Strona główna Sport i rekreacja Kulig i ognisko dla dzieci z Miat

Kulig i ognisko dla dzieci z Miat

1713
16

Dzieci z sołectwa Miaty miały wczoraj okazję do atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu. Sołtys Jadwiga Przybysz – wraz z radą sołecką – zorganizowali kulig połączony ze słodkim poczęstunkiem i ogniskiem z pieczonymi kiełbaskami.

Wszytko odbyło się w lesie w miejscowości Piaski.

Oprócz zabawy na sankach, dzieci mogły wysłuchać opowiadania leśniczego leśnictwa Stary Dwór, Włodzimierza Orchowskiego o lesie, jego zasobach, zwierzynie, a także o kłopotach leśników z osobami zaśmiecającymi lasy. Dużym zaskoczeniem była informacja leśnika, że w naszych lasach pojawiły się wilki. Nie mają one wprawdzie tu swoich ostoi ale bywa, iż wędrują przez ten teren.

Dzieci odwiedził także przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Peno. Sołtys J. Przybysz dziękuje wszystkim, którzy pomogli w organizacji zabawy dla dzieci oraz tym, którzy wsparli ją finansowo.

16 KOMENTARZE

  1. Dobra zabawa, dzieci super zadowolone dziękujemy p.Sołtys.Wilki, na szczęście wczoraj ich nie było ale p. Leśniczy ciekawie opowiadał. Pozdrawiam wszystkich.

  2. Miło spędzony czas!😊 Dzieci bardzo zadowolone rodzice też zadowoleni ,że mogliśmy się spotkać w tak licznym gronie pomimo wyjazdu niektórych dzieci na ferie😊😊😊

  3. Pani soltys nie wiedzialam ze Trzemeszno Rudki Kasztanowa naleza do Miat chyba ze sie myle ze to dzieci z Miat HEPI nie ma co dla wyb…ych czy Miaty maja taki duzy zasieg powodzenia dobrze ze cos robic a nic nie robic.Cos nie fer.

    • jak i warszawa moze zmienic granice to i Pani Sołtys tez moze sobie płot przesunąc 🙂 ale sie usmialem no pokulałem sie ze smiechu wręcz 🙂

  4. Żal wam dupe ściska że na Miatach się ciągle coś dzieje brawo sołtys zrobimy jeszcze wiele imprez i może zaprosimy tych co cały czas im się coś nie podoba pozdrawiam

  5. Miaty mają dobrą p. sołtys ale poprzedniczka tez dużo zrobiła dla wsi. A czynienie zarzutu z tego, że w zabawie uczestniczyły dzieci spoza sołectwa to debilizm. Własnie o to chodzi, żeby nie zamykać się we własnym grajdołku. Zabawa ma miedzy innymi integrować. Brawo Miaty !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj