uczniów do szkół zajmuje się firma Jacka Przybylskiego. Corocznie ogłaszane są przetargi na te usługi. Z końcem bieżącego roku kończy się umowa przewoźnika, dlatego należało spodziewać się ogłoszenia przetargu na następny rok. Tak się jednak nie stało – postępowanie do dnia dzisiejszego nie zostało ogłoszone.

J. Przybylski, który przyszedł na ostatnie obrady połączonych komisji Rady Miejskiej stwierdził, że dowiedział się w Urzędzie Miejskim, iż przetarg ma być ogłoszony, ale tylko na styczeń. Pytał więc radnych i burmistrza co jest powodem takiego stanu rzeczy, tym bardziej, że biorąc pod uwagę przerwę świąteczną i ferie zimowe, przetarg będzie dotyczył tylko 7 dni. Przedsiębiorca zauważył, że zatrudnia 20 osób (kierowcy i opiekunowie) i mając tak niepewną sytuację nie wie, czy ma ich dalej zatrudniać i na jakich warunkach.

Kolejna sprawa jaką poruszył J. Przybylski wynika z faktu, że od września znacznie wydłużyły się trasy dowozów. Od tego roku do szkół podstawowych poszły dwa roczniki dzieci, co zmusiło dyrekcję Szkoły Podstawowej nr 1 w Trzemesznie do wprowadzenia drugiej zmiany. Wiążę się to oczywiście ze zwiększeniem częstotliwości dowozów. Autobusy wożą też przedszkolaków, a ponadto docierają do miejscowości, do których wcześniej nie jeździły (np. Pasieka, Huta Trzemeszeńska, Gołąbki, Ochodza).

Do szkoły w Trzemżalu dowożone są nawet dzieci z Wylatowa (gm. Mogilno). Wydaje się oczywistą sprawą, że w tej sytuacji należałoby zapłacić również za dodatkowe kilometry. Tak się jednak nie dzieje i od września przewoźnik otrzymuje takie samo wynagrodzenie, jakie otrzymywał do czerwca. Mirosław Świerkot z Urzędu Miejskiego w Trzemesznie wyliczył nawet tę należność, a przedsiębiorca ją zaakceptował. Niestety do dziś nie otrzymał pieniędzy. W międzyczasie odbyło się nawet spotkanie u burmistrza Krzysztofa Derezińskiego, w którym uczestniczyła skarbnik Alina Kociemba, M. Świerkot i sam przedsiębiorca. Uzgodniono, że otrzyma on należną kwotę, jednak do dzisiaj to nie nastąpiło.

Burmistrz pytany przez radnych, dlaczego tak się stało stwierdził, że nie otrzymał odpowiedniego wniosku o zwiększenie środków na ten cel i „nie może sam o wszystkim pamiętać„. M. Świerkot stwierdził natomiast, że były rozpatrywane dwie wersje wyjścia z sytuacji, i dlatego czekał on na stosowne decyzje w tej sprawie. Radni nie kryli oburzenia tą sytuacja. Sławomir Peno pytał, w czyjej głowie mógł zrodzić się pomysł ogłaszania przetargu na 7 dni. Magdalena Krzyżaniak – Świątek zauważając spychanie odpowiedzialności w tej sprawie zapytała wprost: „Czy ktoś rządzi w tej gminie?”.

Burmistrz stwierdził natomiast, że sprawa ta powinna być załatwiona w ciszy gabinetu – a nie na komisji – i stanie się tak niebawem.

43 KOMENTARZE

 1. Burmistrz nie może wszystkim zajmować się sam, od tego ma pracowników ale skoro jakiś pracownik to zaniedbał to należy takiemu pracownikowi zwrócić uwagę i go upomnieć a jak sytuacja się powtórzy to niestety ale należy takiego pracownika zwolnić.

 2. Tak co się będziemy przejmować,przecież ludzie dowożący dzieci do szkoły nie muszą pracować i jeść…Przecież pracy jest pełno w naszej gminie(ja od roku dojeżdżam do Gniezna).Na pewno pan burmistrz pomoże. No chyba że zapomni.

 3. Pracobiorcy pamiętajcie, gdyby Wasi szefowie mieli jakieś pretensje co do nie wykonania jakiejś czynności powołać się na słowa burmistrza. Zaznaczam,że ma Pan dwóch zastępców, mniema, że właśnie po to by nie musieć o wszystkim pamiętać.

  Brawo Pani Magdaleno, pytanie jak najbardziej na miejscu. Oczywiście bez odpowiedzi, bo to z pewnością bezpardonowy atak na burmistrza, który nie musi na nie odpowiadać.

 4. Chłop musi przychodzić po swoje pieniądze na komisje bo wizyta u burmistrza nic nie dała. Pogadali , uzgodnili ale kasy nadal nie ma.Bo rozumiem, że nawet jeśli burmistrz nie musi o wszystkim pamiętać to ta wizyta była po to żeby mu przypomnieć. I co? Znowu zapomniał a ktoś nie przypomniał? To może zatrudnić jeszcze ze 2 przypominaczy?

 5. W ciszy gabinetu….o co tu chodzi !!!!!!!!!!!!pani magdo reprezentuje pani zupelny brak dyplomacji ,takimi tekstami to posluguje sie, ktos kto ukonczyl zawodowke, a pani jest po studiach!!!!!!!!!!!!!!!

  • Zapomniałeś dodać że wykształcenia nie można mylić z inteligencją hahaha znam tą osobe ale sie nosi księżniczka!.

   • A Ty to pewnie z tych co cały dzień seriale oglądają a w przerwach leżą w oknie na poduszce, obserwują każdego kto przechodzi i każdemu łatkę dołożą.

    • Nie ja nie z tych brak czasu na takie rzeczy a co nie nosi sie jak by nie wiem kim była i nie koli mnie to w oczy bo mam to gdzieś Zapomniał Wół Jak Cielęnciem Był z innej strony znam tą osobe i jej otoczenie no ale .

 6. Na pamięć dobrze wpływają orzechy w naturalnej formie ,
  pozbawione łupiny . Niedojrzałe w całości zalane spirytusem są skutecznym lekarstwem na dolegliwości żołądkowe .
  Nie należy jednak mylić lekarstwa dozowanego leczniczo z orzechówką spożywaną w nadmiarze . Skutek bywa odwrotny . I tym optymistycznym akcentem życzę Wszystkim SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2016 W ZDROWIU I BEZ KACA .

 7. Inteligentny „paradoksie” a co po zawodówce to są debile i nie potrafią się wysłowić. Nie trzeba studiów żeby nerwy puściły.I powiedzieć to co się o władzy sądzi.

 8. Boże jaki ten nasz p .burmistrz zapracowany ze nie pamieta o wszystkim
  Panie burmistrzu mniej na chorobowym wiecej w pracy
  bedziesz pan pamietac o wszystkim a jak sie raz na kilka dni pan pojawisz to nie dziwota ze nie pamietasz pózniej pan o sprawach bardzo waznych
  poco w koncu masz pan zastepce ,sekretarza skarbnika (od wyłaczania mikrofonów?????) poco cała rzesza ludzitam siedząca
  zaco biora pieniadze—-nasze
  gdzie masz pan wydział oswiaty??????
  weście sie w koncu za uczciwa robate a nie tylko za siedzenie od 7-15 i fajrant

 9. A może tylko styczeń wchodzi w grę bo kolejne miesiące przeznaczone będą innemu przewoźnikowi ? Pewnie to nie jest kwestia zapomnienia a raczej uzgodnienia.

 10. Pani Magdo jest pani właściwym człowiekiem na właściwym miejscu . W szkole i w Radzie. Będa Pani dokuczać , bo jest pani osobą mądrą przede wszystkimi i niezależną. Tak trzymać!!!!!

 11. skoro ta gmina dobrze płaci a zalega tyle kasy za przewozy to mam pytanie? jakoś pan przybylski nikogo nie zwolnił a jeszcze do tego się rozwinął to może dlatego co nie którym przeszkadza

 12. Tak. Pan Przybylski sobie jakoś radzi i to kłuje w oczy. Bo w Trzemesznie odnieść sukces to jest przestępstwo. Gdyby mu się chałupa spaliła, to by było o czym pisać. Wtedy byśmy się nad nim rozczulali, może uruchomili zbiórkę publiczną. Ale jeśli ktoś odnosi sukces to już nie do pomyślenia. Pod pręgierz z nim.

 13. Czy każdy komu należą się pieniądze od gminy musi iść do sądu,wtedy dochodzą jeszcze odsetki ,ot rządzenie po trzemeszeńsku.

 14. Nie odbiegajmy od tematu. Człowiek pracuje, chce za to zapłatę. Ciekawe jak by wam pracodawca bez powodu obciął jakąś część wynagrodzenia.

 15. no ale na nowego laptopika dla dyrektora szkoly to jest ? 🙂

  juz to nawet smieszne nie jest LUDZIE OBUDZICIE SIE ? gdyby to wasze dzieci tak traktowano to tez byscie nic nie zrobili ?

  Wstyd mi za trzemeszniakow bo nie potrafia trzymac sie razem boja sie tych cwaniakow na stolkach i klaniaja sie im w pas ! prosze bardzo ja mogę pierwszy isc na demonstracje nie ma problemu

 16. pan jacek wogule nie powiniem dostac doplaty do kursu kruchowo trzemeszno bo akurat jezdza inne autobusy ktore naprawde sa przydatne

 17. Brawo PP przez wasz upór pan przewoźnik nie będzie miał teraz zapłacone a wystarczyło się pochylić i przeczytać autopoprawke na sesji…
  A teraz co mu powiecie? „Przepraszam przez nasze lenistwo gmina Panu nie zapłaci… ”
  Idźcie mu to powiedzieć teraz jeżeli macie taką odwagę…

 18. Gdy ja byłem dzieckiem to rodzice płacili za bilet autobusu i po sprawie. Jak był ciepło to się jechało rowerem cała wieś jechała.
  W autobusie starsze pilnowały młodszych bez jakiś tam opiekunów.
  Od małego uczymy dzieci nygustwa to widać na wf. Niech Burmistrz oleje Przybylskiego, Gmina ma za duże długi żeby się w nianie bawić.
  To nie lata 80, 90, że ludzie nie mają w domu samochodu.

  • Zastanów się co za głupoty piszesz. Niektórzy rodzice pracują i ten autobus jest dla nich świetnym rozwiązaniem. Taki 10 latek sam może dojść do przystanku i jest zawieziony do szkoły. Sam wsiądz na rower i jedz sobie ruchliwą ulicą. Normalnie krew mi się burzy. Uważam, że autobusy dowożące dzieci to świetna sprawa nieważne czy Pana Przybylskiego czy kogoś innego. Mam nadzieję że Pan Przybylski otrzymał zapłatę i było to jakieś niedomówienie w relacji gmina – Pan Przybylski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj