Strona główna Kultura Malarstwo Stanisławy Sierant

Malarstwo Stanisławy Sierant

907
3
S. Sierant - j. Kruchowskie

Dom Kultury w Trzemesznie zaprasza na wystawę malarstwa Stanisławy Sierant. Prace pochodzącej z Kruchowa artystki będzie można oglądać w sali wystaw trzemeszeńskiego DK od 2 grudnia do 8 stycznia. Ostatniego dnia wystawy (o godzinie 18:00) odbędzie się spotkania z artystką.

Stanisława Sierant uprawia twórczość malarską w technice olejnej, pasteli, akwareli i akrylu. W swoim dorobku wyróżnia kilka ważnych cykli malarskich – najważniejszym jest cykl portret dziecięcy, który z przerwami uprawia przez całe swoje życie artystyczne. Za portret dziecięcy „Wojtek” artystka otrzymała nagrodę na Ogólnopolskim Biennale w Dąbrowie Górniczej w 2013 roku. Cykl „Człuchowian portret własny” w obecnej chwili liczy 65 prac i cały czas jest uzupełniany.

W kręgu zainteresowania artystki znaleźli się mieszkańcy miasta bez względu na pozycję publiczną, status społeczny,wiek czy płeć. Do najbardziej interesujących prac tego cyklu należą bez wątpienia portrety wyrazistych postaci wpisanych w krajobraz miasta, współtworzących jego koloryt.

Są trzy miejsca w Polsce, które darzy artystka wielką sympatią – rodzinne Kruchowo, Człuchów (w którym obecnie mieszka i tworzy od wielu lat) oraz nadmorska Łeba. Artystka swoje prace wystawiała w wielu muzeach i galeriach, zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Uczestniczyła też w kilku plenerach m.in. w Bułgarii, Francji, Maroku i Szwajcarii.

S. Sierant - j. Kruchowskie

(DK w Trzemesznie)

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj