Strona główna Polityka Placówka Wsparcia Dziennego do likwidacji?

Placówka Wsparcia Dziennego do likwidacji?

1914
32

Ośmiu radnych Rady Miejskiej złożyło wniosek o likwidację Placówki Wsparcia Dziennego i powołanie w jej miejsce świetlicy socjoterapeutycznej. Wnioskodawcy zwracają uwagę na fakt, że zespół powołany przez burmistrza do przeprowadzenia kontroli w placówce do dzisiaj nie zakończył swych prac.

W uzasadnieniu czytamy:

„W ostatnim czasie PWD skupiła się bardziej na zapewnieniu dzieciom organizacji czasu wolnego, zabawy, zajęć sportowych, które wprawdzie sprzyjają rozwojowi dziecka, ale nie są głównym zadaniem placówki, która ma wspierać rodzinę, która samodzielnie nie potrafi przezwyciężać życiowych trudności i z różnych przyczyn nieprawidłowo wypełnia funkcje wychowawcze. Zwracamy jednocześnie uwagę, że celem takiej pomocy powinno być rozwiązywanie problemów dziecka, a nie doraźne zaspokajanie jego potrzeb”

Zgodnie z przepisami, decyzję o powołaniu, jak i likwidacji placówki, podejmuje Rada Miejska stosowną uchwałą. Sprawa ta będzie prawdopodobnie przedmiotem obrad najbliższej sesji.

Pod wnioskiem podpisali się Sławomir Peno, Zbigniew Matelski, Magdalena Krzyżaniak – Świątek, Maria Sobieszak, Kacper Lipiński, Maciej Dalewski, Grzegorz Koperski, Tadeusz Pawlak.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

32 KOMENTARZE

 1. To dopiero się narobilo burmistrz będzie musiał się rozliczyć z byłą dyrektor co do złotego czas prawdy nadchodzi jak to los płata figle a prawda się sama obroni a dlaczego nie ma podpisu radnego Bisikiewicza czy ma inne zdanie czyżby nie był za wyjaśnieniem prawdy wyborcy bacznie obserwować a radna Wiśniewska teraz wiem dlaczego głosowała przeciwko referendum a pozostali są za brakiem możliwości kontroli pieniędzy to ma być anarchia burmistrz ma obowiązek kontroli- biorą za to kasę nie małą obaj panowie

 2. Dzień dobry,

  Pięć miesięcy nie wystarczyło na wyjaśnienie tej sprawy ?

  Nie posądzam Radnych podpisanych pod wnioskiem o likwidację PWD o złe zamiary , ale czy w oczach opinii publicznej nie wygląda to czasem jak zamiatanie sprawy pod dywan ?
  Zlikwiduje się PWD, powoła Świetlicę Socjoterapeutyczną i sprawa „załatwiona”
  Szanowni Państwo Radni -jeśli nie chcecie ,żeby cień tego podejrzenia przesłaniał Wasze szlachetne intencje-MUSICIE najpierw do spodu wyjaśnić aferę PWD !
  I mam wrażenie, że kluczem jest tu bezpośredni zwierzchnik Pani A.B.-osoba nadzorująca z ramienia Pana Burmistrza funkcjonowanie i FUNDUSZE PWD.
  Najpierw dogłębne wyjaśnienie sprawy PWD, wyciągnięcie wniosków i konsekwencji wobec osób odpowiedzialnych, a dopiero potem likwidacja PWD i powołanie ŚS…

  Pozdrawiam
  TDi

  • I znowu TD w samo sedno. Bo też odnoszę wrażenie, że to całe zamieszanie medialne sprzyja osobom odpowiedzialnym i zaznaczam, że wcale nie myślę o osobie pani kierownik. Napisano powyżej, że radni zwracają uwagę, że do dzisiaj nie zakończył prac zespół kontrolny powołany przez burmistrza. Szanowni radni, przecież Wy macie komisję rewizyjną…

  • Czy w Trzemesznie nie można odnieść wrażenia, ze tak załatwia się wszystkie nieprzyjemne sprawy? Restrukturyzacja, potem sprzedaż „komunalki”, zdemolowanie systemu oświaty, zanieczyszczanie wielokrotne jezior… Gdzie są, co robią osoby odpowiedzialne?! Nie dziwi mnie ta ucieczka w przyszłość, dziwią mnie decyzje przy urnach wyborczych.

   • Ot i znowu jak wieść niesie
    ruch się zrobił w interesie .
    Znów się topisz we frazesach
    naśladując Sokratesa .
    Gorycz trucizna chyłkiem spijasz
    własną ręką się zabujasz .
    Nie węsz nosem w internecie
    bo na Boga głupstwa pleciesz .
    Legnij sobie na tapczanie
    może w główce coś zostanie ,
    jak przemyślisz swoje bzdety
    bo to prawda jest – niestety !

 3. Panie Burmistrzu czuje się pan zaskoczony decyzją prokuratura jak mnie pan obrażał w wypowiedziach do Paluk to to było dobrze że prokuratura dokonała umorzenia to pan nie lametowal ze cyt nikt mi nie powie że w mojej ojczyźnie jest prawo i sprawiedliwości twierdzenie pana że osobę publiczną może każdy opluc a jak osoba publiczna opluwa -pan to jest wszystko ok bo to burmistrz Miasta prawo jest jedno a czy pan zastanowił się jaka była tego przyczyna państwo macie pretensje do wszystkich tylko nie do siebie ktury burmistrz wujt ma tyle donosow do prokuratury sądu I gazetach gdy zaczna się osądzać innych to należy to zrobić wobec siebie nie dokonując tak jak to robi pan pan ocenia się wysoko a kogoś opluwa jak pan robi wobec mnie mówiłem panu że sprawedliwosc czyni człowieka wielkim a pan mnie ponizal pozdrawiam MAREK W

 4. Panie Marcinie, ale chyba w tej sprawie Komisja Rewizyjna wykonała swoje pracę prawidłowo – wskazując nieprawidłowości … ?

  Problem jest raczej z tym ciałem, które to miało z ramienia organu nadzorującego sprawdzić nieprawidłowości ? Chyba, że jakoś źle myślę … Bo ta sprawa trochę się wymknęła z pod kontroli, jak i funkcjonowanie samej placówki, przynajmniej w obszarze sprawozdań finansowych …

  • Komentarz już na swoim miejscu. Zdarza się, że niektóre wpisy zostają automatycznie blokowane przez filtr antyspamowy.

   Pozdrawiam, Maciej 🙂

 5. A co mają do powiedzenia w tej sprawie osoby współpracujące(z) i nadzorujące Panią Agnieszkę? Czy aby tylko ona jest „winna”?!Nie ma tam żadnej księgowości,która to powinna była kontrolować?!!!Rozwiązać cały ten twór rozpisać konkurs na odpowiedzialnego szefa świetlicy ,znaleźć konkretne miejsce dla tych Dzieciaków na świetlicę.Zrobić to uczciwie ,nie po znajomości!!!

  • Pana/Pani komentarz dotyczy konkretnych dzieci z PWD, wprawdzie nie wymienionych z nazwiska ale łatwych do zidentyfikowania. Takie komentarze nie będą publikowane.

 6. Bądźmy szczerzy. Pani kierownik Placówki A.B nie pojawia się od prawie pół roku w placówce więc nie ma nawet jak nadzorować to wszystko. Dla mnie jest to nie odpowiedzialne. Pani A.B uciekła w 100% od odpowiedzialności, którą ma na ramieniu. Jednak za zamknięciem Pwd nie jestem, ponieważ wiele dzieci ma tam wsparcie. Wychowawcy zawsze gdy coś złego się dzieje starają się pomóc a co środę przychodzi pani psycholog tak więc no..

 7. W tej sprawie jest bardzo wiele emocji, co zrozumiałe ale niekoniecznie służy sprawie. Sprawie dzieci, bo przypomnę – one są w tej sytuacji najważniejsze. Kilkakrotnie byłem gościem PWD w Trzemesznie, próbując zrobić coś dobrego dla tych dzieci. Za każdym razem widziałem duże zaangażowanie personelu, ale co ważniejsze – widziałem gromadę dzieci, którym ktoś poświęca czas, które otoczone były zainteresowaniem i opieką. Gromadę dzieci szczęśliwych, choć na chwilę oderwanych od codziennych problemów. Oczywiście jako administratywista, jestem za transparentnością działania wszelkich organizacji działających za pieniądze publiczne ale apeluję – nie wylejmy dziecka z kąpielą… Nie zepsujmy czegoś, co być może niedoskonałe ale pomaga najsłabszym…

 8. Zaangażowanie personelu i poświęcanie czasu gromadce dzieci to obowiązek, za co się pobiera wypłatę. To zwykła praca zatrudnionych tam osób, którzy tam byli po to, aby dzieci czuły się szczęśliwe .
  Co w tym jest do chwalenia to nie wiem.
  Wiem, że sprawie właśnie służą emocje, bo może nie uda się tego wyciszyć.
  A zepsuć nie można czegoś ,co jest zepsute .
  Zepsute należy naprawić!

   • A Twoje wpisy to już nie z Poznania przypadkiem? Styl wypowiedzi jakby dobrze znany… Ale pewnie mylę z Arturem… Choć może Artur próbuje znowu zmylić nas…

 9. Piotrze spokojnie przeczytaj. Ty pisałeś o dobroci PERSONELU PWD a nie o SWOJEJ dobroci. Dlaczego więc mnie pytasz o moją dobroć dla innych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj