Strona główna Różne Wakacje z KRUS-em

Wakacje z KRUS-em

776
0

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w okresie letnich wakacji organizuje 21-dniowe, bezpłatne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników, urodzonych pomiędzy 2007 i 2015 r. (7-15 lat), których przynajmniej jeden z rodziców (prawnych opiekunów) jest ubezpieczonych w KRUS.

Pierwszeństwo w skierowaniu na turnusy rehabilitacyjne mają dzieci, posiadające orzeczenie o niepełnosprawności (do wniosku należy dołączyć kopię orzeczenia o niepełnosprawności).

W tym roku turnusy organizowane są w Jedlcu, Świnoujściu i Szklarskiej Porębie.

Podstawą skierowania dziecka jest wniosek o skierowanie na rehabilitację leczniczą stanowiący załącznik do rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 19 lipca 2013 r. w sprawie warunków i trybu kierowania przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego na rehabilitację leczniczą oraz udzielania zamówień na świadczenia i usługi rehabilitacyjne (Dz.U. z 2013 r. poz. 860). Wzór wniosku dostępny jest na stronie internetowej KRUS www.krus.gov.pl.

Wypełniony wniosek o skierowanie na rehabilitację leczniczą wraz z wymaganymi formularzami należy złożyć do 27.05.2022 roku w placówce KRUS właściwej ze względu na miejsce zamieszkania rolnika, informuje Łukasz Grabowski Dyrektor OR KRUS w Poznaniu.

Centra Rehabilitacji Rolników KRUS zapewniają dzieciom całodzienne wyżywienie, całodobową opiekę medyczną oraz indywidualny program rehabilitacyjny. Opiekę nad dziećmi sprawuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj