Strona główna Polityka Jest decyzja w sprawie chlewni w Mijanowie

Jest decyzja w sprawie chlewni w Mijanowie

1325
36

Jak już kilkakrotnie informowaliśmy, wiele kontrowersji wywołała planowana budowa fermy świń w Mijanowie. W tej sprawie odbyły się dwa zebrania wiejskie, ponadto do miejscowego urzędu wpłynęły pisma, podpisane przez mieszkańców protestujących przeciwko tej inwestycji.

Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej gminy Trzemeszno można przeczytać, że burmistrz Krzysztof Dereziński podpisał wczoraj „decyzję ustalająca środowiskowe uwarunkowania dla przedsięwzięcia polegającego na rozbudowie gospodarstwa rolnego o łącznej obsadzie do 210,9 DJP, tj. budynku do chowu trzody chlewnej z zapleczem gospodarczym, rozbudowie istniejącego budynku gospodarczego, budowie czterech silosów paszowych do 100 ton każdy, jednego zbiornika do magazynowania gnojowicy, zbiornika na ścieki sanitarne oraz infrastruktury towarzyszącej”.

W powyższej sprawie pozytywne opinie wydali – Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Poznaniu oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gnieźnie. Decyzja ta otwiera inwestorowi drogę do uzyskania pozwolenia na budowę.

Inwestor spełnił wszelkie warunki wymagane prawem, ponadto pozytywne opinie wydały instytucje odpowiedzialne za ochronę środowiska. W tej sytuacji nie mogłem postąpić inaczej, niż wydać pozytywną decyzję” – skomentował burmistrz.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

36 KOMENTARZE

 1. Panie Byrmistrzu mam nadzieję, ze to ostatnia Pana kadencja
  mieszkancy Panu nie zapomną tego nie tylko z mijanowa ale takze z miasta Trzemeszno bo naraża ich pan na smród i zycie w niekomfortowych warunkach

  • mijanowioki o cowam biega jak droge michalak zalatwial dla siebie to uzyskal od was poparcie , a to byla droga nie dla was tylko do fermy i co teraz chceta mozg wam nie pracowal wtedy

 2. Wieś dla Wsi !
  Gdzieś trzeba przecież te świnki na szynkę hodować.
  Tydzień temu kolejki w Tesco na 40 osób po szyny i kiełbaski były.
  Więc popyt jest. 🙂 każdy zjeść lubi.
  Więc ja się pytam JAK NIE NA WSI TO GDZIE ?! mają karmić te prosiaki ? w Centrum Warszawy czy na plaży w Skorzęcinie ?!
  Brawo dla Michalaków 😉

 3. Ja rozumiem ze niektórzy ludzie lubia w chlewie i smrodzie spac i zyc ale ja z tym nie bede dyskutował bo to jest ponizej pewnej normy

 4. wiekszość ludzi to już zapomniała co do garnka i na talerze kładzie, jak to szybko można „przejść ” z chama na pana, jeszcze trochę to będą chcieli aby mięso powstawało w laboratorium …

 5. Gdyby chodziło o kogoś innego to burmistrz nie wydał by raczej zgody ze względu na sprzeciw społeczny i powiedziałby że nie mógł postąpić innaczej bo większość społeczństwa była przeciw😁Może dzìęki temu po skończonej kadencji zapewni sobie prace na fermie…jako „Asystent” Inwestora…

 6. Nie jestem zwolennikiem Pana Derezińskiego ale skoro inwestor miał wszelkie potrzebne zgody to raczej burmistrz był nie miał wyjścia i musiał wyrazić zgodę. Inaczej inwestor odwołałby się od jego decyzji i mając zgody i pozwolenia różnych organów państwowych penie wygrałby z burmistrzem.

 7. A jakim cudem inwestor wykupił drogę gminną biegnącą pomiędzy jego działkami. Na geoportalu działka 88. Tak samo po co nowy asfalt przez pola z Mijanowa do Popielewa.Tylko dla tej fermy, zrobiony wcześniej żeby nie było afery. Niektórzy czekają po parę lat żeby gmina wyrównała jakąś drogę ,a jak to już zrobią mielonym g….m (przepraszam bazaltem) to jeździ się nadal po dziurach tylko dodatkowo auto u…..e po 1 dniu.

 8. Tak pracowaliscie możecie odac sprawę do sądu administracyjnego i zażądać badań jaki wpływ będzie miała inwestycja na zdrowie mieszkańców bo o takie-badania powinien mieć inwestor gdyż przekracza 200 dej pamiętacie obore w ostrowitym zrubcie zapytanie oraz skargę do wojewody oraz zrobić zastrzeżenie że teren jest splywowy w kierunku wioski co grozi splywem wód opadowych wraz z ściekami z terenu gospodarstwa macie prawo się odwołać od decyzji burmistrza

 9. Tak dla rozwoju Polskiej WSI!!
  precz z importowanym mięsem z Danii i Niemiec.

  Zaprosiła go do siebie
  i zrobiła mu schabowe
  Nakroiła mu kaszanki
  i talerz pomidorowej
  „Szechlem mechlem kerku myszke”
  tak powiedział jak zjadł zupę
  To znaczy, że było pyszne
  i do końca oblizał łyżkę

  🙂

 10. Ja już po pierwszym zebraniu pisałem ,że na pewno dostanie zgodę chociaż nikogo wydającego zgody nie było na miejscu.Ochrona środowiska akceptuje bomby ekologiczne 50 metrów od zabudowy mieszkalnej.DZIAŁAJCIE MIJANOWIAKI BO OD SMRODU SIĘ WYKOŃCZYCIE.

 11. Mieszkańcy ,organizujcie się i odwołajcie się od tej decyzji za pomocą jakiejkolwiek organizacji społecznej-ekologicznej bo ona jako strona postępowania administracyjnego mogłaby wnieść odwołanie,trzeba działać bo zostało kilka dni na odwołanie.

    • Poczytaj wszystkie informacje o osiągnięciach szkół, konkursach, zawodach, imprezach, uroczystościach, różnych akcjach. Na portalu tu jest wszystko do sprawdzenia. Zobacz jak a jest prawda.

   • Nie rozumiesz o co Ci chodzi to sie nie wypowiadaj. Jestem nieswiadomy bo szkoła nie informuje rodziców i postanawia robic test szóstoklasist nie robiąc nawet próbnego i nie przygotowując dzieci. Zero szacunku ze strony dyrekcji. Prosze o wypowiedz ludzi zorientowanych w sprawie.

    • Mylisz prace klasowe w formie testu z testowym egzaminem sprawdzającym. Szkoła o pracach klasowych nie zawiadamia specjalnym ogłoszeniem. Egzminów testowych od tego roku nie ma.

     • W sp1 są. Dlaczego wypowiadają sie ludzie ktorzy nie mają o tym zielonego pojęcia?? Nie jestem debilem ktory nie odróznia klasówki od testu szóstoklasisty.

 12. Czasy sprawiedliwości idę prokuratur rejonowy zwolniony pewni siebie mogą mieć problemy prawda się obroni sama Zbyszek tak dalej A Polską będzie Polska dla Polaków

 13. Anonimie,nie podnoś celowo sprawy szkół nie zadawając durnych pytań,sprawa tego artykułu to chlewnia i tak jak mądrze napisał zenek,mieszkańcy mają możliwość np. za pomocą organizacji ekologicznej „greenprise” odwołać się od decyzji burmistrza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj