Strona główna Kultura Obradowali harcerze

Obradowali harcerze

1325
9

Wczoraj w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie odbył się zjazd sprawozdawczy Hufca Związku Harcerstwa Polskiego im. Powstańców Wielkopolskich 1918 / 1919.

Trzemeszeński hufiec działa na terenie miasta i gminy. W jego skład wchodzą gromady zuchowe, drużyny harcerskie i starszoharcerskie, patrol wędrowniczy, drużyna „Nieprzetartego szlaku”, Hufcowy Krąg Instruktorski oraz Harcerski Krąg Seniora.

Zgodnie ze statutem władze wybierane są co 4 lata, a w połowie trwania kadencji należy zwołać zebranie sprawozdawcze. Wczoraj, w imieniu Komendy Hufca, sprawozdanie przedstawiła komendantka, hm. Stanisława Szymańska. Zebrani jednogłośnie udzielili absolutorium za minione 2 lata działalności.

Władze samorządowe reprezentował wiceburmistrz Dariusz Jankowski.

W trakcie zjazdu odbyła się uroczystość przyznania stopni podharcmistrza siostrom Paulinie i Martynie Kwiatkowskim. Poinformowano też, że podobny awans otrzymał w tym roku Ireneusz Kasprzyk – komendant Harcerskiego Kręgu Seniora.

9 KOMENTARZE

 1. Szkoda tylko,że przy okazji świąt państwowych i wartach przy pomnikach nie ma tych charcerzy ze zdjęć tylko wysługują się małymi dziećmi.No ale jak we wszystkich związkach kto inny na sale,a inni do roboty.

 2. Jak zwykle u” Anonima” – krytyka przy braku wiedzy na temat struktur ZHP. Nie wie co to Zuchy, Harcerze, Instruktorzy czy Komenda Hufca. Proponuję zapoznać się z przepisami, kto może brać udział w zjazdach sprawozdawczych. Zrób coś pożytecznego dla naszego społeczeństwa. Twoje zainteresowania to pouczanie, krytyka i drwina. Brawo! Wszystkiego najlepszego i dobrego samopoczucia. Zbliżają się wybory, masz szansę pokazać co potrafisz.

  • Jano demo też widzi to co ja i większość,wiem co to zuch czy harcerz.Ponad 80 lat osoba harcerz śmiechu warte i jak każda władz jakby przyspawani do stanowiska.Jak w piosence TRZEBA WIEDZIEĆ KIEDY ZE SCENY ZEJŚĆ?.

 3. Chętnie bym się dowiedział co zostało zrobione i ilu młodych ludzi jest w szeregach harcerstwa. Większość twarzy widzę od zawsze!

 4. Ciekawe…,że gdy chodzi o Boga, Honor i Ojczyznę, a nie dochodowe zajęcia, sesje i wpływowe posadki naszej gminy, to możemy liczyć głównie na kobiety!!! I to jakie! Duma mnie rozpiera. Mundury,a nie garnitury – tutaj „czas honoru” wciąż trwa!

 5. Jak łatwo skrytykować nie zagłębiając sie w temat. Wystarczyło przyjść 11 listopada do kościoła i na cmentarz aby zobaczyć ilu jest harcerzy i zuhów. Nasz gmina wyróżnia sie pod tym względem, w wielu innych harcerstwa nie ma wcale albo jest w szczątkowych formach. U nas jest to jedna z lepiej działających organizacji. Wielki plus nalezy sie komendzie hufca za zaangażowanie w ostatnim czasie podopiecznych Środowiskowego Domu Opieki Społecznej. A Anonimowi napisze tylko. Szkoda , że juz nie ma obowiązkowej służby wojskowej. Wiedziałbyś wtedy , że na warcie nie stoi dowódca batalionu, czy kompani a szeregowi ewentualnie podoficerowie.

  • Akurat ja wojska jeszcze prl-owskiego nie unikałem jak wielu cwaniaków i wiem dobrze co i jak.A jeszcze kilka lat wstecz harcerzy tych po 70-tce.widywałem tylko wtedy gdy się zbierali na dalsze wyjazdy,wycieczki,młodzieży z wart przy pomnikach czy grobach nigdy nie widziałem.

   • Jak nigdy nie widziałeś harcerzy lub zuchów na wartach, to znaczy że nigdy nie byłeś na mszy za ojczyznę 11 listopada, bądź 3 maja. Zawsze są, i poczty sztandarowe i zaciągnięte warty honorowe. A jak nie wychodzisz z domu to popatrz na zdjęcia na portalu:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj