Strona główna Różne Spółka „Zdrowie” opuszcza przychodnię

Spółka „Zdrowie” opuszcza przychodnię

3161
46

Do Urzędu Miejskiego wpłynęło pismo NZOZ „Zdrowie”, w którym spółka informuje o zamiarze opuszczenia dzierżawionych pomieszczeń w przychodni przy ulicy Langiewicza. Ma to nastąpić od 1 września, kiedy to lekarze wraz z pozostałym personelem przeniosą się do innego budynku.

Co stanie się z opuszczonymi pomieszczeniami, jeszcze nie wiadomo. Jak nas poinformował wiceburmistrz Dariusz Jankowski, nabyciem lub dzierżawą części przychodni zainteresowany jest jeden z banków. Sprawa nie jest jednak przesądzona, mogą się pojawić inne oferty, które również zostaną wzięte pod uwagę.

W przypadku sprzedaży lub dzierżawy na okres powyżej trzech lat wymagana jest akceptacja Rady Miejskiej.

46 KOMENTARZE

 1. Mają rację.Okolica to pijacka melina.Przychodnia wyglądała jak ciężkie więzienie.Wszędzie kraty a i tak próbowali spalić.W pobliżu sklepu nocnego z alkoholem nie warto inwestować.Zresztą na ul Kopernika prawo nie działa.

 2. Jasne, jasne – najlepiej bank. A na poważnie, proszę nie zapominać, że ten budynek zawsze był przychodnią. Co stoi na przeszkodzie dac ogłoszenie, może na jakiś portalach lekarskich itp aby w pierwszej kolejności zajęły je specjalistyczne gabinety lekarskie? A może zawiąże się inna, konkurencyjna spółka i pogodzi te obecne obie?
  Gdyby taka powstała to jestem pewien, że zarówno z jednej jak i drugiej przepisałoby sie sporo osób. No chyba, że własnie o to chodzi, aby czasem konkurencji nie wpuścić. No to wtedy koniecznie bank !

 3. Przyda się dodatkowa przychodnia. Pomoże przeciążonym pracą istniejącym przychodniom. Pacjentów wystarczy dla wszystkich.

 4. Ta część budynku chcemy by nadal służył ochronie zdrowia. Wydzierżawić lekarzom, są tacy co chętnie tu będą pracować.

 5. sciagnac innych lekarzy niech zrobia konkurencje sztywnemu i dzieki temu poprawi sie warunki pacjentow. Konkurencja jest dobra dla rynku. Spadek cen i poprawa uslug.
  Gdyby vice zalezalo na mieszkancach to by cs z tym robil

 6. Są okresowo długie kolejki, skończy się wystawanie rankiem na mrozie zanim budynek ośrodka otworzą.
  U nas jest za mało lekarzy. Nadarza się okazja, budynek się zwalnia, to do diabła banków w Trzemesznie nam nie trzeba. Nam trzeba lekarzy!!

 7. Cos mi tu brzydko pachnie. Również uważam, że ten budynek powinien nadal spełniać swoją rolę. Władze gminy powinny dążyć do tego, aby oferta usług medycznych była u nas jak najszersza, a nie blokować konkurencję. Liczę na radnych.

 8. PRZYCHODNIA NIECH BEDZIE PRZYCHODNIA SPROWADZIC SPECJALISTOW TAKICH JAK OKULISTA DERMATOLOG ORTOPEDE I WIELE INNYCH A NIE JEZDZIMY POZA TRZEMESZNO CZY NA NFZ CZY PRYWATNIE ALE NIE BEDZIEMY TRACIC CZASU NA DOJAZDY PROSIMY PRZEMYSLEC DRODZY WLODARZE NIE WIECIE ILE PACJENTOW CHORYCH JEZDZI POZA NASZA GMINE.

 9. Banki są biedne i nie stać ich na budowę swojego budynku. Chorzy Trzemesznianie są bogaci i nadal niech tracą pieniądze na dojazdy do specjalistów.

  • Pisaliśmy ironicznie. To zgroza , że chcą nam zabrać naszą przychodnię. Toż nam właśnie chodzi o to, żeby w przychodni naszej nadal przyjmowali lekarze i dostęp do nich byłby lepszy. A specjalistów to mamy daleko. Tracimy czas i pieniądze na dojazd.
   Trzecia przychodnia lekarska dla ludzi na pewno się sprawdzi i jest potrzebna.

 10. Tylko radni mogą iść za chorymi wiedzieć, że to miejsce jest od wieków dla nas chorych ludzi. Nowa przychodnia koło sklepu jest też potrzebna, żeby nam było lżej, taniej i krócej. Potrzeba dbałości o nas, a z tym bankiem to chyba bujda kosmiczna. Pomysł nie do przejścia w Trzemesznie.

 11. A może by tak specjalistów tam wstawić typu chirurg ortopeda kardiolog itp i całodobowa opiekę zdrowia typu pomoc doraźna

  • Liczę na to, że tak będzie. W radzie są radni, też mieszkańcy naszej gminy i wiedzą co powinno być w naszej przychodni zdrowia.
   Chyba radni nie odwrócą się tyłkiem do chorych.
   A budynek nowej przychodni niech wspomaga nasz stary Ośrodek Zdrowia.
   Tak będzie dobrze dla nas chorych ludzi.

 12. Ja proponuję spotkanie z radnym który proponowal podwyszke czynszu aby dokonać analizę zasadności tej propozycji

 13. Tu chodzi o to by utrzymać przychodnię po spółce Zdrowie. A dr Borowski nie potrzebuje tu pochwał, bo jest na zawsze w dobrej pamięci mieszkańców. Nie chodzi o powołania w tej chwili a o dodatkowych lekarzy, którzy mają przyjmować w starej przychodni.

 14. Pan Olesiński powinien sprowadzić specjalistów im wieecej tym lepiej i na nfz i prywatne przyjęcia oraz pomoc doraźna całodobowa,to by była super inwestycja .

 15. Takich jak dr. Borowski byl to juz napewno nie bedziemy miec w sandalkach zima a do chorego lecial zeby zyskac na czasie reszta nie siega mu do piet no ale bylo nikt wieczny nie jest .

 16. Powiększyć zakres usług medycznych w budynku po starej przychodni. Na razie u nas jest biedniutko pod tym względem.
  Dobrze, że pan Białek wybudował swoją przychodnię i odda gminie użytkowany dotąd budynek.
  Zapowiada się lepsza sytuacja opieki zdrowotnej w Trzemesznie.

 17. Pan Peno na fb powiedział, że przychodni radni nie dadzą na inne cele niż ochrona zdrowia. Cieszę się!
  Przy dodatkowej przychodni skończą się na pewno uciążliwe kłopoty z wypisywaniem recept i te upokarzające kolejki na zimnie pod drzwiami(latem mniej).
  A z bankiem to żart na pewno.

 18. Szybciej dostanie się chory jak będzie więcej lekarzy potrzebnych specjalności. Tylko pewnie nie przyjmie ich ani Zdrowie ani Luxmed bo konkurencji to nikt nie lubi.
  Pole do popisu ma więc burmistrz i cała Rada.

 19. Szanowny Panie Wiceburmistrzu,

  Rozbił Pan Bank ! Jeśli z kapitałem niemieckim to jedynym słusznym rozwiązaniem jest powielić „korzystną” umowę dzierżawy – najmu jaką Pan gminie wynegocjował wraz z prywatyzacją TPK !

  25 lat po stałej cenie, odchylenie inflacji nie przekraczające jednego procenta, plus wszystkie remonty po naszej stronieq kosztów !

  Niech się Pan nawet nie zastanawia, niech Panom Burmistrzom brewka nawet nie tyknie przy podpisywaniu umowy najmu !

  Banki to przyszłość i fundament, a że nie wyleczyły się jeszcze z kryzysu roku 2007 to trzeba je wyraźnie wspomóc ! Pięknie to koresponduje z oddaniem miejsca w którym można by leczyć mieszkańców gminy, banki wyleczy …

  Brawo !

 20. Pomysłów jest dużo. Wszystkie jednak dotyczą zdrowia mieszkańców. Nikt z władzy się nie wychyli i nie odda naszego budynku na cele inne niż ochrona zdrowia, bo w tym momencie rozstrzygnęły by się wybory samorządowe. Nawet nasza władza nie jest kamikadze.

 21. są zdjęcia jak były czyny społeczne i ludzie pomagali budowac przychodnie , dr. HALKA wbijała szpadel pod budowę fundamentów , ale co was to obchodzi prawda ? liczy się kasa !żal ! obcy tego nie zrozumie zostawić przychodnie !!

 22. Kto wie ile trzeba czekać w tej pierwszej przychodni od ulicy na wypisanie recepty, ten tylko czeka na trzecią przychodnię u nas.
  Trzecią , bo te dwie przychodnie są malutkie i bez specjalistów. Malutkie są w sensie oferty medycznej. Pomieszczeń jest dużo.

 23. Tak przydała by się konkurencja bo w luxmedzie non stop albo się spużniają albo w ostatniej chwili informują ,że nie przyjedzie.Ogólnie lecznictwo w Trzemesznie to porażka jak by nie było.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj