Strona główna Artykuł partnera Drabiny zewnętrzne – jak wybrać odpowiedni model do swojego domu?

Drabiny zewnętrzne – jak wybrać odpowiedni model do swojego domu?

358
0

Drabiny zewnętrzne przy domach sprawdzają się do różnych zadań. Możesz potrzebować ich do wejścia na dach, sprawdzenia rynien i wielu innych prac – w tym remontowych i budowlanych. Dlatego wybór drabiny powinien być dokładnie przemyślany, a akcesorium dostosowane do potrzeb użytkowników.

Wybierz odpowiedni materiał drabiny

Pierwszą rzeczą, o której musisz pomyśleć, jest materiał, z którego drabina jest wykonana. Najlepiej wybrać model aluminiowy. Zachowuje on długo wytrzymałość, jest odporny na czynniki atmosferyczne i uszkodzenia fizyczne, np. uderzenia. Nie wymaga konserwacji i może służyć przez wiele lat. Niektóre modele są dostosowane do trzymania na zewnątrz nawet w niesprzyjających warunkach.

Ogólnie drabiny aluminiowe są bezpieczniejsze niż stojące modele drewniane. Te drugie polecane są raczej jako element estetyczny, np. do domów boho czy rustykalnych. Jednak do użytku lepszą opcją będą drabiny aluminiowe, które spełniają wymogi bezpieczeństwa. Można je znaleźć na stronie:https://crynoline.pl.

Dopasuj drabinę do estetyki budynku

Masz wysoki dom, ale stawiasz na delikatne wykończenie i elewację w stylu minimalistycznym lub rustykalnym? Duża drabina w takim przypadku nie pasuje, lepiej wybierz model bez kosza ochronnego. Najlepiej, jeśli taka konstrukcja jest wysuwana. Dzięki temu, gdy nie będzie używana, możne zajmować jedynie niewielką przestrzeń przy dachu i nie rzucać się w oczy.

Postaw na odpowiednią wielkość drabiny

Jeśli dom ma dwie kondygnacje lub więcej, potrzebujesz drabiny ewakuacyjnej. Jest nie tylko sposobem na spełnienie wymogów bezpieczeństwa, lecz także sprawdzi się w praktyce. Pozwoli Ci w prosty sposób dostać się na dach albo wyjść z domu w razie sytuacji awaryjnej, np. pożaru.

Drabina zewnętrzna musi być dobrana do wielkości budynku. W tym celu wymierz wysokość i kup właściwy model. Możesz skorzystać z opcji modułowych, które umożliwiają dopasowanie wielkości i rozbudowę.

Innym pomysłem jest drabina zawieszana. Montuje się ją na hakach do przymocowanej drabiny. Zazwyczaj ma ok. dwóch metrów albo więcej. Zapewnia bezpieczeństwo i chroni przed dostaniem się na konstrukcję niepowołanych osób.

Wybierz model bezpieczny i wygodny

W celu zwiększenia bezpieczeństwa użytkowania z drabiny zewnętrznej możesz pokusić się o dodanie różnych udogodnień. Ciekawym rozwiązaniem jest drabina wysuwana. Dzięki temu na co dzień w Twoim domu nie widać długiej konstrukcji. To wpływa na estetykę oraz bezpieczeństwo. Jeśli drabina jest schowana, nie skorzystają z niej niepowołane osoby, np. dzieci.

Jeśli masz płaski dach, możesz pomyśleć o modelu z przejściem nad attyką. Takie rozwiązanie pozwala bezpiecznie zejść z drabiny na powierzchnię dachu. Zwiększa bezpieczeństwo oraz wygodę użytkowania i jednocześnie zapobiega uszkodzeniu obróbki blacharskiej.

Dobrym pomysłem są również modele z bramką samozamykającą. Chroni ona przed przypadkowym wpadnięciem do drabiny. To dlatego, że drzwiczki zamykają się samoczynnie po ich użyciu. To świetne dopełnienie kosza na drabinie zewnętrznej.

artykuł partnera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj