Strona główna Polityka Dwa osiedla, dwa światy

Dwa osiedla, dwa światy

2615
67

W ostatnich dniach odbyły się zebrania mieszkańców osiedli nr 1 i 2. Głównym ich tematem miało być zgłaszanie wniosków do przyszłorocznego budżetu gminy. Chociaż tematyka obu spotkań była taka sama, to jednak przebieg różnił się diametralnie. Pierwsze zebranie miało miejsce w przedszkolu nr 2.

Prowadził je przewodniczący Zarządu Osiedla Ryszard Dembiński. Przyszedł on z gotowymi propozycjami wniosków, które – jak stwierdził – zostały wypracowane przez zarząd. Dotyczyły one przebudowy ulicy Dworcowej, w tym budowy nowego chodnika oraz oświetlenia, modernizacji nawierzchni Alei Szymańskiego i urządzenia tam ścieżki rowerowej, wykonania II etapu wymiany sieci kanalizacyjnej na ul. 22 stycznia, wymiany nawierzchni na Placu Powstańców i ulicy Wleklińskiego, modernizacji chodnika na ulicy 22 stycznia oraz utworzenia przejścia dla pieszych przy placu zabaw Nivea.

Wnioski zostały przyjęte jednogłośnie. Nie zgłoszono żadnych innych poza zaproponowanymi przez przewodniczącego. Obecni na sali radni również nie zabierali głosu. Warto zauważyć, że wśród powyższych „propozycji mieszkańców” znalazły się inwestycje, których realizacja została już przyjęta przez gminę. Są to przebudowy ulic Dworcowej i Szymańskiego (pisaliśmy o tym |TUTAJ|), a także wymiana kanalizacji, która jest kontynuacją rozpoczętej w ubiegłym roku inwestycji. Nic więc dziwnego, że burmistrz dziękując R. Dembińskiemu za bardzo dobra współpracę zauważył, że jest duża szansa na realizację tych wniosków w 100%.

Zupełnie inny przebieg miało wczorajsze zebranie Osiedla nr 2, które prowadził przewodniczący Zbigniew Matelski. Na początku rozważano wcześniej zgłoszone wnioski dotyczące zmian organizacji ruchu drogowego. Chodziło o wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na pozostałej części Placu Kilińskiego (przy postoju taksówek), na placu Św. Wojciecha oraz na ulicy Wiosny Ludów. Propozycje te spotkały się jednak z dużą krytyką, szczególnie osób zamieszkałych przy tych ulicach. W ostateczności zaopiniowano pozytywnie zmiany na pl. Kilińskiego. W przypadku pl. św. Wojciecha mieszkańcy wyrazili aprobatę dla wprowadzenia ruchu jednokierunkowego tylko na odcinku przy barze „Amzis”.

Inaczej niż na zebraniu Osiedla nr 1 wyglądała część dotycząca zgłaszania wniosków do budżetu. Padło bardzo wiele propozycji, dotyczących w większości budowy chodników. Odbyło się to w bardzo gorącej atmosferze, dochodziło do przekrzykiwania się nawzajem. Wśród propozycji mieszkańców znalazły się chodniki przy ulicach Długiej, Żeromskiego, Osiedlowej, Słonecznej, Czarnieckiego, Prusa, Borowskiego i alei Kowalskiego oraz przebudowa nawierzchni i wprowadzenie strefy zamieszkania na ulicy Szkolnej. Ponadto zaproponowano budowę kanalizacji przy ulicy Borowskiego i dokończenie wszystkich brakujących jej odcinków, a także budowę oświetlenia na ulicy Jaśminowej. Wnioski poddano pod głosowanie – wszystkie zostały przyjęte przez mieszkańców.

Można było odnieść wrażenie, że radni licytowali się z mieszkańcami w liczbie złożonych wniosków. Renata Wiśniewska i Daniel Bisikiewicz przy niektórych propozycjach mieszkańców nie omieszkali zaakcentować, że to są ich, już wcześniej zgłoszone wnioski. Przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Peno oraz Zbigniew Matelski poddali totalnej krytyce działalność burmistrza, między innymi za brak rozmów z radnymi. Padały między innymi stwierdzenia, że od lat w Trzemesznie nic się nie robi, a także zapewnienia, że „nie przegłosujemy budżetu, jeśli nie znajdą się w nim wszystkie nasze wnioski”.

Szkoda tylko, iż uwagi te padły dopiero po wyjściu z sali Krzysztofa Derezińskiego. Uczestniczył on w znacznej części obrad, po czym wyszedł udając się na odbywające się w tym samym czasie zebranie w sołectwie Zieleń – Bieślin.

Porównując oba zebrania trudno powiedzieć, który styl obrad jest lepszy. Na zebraniu Osiedla nr 1 zaakceptowano tylko wnioski zaproponowane przez przewodniczącego. Na wczorajszym zebraniu odbył się koncert życzeń.  O ile zrozumiałe jest, że mieszkańcy zgłaszają sprawy im najbliższe, to jednak ze strony radnych należałoby oczekiwać refleksji, iż budżet nie jest z gumy, a Osiedle nr 2 to jednak nie cała gmina. I choć wczoraj radni mieli przed sobą audytorium złożone z mieszkańców tego jednego osiedla, to jednak niebawem przyjdzie im zagłosować nad budżetem dla reszty miasta i gminy.

67 KOMENTARZE

 1. Witam
  Co z browarem? Drogą dojazdową? Sprzedażą działek przemysłowych gminy. Nit u nas nie che zainwestować? Jakie są plany na szkołę podstawową 1. Kiedy rozbudowa, nowy budynek, jak są likwidowane gimnazja? Czy LO przetrwa? Jest pomysł na zwolnienia nauczycieli i stworzenia prawdziwej szkoły, dobrego technikum i LO? Chodniki mogą poczekać.

  • Jeśli liczysz na perspektywiczne plany co do lokalnej oświaty, to nie u nas. Zaczną myśleć za pięć dwunasta. Wątpię, żeby mieli jakiś zamysł. Teraz realizują to, co powinno być podjęte w lipcu – remont sali w SP1. Ale to tylko 2,5 miesiąca poślizgu. I tak nieźle, jak na Trzemeszno. Żałosne, ale my się do tych naszych trzemeszeńskich standardów zarządzania już przyzwyczailiśmy. Nawet nie przypuszczamy, że można inaczej.

 2. To nie na zebraniu osiedla, w RM nauczyciele są, a i Burmistrz jest nauczycielem, chyba tam powinny być jakieś pomysły, dlaczego oczekiwać pomysłów od mieszkańców osiedli.

 3. Mieszkancy osiedla nr 2 , brawo, to nic, że doszło może do przekrzykiwania, to nic, ale poszliscie razem ze swoimi radnymi przedstawiliscie propozycje, to nic, że na razie mowa o chodnikach, też ważne, ale wzieliscie sprawy w swoje ręce. Nie liczcie, ze na wszystko będą pieniądze, bo nie będzie, ale z czasem, Dobrze , że część wnioskow pokrywa się z wnioskami Radnych bedzie szansa na realizację. Rozmawiajcie ze swoimi Radnymi piszcie wspólne wnioski, słów kilka o szkolnictwie , a jaki pomysł na oświatę mają ludzie odpowiedzialni za to w Urzędzie.

 4. Hehehe, bohaterowie się odezwali z żalami na burmistrza, kiedy ten wyszedł. No ale czasem by się odezwał i ludziska by usłyszeli opinie drugiej strony i kampania by nie wypaliła.

 5. Czy pan Matelski na glowe upadl jednokierunkowa kolo baru na wojciecha poszerzyc ulice jest miejsce przeciez te sklepiki od tylu nie maja ani metra dzialka prywaciarzy zaczyna sie tuz ze sciana nie ma mapki to niech sobie wyciagnie i zobaczy jak dzialeczki od tylu wygladaja niech lepiej sie zajmie usunieciem tych chaszczy na zakrecie jak sie wyjezdza z parkingu to nic nie widac jak auto pruje od targu no i zrobic zakaz na odcinku od kilinskiego do p liberkowskiej tam nie idzi sie minac a nie gownami sie obrzucac szkoda czasu na takie brednie wymienic przewodniczacego zero pojecia o naszym osiedlu a parasoli nam tez nie potrzeba lokal jest duzy mordy drzec w srodku i tyle narazie mam do komentowania pozdr…wsztstkich wczoraj cierpliwie sluchajacych.

 6. Bez kontrowersji nie ma dyskusji. Nareszcie jest tak jak powinno być. Nie że wszyscy myślą tak samo. Brakuje młodych i trzeba to zmienić ale oni też muszą się włączyć.

  • Zapraszam na spotkania osiedlowe wymienimy poglądy i koncepcje czasami jest burzliwe ale po to są te spotkania. Internet to nie wszystko.

 7. Zapachniało kampanią wyborczą. Teraz niech ci sami radni jadą do każdego sołectwa i niech również tam obiecają, że wszystkie wnioski mieszkańców będą zrealizowane.

 8. Zbychu i Sławek po wyjsciu Burmistrza hahah dopiero mu kolo pióra robili 😛 takie cwaniaki ze poki siedzial z nimi sie bali ? no teraz to panowie sie usmialem lepszego skeczu dawno nie czytalem ;p

  • Zarzucali mu żę nie słucha ludzi, itp.itd, a sami nie słuchali głosów ludzi z sali. Dla pana Matelskiego ważne były tylko jego własne pomysły. karygodnie prowadzone głosowania, bez określenia zasad, oraz szczątkowe podawanie co jest właśnie głosowane. Dodatkowo liczenie głosów, na oko, a następnie określanie pozycji projektów na liście według tych wyliczeń. I on kogoś krytykuje…

 9. Najlepiej mówić i robić komuś za plecami ale jak burmistrz był obecny na sali to nic nie powiedzieli. Oj nie ładnie, nie ładnie tak za plecami a prosto w oczy nie ma odwagi. Dziwnie to wszytko wygląda. Pan Peno nakręca spirale przed wyborczą, robi z siebie gieroja wtedy kiedy burmistrz wyjdzie. Czy czasem nie jest tak że Peno chce referendum tylko po to żeby zostać burmistrzem? Na miejscu pana Peno rozegrał bym to trochę inaczej. Czyli zrobił bym tak że organizujemy referendum, odwołujemy burmistrza który zdaniem pana Peno nie nadaje sie na burmistrza na te dwa lata wybieramy kogoś innego a po dwóch latach ponowne (kadencyjne) wybory i wtedy dopiero startuje. A tera to będzie wyglądało tak że Peno robi wszystko żeby odwołać Derezińskiego a to dlatego że Peno chce wskoczyć na jego miejsce. Ale czy to że Peno chce być burmistrzem wystarczy? Same aspiracje to jednak za mało. Trzeba mieć jeszcze wiedzę i kompetencje.

 10. Jakie dowody świadczą o tym, że Peno chce być burmistrzem? Podajcie te dowody. Tak, czy owak, tak jak jest teraz, dłużej być nie może.

 11. panie piekarz i „fryzjer futbolu” cwaniaki za 5 zl w oczy mogliscie mu to powiedziec a nie jak wyjdzie 🙂 mozecie sie zrehabilitowac na kolejnej sesji i powiedziec to samo w oczy mu wtedy moze ludzie wam odpuszcza !

 12. Ludzie czytajcie dzisiaj PALUKI 1 strona i 13 nie wierze takie wyszly klamstwa zaraz wiedzialem ze jest cos nie tak z przewodniczacym brawo radni za glosowaniem na przewodniczacego same przekrety ciekawe ze cala diete zabiera komornik tyle samo oddaje na cele charytatywne to z czego zyje niech da nam recepte a auto super bo my nie mozemy koniec z koncem zwiazac i charujemy jak woly BRAWO RADNI .

 13. Mieszkam wTrzemesznie od62l.TUsieurodzilem Od2lat staram się o fontannę lub brodzik dla dzieci na osiedlu piastowskim byłem na ostatnim zebraniu rady osiedla rada osiedla do wymiany oraz zarząd spoldzielni co robi w zarzadie p Gotowala ona tylko umie wysylac pozwy do sadu wobec dluznikow Nic innego nie umie

 14. Popieram panie Marku nie wie pan co jest kolesiostwo siedziec i tylko kase brac mialem juz z ta pania do czynienia tez tylko kasa…wszyscy do wymiany i kontrola NIK by sie przydala.

 15. nie mam zadnych zadluzen wobec spoldzielni mieszkaniowej Ja nieukrywam swoich danych osobowych Anonimy chcecie porozmawiać podaje swój numer 665252164

  • Jak chcesz sobie poplotkowac na silowni to przynies sobie krzeselo to jest silownia do cwiczen a nie plac zabaw dla maluchow na plac zabaw zapraszam na osiedle znajdzie sie laweczka pozdr….

  • Świetne jest to,że ławek nie ma. Spokuj jest i można fajnie poćwiczyć bez widowni pijanych i miejscowych plotkarzy.Matki z dziećmi zapraszamy na plac zabaw.Teraz siłownia jest siłownią a nie barem nocnego sklepu z alkoholem.

   • Widzę, że głos ludzi chcących poplotkować na skwerku i pragnących plotkować na siedząco się nie liczy.
    To się w Trzemesznie uważa za nienormalne!
    Szkoda, że głos jednego mieszkańca jest silniejszy.
    Za dawnych właścicieli nie było tak.
    Tylko w Trzemesznie może istnieć skwerek bez ławek, na stojąco.
    Czy Pan Bisikiewicz nie może swoimi wpływami przywołać normalność?

    • Żadnych ławek!Ławki o które starał się p.B,stały się miejscem „piwkownia”co miłe nie jest!Ilość butelek po piwie świadczy do czego te ławeczki służą!A na siłowni jest świetnie bez ławek.Przeszkadza to jednej osobie,która różnie się podpisuje. Apel:Ławki tylko z monitoringiem.Niestety młodzi ludzie nie dorośli do należytego traktowania naszych wspólnych miejsc.

 16. Muszę państwu się przyznać, że tak jak działa na mnie drażniąco i przyprawiał mnie o mdłości były MZS, niejaki Sikorski Radosław … To w jednym temu miłośnikowi robienia laski Amerykanom muszę przyznać rację, gdy mówił, że gdyby nie internet to by nie wiedział, że na świecie jest tylu idiotów.

  Ludzie, gdybyście w części tylko zainteresowali się tym jak są zarządzane pieniądze w naszej gminie, tak jak interesujecie się w sposób komiczny, snując absurdalne wnioski czyimś portfelem to byłaby spora szansa na perspektywę rozwoju dla gminy … Ale widzę, że to ponad siły większości, a przecież większość ma rację w demokracji.

  • Oj Panie Macieju, widzę podwójną moralność. Coś jak Kali. Nigdy nie kręciły mnie oświadczenia majątkowe w sensie kto ile ma. Mieć duży majątek to jeszcze nie przestępstwo. Też mnie mało obchodzi ile zarabia , jaki ma samochód pan Peno. Rzecz w tym, że osoba na świeczniku naszej gminy nie potrafi wytłumaczyć skąd taka jej hojność w sponsorowaniu skoro z oświadczenia majątkowego wynika, że ledwo wiąże koniec z końcem a na dodatek ” wisi ” ludziom ogromne pieniądze. I o to mieszkańcy maja prawo pytać.

   • Panie Syriuszu nic bardziej mylnego, jestem tylko przeciw temu żałosnemu atakowi i insynuacją, jestem przekonany, że Pan Peno w sposób jasny i przejrzysty wytłumaczy każde zastrzeżenie jakie wobec niego jest kierowane, ale zrobi to w sposób cywilizowany – nie na poziomie jaki prezentowany jest wyżej. Oczywiście jest to żałosna próba, przeniesienie ciężaru dyskusji z torów nie wygodnych dla obecnej władzy na tory ataków ad persona, nie merytorycznych i szkalujących w sposób komiczny jak pozwoliłem sobie również zauważyć. Nic mnie bardziej nie cieszy jak zaangażowanie polityczne obywateli, tylko walczmy o jego jak najwyższy poziom – wtedy możemy liczyć na wyższy poziom zarządzania i doboru elit na stanowiska, które mają służyć dobru wspólnemu. Ktoś tutaj próbuje z didaskaliów uczynić motyw przewodni – przeciw temu stanowczo protestuje.

    Zwracam także pańską uwagę, że czym innym jest marnotrawienie ( pomijam, czy celowe czy nie ) pieniędzy publicznych, a prywatna działalność gospodarcza. Dobrze, że zwracamy na to uwagę, ale różnicujmy te aspekty, by oręża walki politycznej równać wedle skali naszej przydatności jako obywateli. Nadużycia są powszechne w spisywaniu oświadczeń majątkowych, choćby przykład zdechłego już politycznie Janusza Palikota, który to zapomniał wpisać śmigłowiec do swego oświadczenia, lecz sąd zwolnił go z tytułu jakiejkolwiek kary z tego powodu, uznając w uzasadnieniu, że jako filozof z wykształcenia nie przywiązuje do rzeczy materialnych dużej wagi. Choćby nie dawny przykład Pani urzędnik z Warszawy, która to dostała 36 milionów złotych jako „ofiara” reprywatyzacji, pomijając rok rocznie te sumy w swoim oświadczeniu majątkowych … Walczymy o Polskę równą dla wszystkich obywateli, lepszą dla wszystkich, zaczynając od naszej małej Ojczyzny Panie Syriuszu, niech rozsądek pomaga nam rozsądzać co jest właściwe … Konkrety, nie MITY !

     • Panie Mietku punktowanie niegospodarności jest zawsze pozytywne, fakt, że to nowość jeśli chodzi o gminę. Transparentność jest kluczem, świadomość drzwiami … Dobrze, że ktoś próbuje je otwierać …

   • Drogi Syriuszu,

    Masz 100% racji.

    Właśnie tak jest, kiedy mówi się, pisze się, również na tym forum, o zwolnieniach lekarskich burmistrza insynuując prawie wszystkie choroby to obrzydliwe dla komentujących nie jest. Wtedy jest to normalne, byle dowalić.
    Są to jednak kwestie delikatne, osobiste objęte tajemnicą lekarską. Też chciałbym, żeby Pan burmistrz cieszył się lepszym zdrowiem, co wyszłoby wszystkim na dobre.
    Parafrazując hasło reklamowe jednej z sieci można napisać:
    My Polacy już tak mamy, że kupujemy w biedronce i jesteśmy lekarzami tudzież prawnikami.(zależy od sprawy i ilości wypitego trunku)
    Kiedy pisze się o osobie piastującej również ważne stanowisko w gminie, lecz oponencie pana burmistrza, to wtedy jest to już niestosowne dla niektórych i to bardzo.

    Przestałem komentować wpisy Macieja, kiedy ten napisał, że za wywożenie śmieci do lasu leśnicy powinni mięć prawo strzelania po kończynach ludzi, którzy tego procederu się dopuszczają. Wspominał też coś o talibach, toyotach i czego tam jeszcze nie było.

    W ostatnich dniach sytuacja w lokalnej „polityce” zrobiła się dość ciekawa. Oponenci z Maciejem na czele muszą sobie zdać z jednej sytuacji sprawę, że ich siła nie wynika z ich doświadczenia, dokonań czy nadzwyczajnych umiejętności menedżerskich czy organizacyjnych tylko niestety ze słabości obecnej władzy.

    Trzemeszno potrzebuje sprawnego menedżera, który w swoim CV może np. zapisać, że odpowiadał za roczny budżet chociaż miliona złotych, zrealizował kilka projektów w wyznaczonym czasie, rozwinął prowadzoną działalność, jest demokratą, a nie autokratą, zna przynajmniej jeden język obcy, potrafi jednoczyć a nie dzielić, potrafił zadbać o swoją rodzinę itd. itp.

    Z całym szacunkiem dla wszystkich, którzy chcą odsunięcia obecnej władzy, nie przedstawiliście nikogo ze swojego (i nie tylko) kręgu kto ciężar prowadzenia gminy będzie potrafił w obecnym momencie udźwignąć. Swoją drogą, ciekawe czy chociaż remont łazienki we własnym mieszkaniu zakończyliście w założonym terminie, ja znam niewielu, którym ta sztuka się udała, bo jak z fachowcami jest wszyscy wiemy.

    Sam Maciej napisał, że jest zbyt leniwy żeby prowadzić własną firmę i jest tylko zwykłym robotnikiem z czym jest mu dobrze.
    Pan Peno jak się dowiadujemy najlepszym menedżerem też nie był.

    Wiecie dlaczego osoby,które mogłyby poprowadzić gminę do realnego rozkwitu nigdy nie zgłoszą swojej kandydatury?

    1. Prawdopodobnie obecnie zarabiają dużo więcej pieniędzy.
    2. Chyba nawet to powinno być jako 1. Nie chcą być obrażani przez zakompleksionych mieszkańców gminy na tym czy innym forum, którzy wypisywanie komentarzy na potęgę traktują jako terapię, za którą nie muszą płacić.

    Nie chcą być obrażani za to, że:
    Kiedyś Sławek z IVb przykleił gumę do ławki szkolnej, która to guma zniszczyła buty rudej Elki z VIb zakupione w niemieckim Deichmanie tuż przed Świętami. Czewików szewcowi naprawić się nie udało i przez komornika rodzicom Sławka płacić za nie przyszło*.

    * Opisana sytuacja jest fikcją. Zbieżność firm,imion i zawodów jest niezamierzona i przypadkowa.

    • Panie Niemcu,

     po pierwsze ostatnio pisaliśmy o skali fiskalizmu w Polsce, zarzucał mi Pan, powołując się na centrum Adama Smitha, że podaję kwoty zawyżone. Jednocześnie w odpowiedzi napisał mi Pan, że liczę również rachunek za prąd jako obciążenie – więc uprzejmie Pana informuje, że by Pan przy następnym płaceniu rachunku za prąd spojrzał na niego tam jest wyróżnione jaka to stawka jest zabierana przy płaceniu – plus dodać do tego akcyzę bo jest ona tam ukryta. To tak w ramach sprostowania Pana durnej insynuacji, radzę myśleć samodzielnie zanim się Pan powoła na „gremia eksperckie” …

     Tak bardzo Pan mnie nie komentuje, że pojawiam się co chwila w Pana komentarzu … Brawo, konsekwentnie … Polecam w ramach obiektywizmu dopisać w jakim kontekście pisałem zdania, która Pan przytacza ? Zapytam tylko, śmieci Pan w lesie, że boi się o kończyny idiotów, którzy śmiecą w lasach ? Przeciwko kastracji pedofilów też by Pan był gdybym bo jestem jej zwolennikiem ? Rozumiem, że pisze Pan jako Anonim, bo ciężko by się było pod tym podpisać imieniem i nazwiskiem …

     Cytuje :

     Przestałem komentować wpisy Macieja,

     Pisząc linijkę niżej, cytuje:

     W ostatnich dniach sytuacja w lokalnej “polityce” zrobiła się dość ciekawa. Oponenci z Maciejem na czele muszą sobie zdać z jednej sytuacji sprawę,

     Pan jest słabym komediantem, wielokrotnie zasłużył sobie Pan, żeby Pana poważnie nie traktować … I tak też robię … Oponenci nic nie muszą, a Maciej może bo sam za siebie odpowiada, niech się Pan nauczy ludzi traktować indywidualnie, ta maniera traktowania ludzi jak kolektyw także u Pana jest widoczna. Oczywiście diagnoza słabości obecnej władzy jest jak najbardziej słuszna …

     Insynuacje na temat stanu zdrowia Pana Burmistrza widocznie są mu jak najbardziej na rękę, skoro absencja w pracy wynosiła 20 % to chyba pracodawca ma prawo się upomnieć o stan zdrowia pracownika ? A jeśli stan zdrowia wpływa negatywnie na podejmowane decyzje ? Nie martwi to Pana ? Bo mnie tak … Nie widzę w tym nic po za troską, o gminę …

     Tutaj znów razi Pan konsekwencją nie komentowania moich wpisów:

     Sam Maciej napisał, że jest zbyt leniwy żeby prowadzić własną firmę i jest tylko zwykłym robotnikiem z czym jest mu dobrze.

     Oczywiście zapomniał Pan o kontekście rozdętych przepisów, skomplikowanych praw podatkowych i wielkiego fiskalizmu jakim dotknięci są posiadacze działalności gospodarczych, ale to mały szczegół, o którym była mowa. Może Pana eksperci Panu pomogą rozeznać rzeczywistość lepiej. Robienie ze mnie pisowca nie przeszło, więc może sobie Pan na moim lenistwie poużywać … 😉

     Jedno mnie tylko zastanawia, jak Pan wpadł, że kandydat na Burmistrza musi mieć rodzinę, kawaler i panna odpadają ? Jak Pan zweryfikuje, że o nią dba ? Tutaj dopiero można by było liczyć na popis, anonimowych wpisów … Ta Pana historyjka szkolna, ujmująca ? Myślał Pan, żeby spełnić się literacko ? Miłej niedzieli Panie Niemiec, łapmy słońce – ładujmy akumulatory bo jesień i zima – mogą być gorące …

 17. Bardzo ciekawa pańska interpretacja niestety prawdziwa. Lepiej zająć się sprawami prywatnymi,obrażać,poniżać lustrować co gdzie kiedy za ile i skąd. Temat dla zwolenników burmistrza bardzo chwytliwy w przeddzień głosowania w/s referendum ale cześć trzemesznian to chwyta. No zobaczcie jaki on dobry a ta reszta to be. Tylko że ten dobry i taki poczciwy użalający się nad sobą człowiek zawsze wszystkim i wszędzie przyznaje rację. To opanował do perfekcji.Pani skarbnik szara eminencja urzędu bardzo sprytnie intryguje i pociąga za sznurki. Lecz czas tej ekipy się kończy czy będzie referendum czy nie. Mam nadzieję że Peno nie pęknie choć napewno nie jest mu łatwo znam jego sprawy i te komornicze i samego jego z czasów gdy pił i teraz gdy jest abstynentem. I wiem jedno pomagał i pomaga wielu ludziom od kilkunastu lat i nie ukrywa nic. I to może jego błąd a hieny to wykorzystują nie obrażając hien. Życzę wszystkim dobrej nocy i choć czasami refleksji.

  • Uchodzący za przedsiębiorce (businessmana), który przez tyle lat nie dorobił się niczego poza 5tys na koncie i komornikiem nie jest chyba dobrym przykładem na tle obecnego burmistrza, mimo, że ten dobrym gospodarzem nie jest. O nieukrywaniu niczego nie wspomne, bo nie byłoby tego hałasu wokół pana P.

 18. Panie Peno i cały autorytet PP,oswiadczenie majątkowe do CBA,te niejsne dane dyskwalifikują Pana na Burmistrza,trzeba się przyjrzeć tej sprawie głębiej,może jest jeszcze coś czego nie wiemy o ty delikwencie ?????

 19. Ktoś cwanie rozgrywa.Mam nadzieję, że Trzemesznianie nie dadzą się otumanić.
  Zmanipulowanymi oskarżeniami pod adresem Peno ktoś(lub jakaś grupa) chce przykryć powszechnie znane problemy gminy i nieudolność a nawet niefrasobliwość władzy.
  Peno jako pan Peno nas nie interesuje.
  Peno jako przewodniczący Rady interesuje nas bardzo, obserwujemy jego działania i czekamy ,aby udało mu się to, co zamierza.
  Niech się nie boi, jesteśmy z nim i na takie sztuczki w opluwaniu go się nie nabierzemy!
  A właściwie to nie jest cwane rozgrywanie, a odgłos uciekających szczurów z Tonącego Okrętu.

 20. Panu przewodniczacemu wszystko sie uda a teraz sa skutki KOMORNIK to sie udalo kradziez 3 ciezarowek to komornik musi sie zajmowac smieszne ale prawdziwe cale Bruno i swinia moze KOMORNIK pomaga w splacie no to sory tu wychodzi wszystko PPODZIALY.

 21. No radni wypowiedzcie sie teraz kogo wybraliscie cicho sza raczka w gore jestem za a moze przeciw wszyscy po jednych pieniadza co glosowali za panie zastepco daj glos.

 22. ja tam za burmistrzem nie jestem i wg mnie powinni go odwolac bo sprawa VATu i Remondisu i wiele innych ktore jeszcze nie wylazly to dyskwalifikuje mi ta pape ze sceny miejskiej ale ze piekarz i fryzjer mu kolo pióra robili jak wyszedl to swiadczy jacy to bohaterowie sa wielcy 🙂 DNO panie jeden i drugi mowie wam ze DNO na radzie Ministrów powiedzcie mu to w oczy a nei za plecami jak ten co chodzi za prąd identyko !

 23. Pan B. pewnie nie dał rady jednemu mieszkańcowi, który się prawdopodobnie różnie podpisuje. Szkoda, że nasz przedstawiciel o nas dalej nie walczy. Idąc tym tokiem rozumowania, niech nasz radny postara się o zlikwidowanie wszystkich piwkowych ławek w mieście, a jest ich sporo. Propozycja monitoringu nie jest głupia, ponieważ nikt nie będzie tam siedział i przyda się ochrona mojej posesji. Sprawa picia piwa to inny problem . Zlikwidowanie paru potrzebnych ławek nie usunie problemu picia pod chmurką. A butelki po piwie tylko tam leżą? Niech Pan B. jeszcze raz weźmie się za tą sprawę, bo to wstyd, żeby tak było!

  • Idwa parasole pod lipkami zlikwidowac lokal wlasciciel ma dosc duzy do bywalcow trunkow niech tam glos dawaja po 22 a nie jednokierunkowa miejsca jest dosyc za barierkami jest miejsce poszerzyc i final do czego wy wracacie kiedy to juz bylo i sie nie sprawdzilo.

 24. Peno nie powinien pękać. Taka jest cena popularności, że piszą co chcą.
  Komornik to człowiek a nie diabeł. Pilnuje dłużnika żeby oddał.
  Peno oddaje. O co ten szum.
  Na razie gminie wstydu nie przyniósł, jak co niektórzy. A komorników na karku to ma tyle ludzi, że HO,HO, HO . I to jakich ludzi.
  Panie Peno rób swoje.
  Na ludzką wdzięczność nie licz i załatw Pan te ławki na siłowni .

 25. A ja nie upokarzam się i nie jadę na litości ludzi, nie kwękam bo mam duży kredyt w banku.
  1. Można mieć komornika i bez rozgłosu go spłacać tak jak się należy.
  2. Można mieć kredyt w banku jak stodoła i prosić świat o zlitowanie.
  Cenię tych z 1 punktu.

  • Jakby się spłacało jak należy, to nie miałoby się komornika. W tej sprawie chodzi raczej o złożenie deklaracji, a robiło się po cichu coś innego dla uzyskania poklasku.

 26. http://trzemeszno24.info/dzierzawcy-stana-sie-wlascicielami/ Z. Matelski nawiązał też do decyzji radnych poprzednich kadencji, którzy nie wyrazili zgody na zbycie tych terenów. Zarzucił im, że kierowali się niskimi pobudkami i zazdrością. “Mieliśmy najazd i straszono nas, że będą złe wpisy, że w przyszłych wyborach przegramy” – komentował S. Peno. Dodał, że nie przyszedł tutaj po stołek i zagłosuje zgodnie z własnym sumieniem. Nazwał wstydem i hańbą fakt, że sprawa ta nie została tyle lat załatwiona. Zwrócił uwagę, że dzierżawcy tych pawilonów dbają o otoczenie wokół nich i zrobili m.in. ładny chodnik. Tak dla przypomnienia.Niestety panowie,macie reprezentować nas-mieszkańców Trzemeszna!A jak to było…?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj