Strona główna Polityka Burmistrz z absolutorium i wotum zaufania

Burmistrz z absolutorium i wotum zaufania

4528
54

Dziś odbyła się sesja, na której radni głosowali nad absolutorium i wotum zaufania dla burmistrza. Dzieje się tak co roku, jednak dzisiejsza sesja odbywała się w szczególnej sytuacji prawnej.

Zarówno wotum zaufania, jak i absolutorium, udziela się za miniony rok, czyli w tym przypadku za okres kiedy burmistrzem był Krzysztof Dereziński. Głosowanie dotyczy jednak obecnego burmistrza. Na tę sprzeczność zwracał uwagę Benedykt Nitka zauważając, że ustawodawca nie przewidział takiej sytuacji.

Głównie z tego względu nie odbyła się szersza dyskusja nad raportem o stanie gminy, a radni jednogłośnie zagłosowali za udzieleniem absolutorium i wotum zaufania.

Debatę, do której zgłosiło się dwoje mieszkańców, zdominował temat sytuacji związanej z zespołem Strzecha. Małgorzata van Brenk apelowała do władz miasta o wsparcie kultury, a także działalności zespołu, natomiast Piotr Tarłowski wręczył burmistrzowi petycję, o której pisaliśmy wczoraj. Przemawiał również kierownik grupy Mariusz Zieliński.

Ich wystąpienia oraz całą dyskusję na ten temat można obejrzeć |TUTAJ|. Początek o 10:46:45.

fot. UM Trzemeszna

54 KOMENTARZE

 1. Zwolnić wszystkich od kultury i zatrudnić nowych. Młodych. Kultura tez w dzisiejszych czasach ma inny wydźwięk. Jak Madonna. Umie się odnaleźć w każdych latach. A nie zacietrzewienie, nuda, nic się nie dzieje, a strzecha żyje tylko garstka. Jest dużo możliwości, nie ograniczajmy sie do tradycji. Kultura i sztuka to nie tylko tradycja. Amen.

 2. ANONIM tchorz przedstaw sie .Jeszcze porazki nie przespales. Ale jestes zalosny czlowieku, sam jad.Ogromne wspolczucia dla anonima . BURMISTRZ super, w co kolwiek by sie ubral, to mu pasuje. Pelna kultura przystojny,ladny sympatyczny z szacunkiem dla mieszkancow. Idac ulica choc mysle ze sie nie znamy, uklonil sie .Bylo to sympatyczne ,przeciez jestesmy mieszkancami,znamy sie tylko z widzenia.Kto chce to dostrzerze mile gesty, po prostu jest wsrod ludzi i dla ludzi. Tak trzymac, ludzi zlosliwych , czekajacych na porazki SZANOWC!!!!! poz anonimka

 3. JESTEM osobabardzo pozytywnie nastawiona do ludzi,szczera.Na twoim miejscu pogratulowalabym udanego kupna garnituru rowniez bylemu Burmistrzawi.ktory jest czlowiekiem ba…….rdzo kulturalnym i sympatycznym gosciem ze swymi slabosciami,ktore w innej formie a kazdy ma. IDEALOW nie ma na tym swiecie. PRAWDA???cieplo i serdecznie poz

  • Zosia ty już może idz oglądać Na Wspólnej i się nie wypowiadaj, błagam. Bo widać, że no za […] choćbyś ryła po szufladach pół dnia, swiadectwa 4 klasy podstawowej nie znajdziesz.

   • Zastanawiam się dlaczego tak próbujesz zrobić z Zosi jakiegoś dziwoląga za przeproszeniem w kierunku Zosi. Napisała coś bardzo prawdziwego. W zasadzie to taka prawda sama w sobie. Kupno garnituru – nowego ? Proszę bardzo, co w tym złego. Dyzia zawsze będę szanował choćby z jednego prostego powodu. Nigdy się nie wywyższał. Nie widać było żeby cierpiał na kompleks niższości czy wyższości. Każdy i to potwierdzam patrząc choćby na samego siebie ma te czy inne słabostki czy mówiąc krótko wady. Nie ma wad lepszych czy gorszych. Także jak masz anonimie wylewać wiadro pomyj na Zosię a za chwilę pewnie i na mnie , lepiej nie pisz nic. Tak na marginesie dodam że nie znam Zosi ale już po przeczytaniu jej komentarza widzę że musi to być bardzo sympatyczna osoba. Pozdrawiam i miłego dnia życzę.

 4. Co do finansowania kultury to wystarczy ze radni i sołtysi zrzekną pobierania diet z swoich społecznych funkcji które były nieodpłatne

 5. O wszystkim co było realizowane w gminie są odpowiedzialni obecni radni to oni akceptowali decyzje podejmowane przez Burmistrza a teraz urządzają teatrzyk szukają winnych i o niczym nie wiedzą ,nasuwa się pytanie co tam robili i robią.

 6. czemu pis kupil RZEŹnikowi Praw Dziecka auto za pol miliona PLN ? a wy czym jezdzicie ?

  film na youtube pt: „Luksusowy Rzeźnik Praw Dziecka. Mikołaj Pawlak, pomagał atakować opozycję wobec PiS, żył jak król.”

  100 rozliczonych faktur za rajskie zarcie za 70-100 zl lunch dla 1 osoby a prawaki za osmiorniczki sie za glowe lapali hehe

  • Obecny pseudo rząd wywleka wszystkie bzdurne śmieci względem poprzedniego rządu żeby takie kmiotki jak ty nie widzieli ile już strat przynoszą spółki skarbu państwa za rządów tej twojej uśmiechniętej Polski. Osiem miliardów strat przez pół roku ich rządzenia a ty piszesz o grosikach wydawanych przez poprzedników. Tydzień w tydzień przez pół roku pseudo rządów koalicji słychać o masowych upadłościach firm i tym samym masowych zwolnieniach grupowych. Takie bzdury o których piszesz mają zamydlić tobie i tobie podobnym ludziom oczy. Polska gospodarka idzie na dno i to przypominam ci baranie jeden wszystko to w ciągu pół roku pseudo rządów. Co będzie dalej ? Ano totalna masakra. Polacy znowu będą wyjeżdżać do pracy na szparagi. Zaczną się przeprowadzki młodych ludzi którzy wzięli kredyty na mieszkanie do rodziców bo zwyczajnie nie będzie ich stać na spłatę rat. Totalne ubóstwo. Bezrobocie na ten czas jest jeszcze nieduże ale za chwilę będziemy widzieć jak słupki bezrobocia rosną i rosną. Zupełnie tak samo jak podczas rządów ośmioletnich Patologii Obywatelskiej. Emeryci znowu dostaną dwa złote i to brutto podwyżki emerytur. W sumie to Tusk jest chyba czarodziejem. Umie cofnąć czas. Mimo tylko półrocznych rządów jego koalicji czuję się jak bym żył w tamtych czasach. Lepiej pokaż mi chociaż jedną stację paliw na której jest obiecane paliwo po 5.19 . Co nie możesz znaleźć ? Już niedługo dostaniesz rachunek za prąd wyższy o czterdzieści pięć procent. Fajnie ? Aaaa byłbym zapomniał – nasi emerycie oczywiście jakiś tam odsetek tych ludzi otrzymują emeryturę w wysokości 1500 złotych. Muszą za to wegetować. A już niedługo , już za chwilkę będziesz musiał utrzymywać najeźdźców których zafundował nam ten twój donaldinio. I teraz wisienka na torcie – każdy bez żadnego wyjątku będzie musiał otrzymać mieszkanie i na łeb 2500 złotych socjalu nie przepracowują ani godziny w naszym kraju. Mało tego taki najezdzca będzie mógł sobie sprowadzić rodzinę , czyli cztery swoje żony i dwadzieścia dzieci. Każdy członek jego rodziny , zaznaczam KAŻDY otrzyma po 2500 złotych. I tak będą sobie żyć bezstresowo aż do śmierci na garnuszku moim niestety i twoim. Cieszysz się baranie ? Nie pisz bzdetów , bo po to są rozpowszechnianie w internecie żeby taki matoł jak ty nie widział co się dzieje w tle. Za rządów PiS telewizja publiczna otrzymala wsparcie w wysokości dwóch miliardów złotych. Jaki był krzyk z tego powodu , jakie oburzenie. A teraz ? Rudy klamca na telewizję publiczną przeznacza 3.5 miliarda złotych – słownie trzy i pół miliarda złotych. I to jest według ciebie ok ? Przestań oglądać TVN, TVPO . Otwórz szerzej oczy , a ujrzysz to czego teraz nie widzisz. Powodzenia

  • To jest forum o sprawach miasta, jak masz żal do Pisu to wstąp do nich, może Tobie chociaż hulajnogę elektryczną kupią. Jedna partia na drugą tak było jest i będzie nie ma się co podniecać. Strzecha jest potrzebna jak koszula w d… ulice są do naprawy i wiele spraw ważniejszych. Nowy burmistrz nowe spojrzenie na Trzemeszno.

 7. Pan Zieliński tylko się skompromitował, gada bez sensu, robi sobie występ z sesji i zawsze musi być na pierwszym miejscu. Powiedzmy sobie to, Strzecha działa bo są ludzie którzy tam tańczą, a nie dlatego że Pan Mariusz tam jest.. Fajnie że to prowadzi i szkoli młode osoby aczkolwiek chyba minął się z powołaniem, może jakieś Trudne Sprawy czy Dlaczego ja? Dno totalne. Pan Burmistrz z klasą, merytorycznie uciął bezsensowaną dyskusję, brawo!

  • Generalnie Pan Burmistrz jest naprawdę ku zaskoczeniu bardzo merytoryczny, inteligentny i nie wywyższa się w ogóle mimo iż rządzi Trzemesznem. Niesamowita cecha. Byc na tak ważnym stanowisku i mieć szacunek dla drugiego człowieka. Nie każdy dyrektor to potrafi. Niektórzy mysla ze są choooj wie kim i mogą pomiatać innymi.

 8. Wystąpienie burmistrza poniżej jakiejkolwiek krytyki,trochę szacunku dla swoich pracowników, a tym bardziej dla Mariusza,który mógłby być jego ojcem, a odnosi się z pogardą i sfrustrowany całym zdarzeniem.Stanowisko burmistrza raczej Go przerosło i nie radzi sobie z emocjami . Problemy rodzinne burmistrzu zostawiamy w domu.
  Jeśli chodzi o rezygnację p.Mariusza, to mógłby ogłosić swoje odejście w październiku, bo obowiązuje 3 miesięczny okres wypowiedzenia,więc nie rozumiem całego poruszenia tym zajściem.
  Jeszcze nie ten wiek i doświadczenie,aby zostać włodarzem.

  • zaraz pod tym postem pokaze sie wpis Zosi albo innej Asia ze burmiSZCZ jest bardzo ladny, przystojny i wieeeeele zdzialal juz przez te kilka miesiecy hahahah

  • O rezygnacji informujesz sąsiadów? Czy przełożonego? Wystąpienie Burmistrza było akurat profesjonalne.
   Ze względu na wiek Mariusz może fochac się i tak traktować zarówno Burmistrza jak i cała publikę? Megalomania pędzi widać. I te wystąpienie bez sensowne, którym skompromitował siebie po całości.

  • „Problemy rodzinne zostawiamy w domu”. I kto to mowk w obronie mariuszka który pożalił się czego to on nie słyszy na swój temat. Każdy inteligentny człowiek widzi że w obradach Pan Burmistrz miażdży inteligencją, klasą i kulturą dyrektorka.

  • Hahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahaha to że osobo w wieku Burmistrza nie miałaś takich ambicji jak On, to nie oznacza że to nie ten wiek. Niektórzy po prostu szybciej dojrzewają, łatwiej cos przyswajają, mają takie cechy osobowości które sprawiają że odnoszą sukces. Zazdrość to brzydka cecha. Zamiast zazdrościć po prostu ucz się od MLODEGO CZLOWIEKA!

  • Jak się wymaga szacunku, to trzeba szanować innych. Dyrektor dostał wytyczne do poprawy sytuacji DK (wstapienie do LGD) i co z tym zrobił?? Olał totalnie swojego przełożonego, co usłyszeliśmy na tej sesji. I pewnie nie było to pierwsze takie potraktowanie decyzji burmistrza przez pana naddyrektora.

 9. CECHY dobrego burmistrza.Uczciwosc, doswiadczenie wpracy samorzadowej dlugoletnosc mieszkania w Trzemesznie,osoba znajaca i rozumiejaca problemy zwyklych ludzi.Konczac,gratulacje dla mieszkancow Trzemeszna ktorzy brali to pod uwage.poz

 10. Przepraszam bardzo, czego mam się uczych od burmistrza, tego, że nie potrafi się dobrze wysłowić,czy braku szacunku dla innych obywateli?

  • Nie obrażaj ciebie/was facet który pod wpływem emocji rzuca strzechę, wasze dzieciątka, artystów itp (można poczytać w petycji) a obraża was burmistrz który wymaga od podwładnego dorosłego zachowania ?
   Czytamy choreograf manager kuzwa i kto jeszcze ? To co o sobie mają powiedzieć artyści z Krakowa ? Przy was blakną. GWIAZDY (ironia)

  • Irka żadne pomówienie tylko opinia. Wiec prosimy aao wskazanie momentów, w których nie potrafi się wysłowić. Czekamy, czekamy i nic. Obrazić mozna kogoś łatwo, to nie wymaga wysiłku. I w obronie powiem tylko, że wypowiedzi burmistrza są bardzo dobre. Konkretne, bez niepotrzebnych zawiłości. Konkretny facet, nie bawi się w otoczkę 15 minutowego wstępu z którego nic nie wynika. To nie megaloman, tylko twardo stąpający po ziemi facet.

    • A ty nie potrafisz prawidłowo wstawić przecinka. Najgorsze są cepy które u innych widza błędy a sami te popełniają. Elita intelektualna normalnie, magister wypominania. Idz do kościółka teraz ładnie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj