Strona główna Sport i rekreacja Drużyny MKSu podsumowały rundę jesienną

Drużyny MKSu podsumowały rundę jesienną

1765
2
Żaki

Zespoły MKS Trzemeszno, które uczestniczyły w rozgrywkach ligowych Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, w ostatni weekend zakończyły rundę jesienną sezonu 2017 / 2018. Najlepiej zaprezentowały się drużyny żaków F2 (rocznik 2010) oraz trampkarzy C2 (rocznik 2004).

Zapraszamy na krótkie podsumowanie występów każdego z zespołów.

TRAMPKARZE

Zespół trampkarzy, w którym grali chłopcy z rocznika 2004 i wyróżniający się zawodnicy z rocznika 2005, dobrze rozpoczął rozgrywki od pewnego zwycięstwa nad Mieszkiem II Gniezno. Później zdobywał kolejne punkty i był pewnym liderem. Dopiero w środku rozgrywek przyszło małe rozprężenie przez co nasza drużyna doznała dwóch porażek z rzędu.

Później wszystko wróciło do normy i nasza drużyna wygrała pozostałe mecze. Prawdopodobnie nie wystarczy to jednak do zajęcia 1. miejsca w lidze. Co prawda nasi trampkarze aktualnie są liderem, ale zespół Mieszka II Gniezno ma do rozegrania jeszcze jeden mecz, w którym ich rywalem będzie zespół dziewcząt z PS Gniezno. Wątpliwe jest więc (biorąc pod uwagę wyniki poprzednich spotkań), aby Mieszko stracił w tym meczu punkty, a przy zwycięstwie przeskoczy w tabeli właśnie naszą drużynę.

Mimo wszystko zajmując drugie miejsce piłkarze z grodu Kilińskiego awansują do Grupy Mistrzowskiej, w której w rundzie wiosennej toczyć się będzie rywalizacja o awans do II ligi okręgowej trampkarzy. W zespole trampkarzy trenuje 20 zawodników.

Skład zespołu trampkarzy:

Marcel Grzelak, Kacper Witkowski, Sebastian Baran, Jakub Bednarek, Patryk Bombel, Mateusz Brzewiński, Hubert Cichy, Michał Dybała, Oskar Dzienniak, Damian Gajos, Sebastian Graczyk, Krystian Kwapich, Łukasz Lehmann, Dominik Łukomski, Błażej Miedziński, Maksymilian Welzandt, Maksymilian Wilkowski, Jakub Zawada, Nikodem Żywczewski. Trener: Grzegorz Witkowski

MŁODZIKI

Najbardziej zapracowani w tej rundzie byli wyróżniający się zawodnicy z rocznika 2005, którzy rywalizowali również w drużynie młodzików. W niej grali chłopcy z roczników 2005 i 2006. Początkowo ten zespół zanotował rewelacyjny start i po dwóch kolejkach był liderem rozgrywek. Później trener Grzegorz Witkowski (trenował zarówno trampkarzy, jak i młodzików) postanowił jednak nie eksploatować zbyt mocno wspomnianej szóstki zawodników i grali oni już tylko w zespole trampkarzy.

Dzięki temu więcej szans dostawali zawodnicy grający wcześniej mniej i młodsi z rocznika 2006. Mogli oni się ograć w większym wymiarze czasowym ale nie przyniosło to efektu w postaci wyników. Zespół młodzików większość meczów kończył „na tarczy” i z ośmioma punktami na koncie musiał zadowolić się ostatnim, szóstym miejscem.

Skład zespołu młodzików:

Kamil Kocierz, Hubert Szczepankiewicz, Kacper Witkowski, Patryk Bombel, Mikołaj Brończyk, Mateusz Brzewiński, Wiktor Dawidowicz, Jakub Duniecki, Damian Gajos, Kacper Górny, Sebastian Graczyk, Kacper Guzik, Kacper Kędzierski, Mateusz Linetty, Dominik Łukomski, Kamil Łukomski, Paweł Nowicki, Kacper Paternoga, Dominika Piotrowska, Jakub Zawada. Trener: Grzegorz Witkowski

ORLIKI

Orliki trafiły do grupy, w której rywalizowali z dwoma bardzo silnymi drużynami i dwoma znacznie słabszymi od siebie. Można powiedzieć, że taka grupa jest najgorsza dla rozwoju zawodników, gdyż jak wiadomo młodzi piłkarze najlepiej rozwijają się rywalizując z równorzędnymi przeciwnikami.

Jak można było się spodziewać, na osiem spotkań podopieczni Bartosza Górnego wygrali cztery i tyle samo przegrali. W pokonanym polu pozostawili drużyny Wełnianki Kiszkowo i 1922 Lechii Kostrzyn oraz ulegli Mieszku Gniezno oraz wyraźnie zdecydowanie najsilniejszemu w grupie Sokołowi Calcio Mieścisko. Liczymy, że w rundzie wiosennej grupa naszych orlików będzie bardziej wyrównana. Drużyna orlików liczy 25 zawodników, ale dopisać się chciałoby wielu nowych zawodników. Niestety ze względu na ograniczone środki finansowe naszego klubu nie mamy możliwości przyjęcia nowych zawodników.

Skład zespołu orlików:

Szymon Kubasik, Jarosław Skonieczny, Szymon Pietras, Filip Baran, Wiktor Borzymowski, Antoni Bosiacki, Nikodem Bruk, Filip Dziel, Mateusz Dziel, Adrian Fabianek, Jakub Filipiak, Jakub Górny, Mikołaj Górny, Jan Hadrich, Aleksander Jatczak, Oskar Kolberg, Jakub Kubiak, Kamil Łukomski, Piotr Olszewski, Jakub Pielichowski, Oskar Płóciniak, Dominik Walczak, Wojciech Walter, Eryk Wilkowski, Adrian Ziemba. Trener: Bartosz Górny

ŻAKI

Zespół żaków, prowadzony przez Jacka Siwę, rywalizował w dwóch ligach. Drużyna liczy 30 zawodników dlatego osobno w rozgrywkach grali chłopcy z rocznika 2009 i osobno z rocznika 2010. W przypadku obu zespołów ligi rozgrywane były systemem turniejowym. W każdej grupie rywalizowały cztery drużyny i odbyły się cztery turnieje, na boiskach każdej z drużyn.

W związku z tym, nasze drużyny rywalizowały z każdym rywalem po cztery razy.

Chłopcy z rocznika 2009 trafili do dość wyrównanej grupy, w której odstawał tylko jeden zespół. Niestety dorobek punktowy pozwolił naszym zawodnikom na zajęcie jedynie trzeciego miejsca, choć do ostatniego turnieju walczyli oni nawet o zwycięstwo w rozgrywkach. Występy naszych chłopców, którzy debiutowali w rozgrywkach można uznać jednak za udane.

Skład zespołu żaków (rocznik 2009):

Filip Surdyk, Jan Wasiłowski, Franciszek Buzała, Jakub Choniej, Gabriel Dalewski, Jakub Górny, Antoni Hadrich, Klaudiusz Jakubiak, Oliwier Liberkowski, Dominik Michalik, Fabian Morzyński, Patryk Oleksy, Kacper Pawełczak, Eryk Skokun, Igor Średziński, Dominik Woźniak. Trener: Jacek Siwa

Drużyna żaków z rocznika 2010 zaprezentowała się natomiast w swoim debiucie rewelacyjnie. Odnosząc 10 zwycięstw pewnie zajęła pierwsze miejsce w swojej lidze! Chłopcy na boiskach radzili sobie rewelacyjnie zbierając pochwały nie tylko od swoich kibiców ale także od kibiców rywali.

Nasz zespół stracił punkty tylko w dwóch meczach z Nielbą Wągrowiec, raz ulegając rywalom i raz z nimi remisując. Pozostałe dwa mecze z tym rywalem nasi chłopcy wygrali. Wyniki i tabela:

Skład zespołu żaków (rocznik 2010):

Jan Wasiłowski, Bartłomiej Antas, Kacper Antas, Gabriel Dalewski, Jakub Górny, Alan Janik, Gabriel Michalak, Patryk Oleksy, Igor Średziński, Szymon Sulicki. Trener: Jacek Siwa

Należy pamiętać, że w klubie prowadzony jest jeszcze zespół skrzatów, który nie gra jeszcze w rozgrywkach ligowych. Na treningi w tej grupie uczęszcza około 20 zawodników, a jej trenerem jest Sławomir Kupś.

W całym klubie MKS Trzemeszno trenuje więc około 115 zawodników!

(MKS Trzemeszno)

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj