Strona główna Sport i rekreacja Kijkowe Trzemeszno na mistrzostwach świata

Kijkowe Trzemeszno na mistrzostwach świata

1323
4

W miniony weekend w Krajkowie koło Mosiny miało miejsce wyjątkowe sportowe wydarzenie, które z pewnością przejdzie do historii. Od 30 czerwca do 1 lipca odbyły się Mistrzostwa Świata Nordic Walking Mosina 2018. Były to pierwsze zawody o tak szerokim zasięgu.

Pomysłodawcą i organizatorem imprezy byli wspólnie Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mosinie, IDMAR Group oraz Nordic Walking Poland. Ideę mistrzostw i organizację wsparł też serwis chodzezkijami.pl. Łącznie w zawodach wystartowało blisko 600 zawodników z 14 krajów.

W sobotę 30 czerwca odbyły się eliminacje, które przybrały formę standardowych zawodów na 5 i 10 km dostępnych dla każdego. Podczas tej rywalizacji wyłonieni zostali najlepsi zawodnicy, którzy w niedzielę 1 lipca wzięli udział w zmaganiach finałowych. Nagrodzeni zostali zwycięzcy na dystansach 5, 10 i 21 km w kategorii open oraz w kategoriach wiekowych. Dodatkowo w sobotę odbyły się także Drużynowe Mistrzostwa Świata.

Wśród startujących znalazła się pięcioosobowa drużyna z Trzemeszna, która godnie zaprezentowała nasze miasto i wyraźnie zaznaczyła swój udział. Naszym zawodnikom udało się pomyślnie przejść sobotnie kwalifikacje i w komplecie stanęli na starcie w niedzielnych finałach.

Z dystansem 5 km zmierzyła się Małgorzata Szczudlik, która pokonała trasę w czasie 35:21 min. Dało jej to drugie miejsce w kategorii wiekowej K 30. Pięciokilometrowy odcinek wybrała także Magdalena Sosnowska i przemierzyła go w 41:17 min.

Na dwukrotnie dłuższy dystans zdecydowała się Angelika Płachcińska, która w świetnym stylu uzyskała wynik 1:11:37. Rezultat ten pozwolił na zajęcie piątego miejsca wśród kobiet oraz uzyskanie pierwszej lokaty w kategorii wiekowej.

Marzena Stankowska i Grzegorz Mądry zaliczyli debiutancki start na dystansie półmaratonu. Ukończenie trasy zajęło mi odpowiednio 2:49:48 oraz 2:32:36.

Nasi reprezentanci nie ukrywali radości i zadowolenia z udziału w tak dużej i udanej imprezie.

Trasa zawodów przebiegała przez leśne tereny Krajkowa i okolic, która okazała się bardzo ciekawa, choć momentami trudna ze względu na piaszczysty teren. Miasteczko zawodów zlokalizowane zostało w pobliżu karczmy “Podkowa Leśna” a nad prawidłowym i sprawnym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie, obecni na całej trasie wyścigu.

Niezwykłą niespodzianką dla miłośników nordic walking była niewątpliwie wizyta Marko Katanevy – twórcy nordic walking, który zachęcił już ponad 14 milionów osób do marszu z kijami. Spotkanie z prawdziwym mistrzem i autorytetem w tej dziedzinie okazało się cennym doświadczeniem dla każdego zawodnika.

Doskonały pomysł, bardzo dobra organizacja, przyjazna atmosfera i klimat sportowej rywalizacji udzieliły się chyba każdemu, kto w tych dniach odwiedził Krajkowo. Organizatorzy przygotowali wydarzenie na najwyższym poziomie.

Pełne wyniki |TUTAJ|, natomiast więcej zdjęć |TUTAJ|.

(Kijkowe Trzemeszno)


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj