Strona główna Różne Małe zainteresowanie dopłatami do wymiany pieców

Małe zainteresowanie dopłatami do wymiany pieców

1364
17

Upłynął termin składania wniosków na dofinansowanie wymiany źródeł ciepła. Przypomnijmy, że gmina przeznaczyła na ten cel 24000 złotych, a dopłata nie może być większa niż 2000 złotych.

Warunkiem jest wymiana dotychczasowego źródła ciepła (węglowego kotła c.o. lub pieca kaflowego) na inne urządzenie grzewcze – olejowe, gazowe, elektryczne, pompy ciepła.

Jak się okazuje, zainteresowanie programem było bardzo słabe.

Złożono tylko 9 wniosków (8 z miasta, 1 z terenu wiejskiego). Oznacza to, że jeśli nawet wszystkie wnioski będą spełniać wymagania formalne i otrzymają wsparcie finansowe, to zaplanowana w budżecie kwota nie zostanie w pełni wykorzystana.

17 KOMENTARZE

   • A jednak warto coś napisać. Nigdzie nie spotkałem się z informacją, że takie ćwiczenia się odbędą. W momencie, gdy usłyszałem syreny nie byłem pewien, czy to tylko ćwiczenia, czy może np. rzeczywista awaria, której skutki mogą być dla nas wszystkich bardzo smutne…
    Myślę, że warto wcześniej informować (choćby na tym portalu) o takich ćwiczeniach, żeby nie budzić niepotrzebnego niepokoju.

    • Miałem to samo wrażenie – ćwiczenia, czy katastrofa? Paroc nie liczy się z mieszkańcami, jedynie ich truje i jeszcze wdzięczności oczekuje.

 1. Dzień dobry,
  no ręce opadają.
  Temperatura spadła, sezon grzewczy ruszył i znów trujący smród kopciuchów snuje się po ulicach Trzemeszna.
  Wobec tak znikomego zainteresowania mieszkańców dopłatami (o jeszcze mniejszym budżecie na to przeznaczonym) oznacza to tylko jedno: ZEROWĄ ŚWIADOMOŚĆ i trucicieli, i trutych.
  Czarno(przez kłęby dymu) to widzę…
  Pozdrawiam
  TDi

 2. Tak się sra… jeden z drugim i co ?? Trzeba ruszyć 4 litery, a nie z nosem w kompie dopóki servnet nie odłączy. Ale gdzie szlachta dla kilku tysięcy ruszy nos sprzed monitora

 3. Jaka wymiana pieców jak w gminie nie ma dostępu do gazu. Pojawiły się nowe tereny pod budowę domów bez infrastruktury. Niech gmina dofinansuje lepiej gazociągi. Sporo osób przeszłoby na gaz i szczególnie w nowych domach, dla wygody tylko móc się podpiąć.

 4. Nic straconego ruszył ogólnopolski program CZYSTE POWIETRZE z lepszym dofinansowaniem dla ludzi którzy zamierzają zmienić piece lub ocieplić domy

  • Bogol – „kwota śmieszna” …. kolejny obrażony na cały świat. Zarzuty były dla gminy i co ?? Przestrzelili budżet ?? Nie !! Nawet do przewymiarowali. Oj ludzie, ludzie ….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj