Strona główna Kultura Harcerska wycieczka do Krakowa

Harcerska wycieczka do Krakowa

2617
4

Wawel czy Sukiennice nie mają już tajemnic przed 55 uczestnikami hufcowej wycieczki do Krakowa. W dniach od 30 kwietnia do 2 maja, grupa harcerzy z Trzemeszna i Kruchowa (razem z sympatykami Hufca), spędziła czas eksplorując drugą stolicę Polski.

Sobotnie zwiedzanie rozpoczęto od wizyty w Jaskini Wierzchowskiej, największej znajdującej się na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Następnie dzieci i młodzież pod okiem pań z Muzeum Obwarzanka wzięły udział w warsztatach z ciekawostkami i wyrobem tych lokalnych przysmaków. Nie zabrakło także podziwiania panoramy ze szczytu Wieży Ratuszowej.

Przechodząc ,,Ścieżkę Pamięci” odwiedzili z przewodnikiem Pomorską 2, gdzie w czasie wojny znajdowała się siedziba gestapo oraz Aptekę pod Orłem, gdzie dowiedzieli się więcej o getcie i Tadeuszu Pankiewiczu.

W czasie spaceru z przewodnikiem usłyszeli ciekawostki. Nie mogło zabraknąć obejrzenia wystawy ,,Tramwaje na Wawrzyńca”, czy wizyty w Wioskach Świata i Ogrodzie Doświadczeń. Uczestnicy rozwijali swoje zdolności na wszystkich płaszczyznach.

W drodze powrotnej czekała ich niespodzianka – pobyt w Parku Ogrodzieniec, gdzie śmiałkowie mogli przejechać się na torze saneczkowym, czy wejść do Domu Strachu. Wszystkim bardzo podobał się Park Miniatur oraz Park Doświadczeń Fizycznych.

Opiekę nad uczestnikami sprawowali: pwd. Marzena Stojek-Kowalik, pwd. Magdalena Wiśniewska, phm. Martyna i Paulina Kwiatkowskie, phm. Ireneusz Kasprzyk i hm. Włodzimierz Losik.

ZHP Trzemeszno

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj