Strona główna Kultura Prymas Polski na uroczystościach parafii w Dusznie

Prymas Polski na uroczystościach parafii w Dusznie

2995
5

Prymas Polski Wojciech Polak odprawił uroczystą mszę świętą z okazji jubileuszu 600 lat istnienia parafii św. Doroty w Dusznie. W trakcie nabożeństwa poświęcono nowy ołtarz. Na zakończenie ksiądz kapelan Wojska Polskiego por. Marcin Janocha odczytał list od Prezydenta Andrzeja Dudy.

W jego imieniu na ręce proboszcza Grzegorza Porzeckiego przekazał obraz przedstawiający świętego Stanisława Papczyńskiego. Po mszy uczestnicy prowadzeni przez orkiestrę dętą z Mogilna przeszli do świetlicy wiejskiej, gdzie czekał poczęstunek.

Przy świetlicy zorganizowano także wystawę fotograficzną, obrazującą wydarzenia z życia wspólnoty parafialnej. Uczestnicy jubileuszowych uroczystości otrzymali okolicznościowy folder. Przedstawia on historię i obecne dzieje parafii w Dusznie.

W obchodach udział wzięli między innymi senator Robert Gaweł, poseł Paweł Arndt, starosta Beata Tarczyńska, burmistrz Krzysztof Dereziński, przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Peno, księża z dekanatu trzemeszeńskiego oraz wierni.

5 KOMENTARZE

  1. Piękna uroczystość. Brawa dla wszystkich osób, które tak bardzo zaangażowały się w organizację tej imprezy i oczywiście dla ks. Grzegorza Porzeckiego.

  2. Bardzo ładna uroczystość,bardzo ładna organizacja.Podziękowania dla tych co się do tego przyczynili a patrząc z boku zrobione było bardzo dużo. Wielkie dzięki dla tej wioski.Super

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj