Strona główna Polityka Mariusz Zieliński rezygnuje z kierowania „Strzechą”

Mariusz Zieliński rezygnuje z kierowania „Strzechą”

6583
91

Dzisiaj na łamach portalu opublikowaliśmy relację z sobotniego koncertu „Strzechy”. Poza pięknymi występami młodych tancerzy, w trakcie wydarzenia doszło jednak do zaskakującej sytuacji.

Pod koniec koncertu na scenę wszedł kierownik zespołu Mariusz Zieliński i poinformował, że od 2025 roku przestaje zarządzać „Strzechą”. Nie uzasadnił swojej decyzji.

Z kierownikiem próbowaliśmy skontaktować się wczoraj i dzisiaj. Dziś, w godzinach porannych, przekazał nam, iż o 12:00 jest umówiony z burmistrzem, a „jakiekolwiek przemyślenia” co do swojej decyzji przedstawi po spotkaniu. Do momentu publikacji tego artykułu nie dodzwoniliśmy się na jego telefon komórkowy, ani na stacjonarny numer Domu Kultury. Jeśli tylko uda nam się porozmawiać, opublikujemy stanowisko niezwłocznie.

Na terenie gminy Trzemeszno zbierane są popisy pod petycją, opisującą w szeroki sposób zasługi zespołu. Pod koniec znajduje się apel, dotyczący finansowania działalności:

Wiemy z jakimi trudnościami organizacyjnymi i finansowymi Zespół boryka się już od wielu lat, wiemy ile czasu i serca trzeba włożyć, aby „Strzecha” mogła funkcjonować, aby artyści mogli nas reprezentować na festiwalach, abyśmy mogli być dumni ze „Strzechy”, aby w końcu było Miejsce i Ludzie, którzy pokierują i porwą młodzież do działania, żeby nasza ludowość, nasza tożsamość narodowa nie zaginęła. Jako rodzice, artyści, ludzie dobrej woli, którym leży na sercu dobro „Strzechy” jesteśmy oburzeni, że Zespół, który już prawie 55 lat jest chlubą i wizytówką Trzemeszna, który zrzesza i wychowuje od lat setki młodych ludzi, który promuje polską kulturę ludową, daje młodzieży pole do rozwoju artystycznego i nawiązywania serdecznych przyjaźni, staje na skraju przepaści. Zwracamy się do Was, jako do tych, którym powierzono pieczę nad naszym wspólnym Dobrem, z gorąca prośbą o dialog i wypracowania na najbliższe lata stabilnej formy wsparcia dla „Strzechy”, np. poprzez umieszczenie stałej pozycji w budżecie Miasta, aby „Strzecha” mogła w dalszym ciągu robić to, co umie robić najlepiej – promować polską kulturę, polski folklor, uczyć i wychowywać młodzież, a w końcu i promować Miasto i Gminę Trzemeszno” – czytamy w petycji, podpisanej „rodzice, artyści, ludzie dobrej woli, mieszkańcy Miasta i Gminy Trzemeszno, Wasi wyborcy”.

Jak nam powiedział burmistrz Kacper Lipiński, kierownik „Strzechy” nie informował go nigdy o problemach finansowych zespołu, nie konsultował też rezygnacji ze swojej funkcji. „Jestem zaskoczony, że pan Zieliński podejmuje takie decyzje bez wcześniejszych rozmów. Od kierownika oczekiwałbym, że jeśli pojawiają się jakiekolwiek problemy, czy dotyczące finansowania „Strzechy”, czy też jego warunków zatrudnienia, to w pierwszej kolejności konsultuje je ze mną” – mówi K. Lipiński.

Burmistrz zapowiada, że do tematu rezygnacji odniesie się szerzej w najbliższym czasie.

91 KOMENTARZE

 1. Był informowany i to szeroko były burmistrz. Zamiast wspierać p. Mariusz to tylko kłody pod nogi i podcinane skrzydła. Wstyd żeby taki zespół z tradycjami i taki cyrk. Wcale się nie dziwię p. Mariuszowi jego decyzji ile można poświęcać swój czas, rodzinę, zdrowie…..ponad wszystko. Mam nadzieję że nowy burmistrz będzie wspierał p. Mariusza bo to człowiek, który naprawdę dużo się poświęcił dla naszej społeczności Strzechowiczow.

  • Możemy mieć inne zdanie niż twoje czy tylko twoja wersja i obrażanie innych jest w porządku?
   Uważam że zachował się nieprofesjonalnie i powinien za to odpowiedzieć. Nie wstydzę się swojego zdania i nie obrażaj mnie kobieto niespełna rozumu. 🖕

  • Po prostu rezygnuje bo ma takie prawo a czy to ważne chyba nie to jest jego sprawa znajdzie się zastępca i tyle pozdro dla zadziornych macie swoje życie czy nie

 2. Generalnie jeśli ktoś podejmuje się takiego wydarzenia i niespodziewanie informuje ze rezygnuje z funkcji po czym znika i zostawia publikę beż odpowiedzi, dzieci i ich rodziców, gości, to coś tutaj jest nie tak. Moim zdaniem zasługujemy na przeprosiny za takie potraktowanie bo to było po prostu niegrzeczne i nie fair w stosunku do rodziców i dzieci. My przyprowadziliśmy dzieci na czas, odpowiednio ubrane, uczesane. Jakby człowiek w pysk dostał. Niepoważne, lekceważące. Nie wiem czy pojawimy się jeszcze na koncercie.

  • Chwilka… też byłam na koncercie i jak sobie przypominam to pan Mariusz dziękował chyba z trzy razy rodzicom za wkład w zespół i to podkreślał. Mama … albo robisz zamęt albo to Ty uciekłaś z koncertu. Zresztą pan Mariusz z tego co pamiętam dziękował właśnie dzieciom i młodzieży za to że są i tańczą folklor. A tak na marginesie. Czy są jakieś nagrania z tego koncertu? fb czy Youtube?

   • Ty czytałeś z zrozumieniem komentarz? Tam jest napisane że nie dziękował i stąd oburzenie czy powiadomił o rezygnacji i opuścił sale?

   • Z Mariuszem chodziłem do szkoły podstawowej. Mega zajefajny kumpel. Mimo wyrażania się o Mariuszu w samych superlatywach to niestety dla ciebie nawet tacy fajni ludzie jak Mariusz TEŻ SĄ DO ZASTĄPIENIA. To nie jest jakaś tam złośliwość z mojej strony. Poprostu to jest naga prawda. KAŻDEGO człowieka niezależnie od piastowanego stanowiska gdziekolwiek można zastąpić drugim człowiekiem. Znam takich którzy obrastając w piórka myśleli że są nie do ruszenia. Zdziwienie na ich twarzach po za przeproszeniem wywaleniu ich na zbity pysk – bezcenne. Oczywiście tutaj jest odwrotna sytuacja. – to Mariusz gdybam rzucił to wszystko w diabły bo może już miał czegoś tam zwyczajnie dość ? Jest taka nieprzekraczalna granica po przekroczeniu której człowiek zwyczajnie kładzie wszystko na szalę i postępuje nawet wbrew swojemu sumieniu.

 3. Znając P. Mariusza a jest to człowiek o wielkiej sile i sercu na pewno nie bez przyczyny podjął taką decyzję. Pan Mariusz jako kierownik nie podjął tej decyzji na pewno pochopnie zostawiając cały Zespół na pastwę losu, coś musiało już się dziać dużo dużo wcześniej. Dobrze wiemy że nie tylko Strzecha miała problemy finansowe ale również MKS czy Zjednoczeni Trzemeszno, którzy również nie dostają dofinansowania na rozwój. Byłem na wielu koncertach Zespołu Strzecha i za każdym razem patrzę z dumą jak młodzież od najmłodszych lat uczy się tradycji i folkloru. Każdy jest w szoku jeśli chodzi o podjęcie decyzji ale pamiętajmy Drodzy Państwo każdemu cierpliwość się kończy a dawanie palca z reguły kończy się zabraniem całej ręki. Dużo zdrowia dla Pana Mariusza, życzę i jeśli ta decyzja jest zgodna z jego przekonaniami niech taka będzie.

 4. Ja to myślę że dobrze zrobił, każdy ma to gdzieś co młodzi ludzie robią czy się rozwijają czy nie, oprócz Domu Kultury. Hala co robi za kasę wynajmuje Zjednoczonym salę żeby mogli pokopać w piłkę w zime przesada. Dom Kultury od wynajmowania salek po kółka artystyczne i wynajmowanie salki muzycznej by młodzi się rozwijali, to jest przyszłość Trzemeszna a nie jakaś Hala. Komu by się chciało z wami użerać i was słuchać jak wy nie potraficie słuchać ludzi w okół jak mówią do was. Myślę że we władzy po wyborach nic się nie zmieniło nadal te same traktowanie ludzi i patrzenie na własny tyłek. Jak to Trzemeszno umiecie tylko hejtować przez internet i prawic morały ludziom przez komentarze, ale tak naprawdę gdy są organizowane imprezy siedzicie w domu i narzekacie że jest źle a jak ich nie ma to też jest źle. Nic nigdy tu nie będzie dobrze, a tak w ogóle to może najpierw się zajmijcie długami jakie ma Trzemeszno bo skoro na to pieniędzy nie ma to na pewno jest ucinane wszystkim od Strzechy po inne Kluby Sportowe.

  • Teraz widać jaki jest ten burmistrz,nie wiedział I nie interesował się sytuacją Strzechy jako radny i w kampanii,dla mnie tośmieszne że teraz jest rzekomo oburzony oświadczeniem p.Dyrektora,to czysta hipokryzja tak jak powołanie tego zastępcy,hipokryzja ku zmianie,ku załatwianiu pseudopolityki już widocznej kadrowo,sama sprawa z ustaleniem wynagrodzenia to już początek czegoś niedobrego,hipokryzja oboje Panowie

   • Hipokryzja to jest bronić takiego zachowania jakie pokazal pan owy a krytykować nowo wybranego burmistrza i zastępcę. Ku zmianie. Idzie nowe i lepsze. Po to wybraliśmy Burmistrza.

  • Po prostu nie ma popytu na ten rodzaj kultury. Do tego pretensje i gadanie na boku. A to trzeba iść i mówić jakie się się oczekiwania. Jeśli nie pasują to pasuję. Informuje przełożonego, potem informacja publiczna.

  • Otóż to. Pięknie podsumowane.
   Jestem byłym tancerzem zespołu i drugiego takiego zarozumiałego człowieka nie spotkałem na swojej drodze. Kiedyś może i chciał prowadzić zespół, niestety z czasem stracił zapał i zrobił się gburem.

  • Zachowanie wobec dzieci i rodziców, którzy „żyją” tym zespolem dyskwalifikuje go jako kierownika zespołu. Kryzys wieku średniego nic tu nie tłumaczy.

   • Dla Pana Derezińskiego do ostatniej Jego sesji każdy pracował „non profit”. Pan dyrektor prosił o nowy dom kultury – ale ani Dereziński i Jankowski tego nieszłyszeli.

    • Juz słyszymy zewsząd że pracują za darmo. Nic nie dostają. To pytanie po co 20 lat robią to za darmo. Ja tego nie rozumiem. Kto zakupił stroje? Kto dofinansował wyjazdy na festiwale przez te lata? To sljest zespół który nie zatabia na siebie. Trudno jest inwestować w coś co nie daje przychodów.

  • Niejeden gdyby taka szopen odwalił w robocie, to by wyleciał z HUKIEM! Zrobił zły PR Burmistrzowi, który sobie na ewidentnie nie zasłużył.

 5. Tak się dzieje w ,,uśmiechniętej Polsce,, a w Gnieźnie 100 osób na bruk w znanej firmie . Pół roku nowych rządów i znów na zeszyt zaczyna się kupowanie. Tak po-paprańcy krzyczeli że rozdawnictwo było , teraz sami socjal przyznali dla obcych, tych niby ,,inżynierów,,

  • Mam nadzieję że ci jeszcze pracujący w tej firmie którzy dostali wypowiedzenia umowy a głosowali na uśmiechniętą Polskę nadal się śmieją. Przecież Tusk jest fajny co nie ? Pół roku pseudo rządów a nie ma tygodnia żeby nie słyszeć o upadłości i zwolnieniach grupowych. Tak na marginesie to generalnie ludziom coś się pokręciło jak mówili że słyszeli hurraoptymistyczne zapowiedzi Tuska że pokaże sto konkretów na sto dni. Napewno sto ? A nie był to jeden konkret a te zera to się wszystkim przewidziały ? Ten jeden konkret brzmiał -ROZPIEPRZYC POLSKĘ OD ŚRODKA. Po tym co robi ten destruktor Nasza Kochana a przynajmniej moja Polska nie podniesie się z kolan przez dwadzieścia lat . I jeszcze jedno pytanie , gdzie jest ten beton który ukrywał się pod pseudonimem Kaczor Zawsze Dziewica ? Czyżby nie cieszył się z rządów swojego guru ? Bezrobocie zaczyna rosnąć , podatki idą w górę,. Aha ryja darł że PiS na telewizję publiczną dał dwa miliardy złotych. A te jego PO daje trzy i pół miliarda złotych. Mogliby tą kasę przeznaczyć na domy dziecka powiedzmy. No cóż. Ciekawe czy ten idiota będzie się cieszył jak mu Tusk przyśle podwyżkę prądu o czterdzieści procent ? Kwota wolna od podatku ? Zapomnijcie. Czekam jeszcze na to aż zabiorą nie daj Boże osiemset plus i trzynastki , czternastki. Bo to że to zrobi ta uśmiechnięta Polska to nawet nie ulega wątpliwości. Polska w naszych sercach. Większego chamskiego kłamstwa chyba nigdy nie widziałem. Pół roku i zniszczenia są prawie takie jak przez ich poprzednich ośmioletnich rządów. Co będzie dalej ? Aż boję się pomyśleć.

  • Ludzie swój rozum mają. Kto był i widzial zachowanie ten się nabrać nie da jaki to zły pan burmistrz. Jeden i poprzedni. To jak to możliwe ze 20 lat w takim piekle działał. Na festiwale jeździli. Samo zło po prostu. Masochista.

   • czy mi sie wydaje czy pod przykrywka ktos z urzedu broni tu burmistrza ? jak go ludzie na forum pytali to cisza ojjj nieladnie nieladnie

    • Wydaje ci się. Burmistrz ma takie poparcie wśród mieszkancow, że nikt z urzędu nie musi go na siłę bronić. Poparcie duże nawet wśród rodzicow osób które uczestniczą w strzesze. Nie każdy ten cyrk i petycję popiera.

 6. „długopis” pojechal do Chin spotkal sie z Xi Jinpingiem i powiedzial ze polska popiera Chiny i ich polityka

  tzn ze brutalna ekspansja i wykup firm w europie, zalewanie chinskimami smieciami rynkow EU, przygotowywanie ataku na Tajwan ? a kto nabrzeze w Gryni Chinolom wydzierazawil (nabrzeże chińskie, stanowiące część portu w Gdyni i zajmujące około 20 hektarów i prawie 600 metrów nabrzeża jest dzierżawione przez spółkę z chińskim kapitałem, należącą do CK Hutchison Holdings, która posiada sieć terminali w ponad 50 portach na całym świecie.) Statki Nato nie mogly tam sie rozladowac bo 5 m statku nachodzilo na dzierzawiony teren – w razie potrzeby polska nawet statkow Nato nie zacumuje Brawa dla PiSowcow wszystko posprzedawac i wydzierzawic do 2050 roku !!!! ale o tym to sie nei mowilo w TVP bo po co ludzie maja wiedziec

  • Gbur. Myśli że nie wiadomo kim jest. Tyle wiary na scenie+ burmistrz a on foszki strzela. Bym był burmistrzem to na dywanik wezwał

 7. Ciekawi mnie tylko, co za genialny strateg „wypuścił w teren” petycję, zamiast najpierw porozmawiać o sytuacji Strzechy z burmistrzem i radą miejską. Gdyby takie rozmowy nie miały żadnego pozytywnego skutku to wtedy rozumiem szukania poparcia wśród mieszkańców.

  • Wyobraźcie sobie, że każdy kto ma sprawę do burmistrza, zaczyna od petycji i zbierania podpisów, zamiast iść i normalnie pogadać. Tym bardziej, że to akurat w gminie sie zmieniło, że burmistrz jest dla mieszkańców. Ja sie zastanawiam, na ile rodzice są świadomi, jak sa manipulowani i w co zostali wciągnięci. Ale cóż, to ich sprawa. W każdym razie, najlepszego pijaru to sobie nie zrobili.

   • Ten co wpadł na taki pomysł to prawdziwy geniusz pokojowy. Mam nadzieję że Burmistrz tam będzie stanowczy. Poprzedni 20 lat karmił Strzechę a i tak wieszają na nim psy

  • Nie przemyśleli sprawy tylko z góry pokazali ze z władza nie da się dogadać. Szukają dialogu a idą w petycję i zachowują się jakby coś było przesądzone w zla stronę dla strzechy. Niepojęte i nierozumiale dla mnie. Przecież to facet od strzechy zrezygnował i olał publikę a zgrywa teraz przed nowym burmistrzem ofiarę systemu. Takie mam wrażenie. Jak ktoś chce dialogu to idzie i rozmawia. Nie odstawia szopke w obronie strzechy.

 8. Drodzy rodzice. Daliście się wkręcić w zupełnie niepotrzebną wojenkę. Wytoczyliście działa przeciwko wróblowi. Należało zacząć od spotkania z burmistrzem, a wy zaczęliście od zupełnie odwrotnej strony. Ośmieszyliście się broniąc twierdzy, która wcale nie jest oblężona. Ciekaw jestem co zrobi teraz burmistrz

  • Mam nadzieję, że wyciągnie kosnekwencje wobec takiego zachowania oraz zapamięta kto w jaki sposób szuka „dialogu”. Kiepski piar dla Burmistrzow (obu).

 9. Z czystej ciekawości mieszkańcy może by zostali poinformowani jakie dofinansowania przez te lata strzecha otrzymywała. Ile razy gdzie na festiwalach bywała. Bo burmistrz taki zły a stroje są wyjazdy są wypoczynek przy okazji wyjazdów jest. Co jeszcze się marzy/marzyło kierownikowi ?

 10. Brawo Panie Burmistrzu! Kompetencją, klasa i inteligencja miażdży Pan tego pyszalkowatego gościa! I rodzicow grupy najstarszej która występuje w jego obronie! To świadczy o nich! Mysla ze rozumy pozjadali i będą dyktowac kogo zatrudnić! Nepotyzm? Wieczne narzekanie na władze i finanse że strony Pana m.i Pani z. Nie da się ich słuchać a Pana Burmistrza z przyjemnością,bo to klasa sama w sobie i inteligencja. Brawo

 11. Generalnie p. Mariusz i pan który występował w imieniu rodzicow – porażka totalna. Kompromitacja. Pan Burmistrz i Radni przywołali do pionu. Bardzo dobrze. Ja myślę że skoro takie są żale ze strony p. Mariusza i p. Zuzi to powinni odejść.

   • Oddaj strzesze swoje pieniądze, proste ?
    To nie jest coś co generuje pieniądze niech pozyskują je z zewnątrz. Możesz zostać darczyńcą. Burmistrz na sesji pokazal konkretne podejście, merytoryczne. Za TO BRAWA

   • Pytanie ile środków zewnętrznych zdobył kierownik dla zespołu???? Czy tylko na kasę gminną liczył. A może zespół mógłby występować komercyjnie i zarobić dodatkowe pieniądze.
    Mam wrażenie, że zamiast problemy rozwiązywać to je sztucznie stworzono.

    • Ja myślę że tylko wymagano by Burmistrz dał. Nie szukano innych rozwiązań. Moim zdaniem wypadałoby przeprosić ale bez ironi, publicznie wszystkich a przede wszystkim p. Burmistrza. Naprawdę Burmistrz nie zasługuje na to. Ta petycja to działa przeciwko obecnej władzy. Oni się zachowali jakby chodzili prosili się o dialog a za każdym razem słyszeli NIE. I stąd petycja bo musieli zareagować. Tymczasem nie chodzili nie szukali dialogu tylko poszli od razu w petycję. Ja jestem wkurwiony. Bo mamy Burmistrza naprawdę dobrego. Stara się, uczy i naprawdę ma charakter widać zasady. Mnie też podwyżki dla niego wcale nie irytują, jak jest taki jaki jest to niech i 30 tys./mc zarabia! Byleby dalej był jaki jest. Konkretny facet!

 12. Pań mariuszpo trzykroć przepraszał bo przeprosin nigdy za wiele. Patrzył w kamerkę. Cyrk. Show. A wystarczyło okazać skruchę. I przeprosić rodziców i ich gości władze że skruchą na twarzy powagą

  Nie da się lubić tego pana

  • A co sprawiło, że zrezygnował i tak nie powiedział. Można wywnioskować z tej jego paplaniny na sesji, że tak sobie pirdaln..ął, a teraz nie wie jak się z tego wyplątać.
   I najlepszy cytat z jego wypowiedzi „… dziś nie mam nic w głowie….” 🤣🤣🤣

   • Dokladnie tak paplał paplał trzy razy przepraszał bo nie chciał wyjść na niekulturalnego i w sumie to nie odpowiedział na pytania „dzis nie mam nic w głowie… – chyba najlepszy tekst 🤣🤣🤣🤣🤣

 13. Drodzy Rodzice , wnioskodawcy petycji.
  Jeśli już ktoś występuje w imieniu waszej społeczności to wypadałoby by występował w imieniu wszystkich dzieci.
  Bez wymieniania imion swoich.

 14. Zabrakło szczerości. Decyzja nie była ad hock ale nikt nie wiedział wcześniej że poinformuję podczas koncertu. Zabrakło konkretnego pytania i odpowiedzi. Co sprawiło że ogłosił to podczas koncertu ? Z tego co słyszeliśmy to corka nawet o niej nie wiedziala ze ogłosi ja dziś. Inni znowu mówią że to foch na odmowę p. Burmistrza by wygłosić kilka słów. Taki manifest, tupnięcie nogą, kara. W stylu biorę zabawki i wychodzę.

 15. „Nawet zwykły czlowiek z Trzemeszna”, „(…) nie mam prawa podejmować własnych decyzji, a jeśli je podejmę to kogoś obrażam, moje słowa nie są żadnym atakiem”

 16. Gdyby Mariusz miał moją szefową to wyleciałby z hukiem przez drzwi obrotowe. Dziś jesteś jutro cie nie ma. Na Twoje miejsce czekają inni. A jest w czym wybierać. Stawiajcie na młodych. Mamy przykład p. Burmistrza.

 17. Wszyscy tutaj opisują jak się zachował Pan Mariusz a nikt nie ma pojęcia jak zachował się Pan Burmistrz po sobotnim występie Strzechy. Zapytany czy chce powiedzieć kilka słów do tancerzy nawet nie wstał i powiedział Nie. Dzieciaki starały się się jak potrafiły ale nie zasłużyły nawet na kilka słów pochwały? Nie dziwię się że Pan Mariusz zachował się tak emocjonalnie. Dodatkowo tłumaczenie się że jest od niedawna burmistrzem jest nie poważne ponieważ wcześniej był radnym i na pewno problemy z jakimi zmagał się ostatnio zespół nie były Mu obce. A jeżeli chodzi o rodziców i tancerzy, to chyba nic dziwnego że skoro dziecko od wielu lat poświęca swój czas na próby występy i inne obowiązki z tym związane to każdy chce żeby było to docenione a nie jeszcze wyśmiewane. Wstydem są takie komentarze. A jeśli ktoś pisze takie komentarze to zapewne nie ma własnych dzieci skoro tego nie rozumie.

  • Dzieciaki nawet nie wiedziały który to pan burmistrz. Wiec nie p……l. A skoro już, to idźcie i powiedzcie wprost. Mariusz zrezygnował bo Burmistrz nie chciał wypowiedzidc kilku słów. Żałosne.

  • To jak mu burmistrz nie odpowie gdzieś na ulicy dzień dobry, to może i z dyrektora DK zrezygnuje??? Ma to swoje dobre strony 🤣🤣

 18. Pan Mariusz był organizatorem spotkań innego kandydata… i załatwiał miejsca na rozwieszanie plakatów, może ta władza mu nie odpowiada i chce pokazać czyją stronę trzyma.

  • A może po prostu zachował się jak rozstrojony sfrustrowany buc? Nie wzięliście nigdy pod uwagę że każdy kto tak by sie zachował w pracy to wyleciałby na zbity pysk?!

   To burmistrz jest pod Mariuszeszm czy nad Mariuszem? Bo ja już was […] nie ogarniam!

  • Może tak. Może nie. Ola nie wpadnie przecież na to, że zachowanie Pana Mariusza było niedopuszczalne. Idz odjeb szopkę w pracy. Zobaczymy czy przełożony cie przeprosi, bo nie rozeznał twojego stanu emocjonalnego spowodowanego tym co ludzie na mieście mówią.

 19. Ostatnia sytuacja … wyobrazcie sobie jak były wybory do Zieliński nawet do ludz sam mówił dzień dobry wszystkich z mojej rodziny rodziny to zastanawiało i mój Tato powiedział ciekawe jak będzie po wyborach czy będzie mówił i…… zapomniał 😀 taki to koleś fałszywy noszący na dwóch ramieniach płaszczyk
  Ale do rzeczy panie burmistrzu proszę wybierać na stanowiska ludzi kompetentnych z wykształceniem i wiedzą pozwalniać zasiedziałych nic nie robiących plotkujących w DK i z problemami jak to w miasteczku obok mawiają Trzemeszeński Dom Plotkowania

 20. Mariusz zawsze był emocjonalnie … rozbujany. I tu widać jak na dłoni: wpierw emocjonalne wystąpienie i komunikat o podjętej decyzji, później ogłoszenie odnośnie zamiaru przemyślenia swojej decyzji po rozmowie z burmistrzem. Zatem: wpierw decyzja, później jej przemyślenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj