Strona główna Różne „Baba” bardziej widoczna

„Baba” bardziej widoczna

3616
29

W listopadzie rozpoczęto prace pielęgnacyjne zieleni na terenie parku Baba i cmentarza ewangelickiego. Ich efekty można zobaczyć wybierając się na spacer w tym rejonie.

Jak widać na zdjęciach, usunięto tam zakrzaczenia, przez co teren parku – szczególnie w górnej części – stał się bardziej uporządkowany. Usunięto suche drzewa i gałęzie. Pojawiły się też nowe nasadzenia.

Jak już wcześniej pisaliśmy |TUTAJ|, gmina otrzymała na ten cel dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w wysokości 34.000 zł.

29 KOMENTARZE

 1. Może z racji wieku , może przez to poprostu że są rzeczy w otaczającym nas świecie na które nie mamy totalnie żadnego wpływu cieszy mnie to jak słyszę , widzę i czytam o takich akcjach związanych z zielenią , przyrodą i wszystkim co jest z tym związane Flora , fauna itp. jest taka naturalnie naturalna cokolwiek to znaczy Niezaklamana Gdy pojadę do lasu albo choćby pochodzę po parku Baba który za duży może nie jest to i tak mimo wszystko człowiek czuje się jakoś tak wyluzowany , wyciszony Nagle wszelkie troski , kłopoty schodzą na plan dalszy Jest jakas niewytłumaczalna magia w tej przyrodzie Zresztą podobno samo oglądanie filmów przyrodniczych powoduje że człowiek staje się spokojniejszy bardziej niekonfliktowy i wyluzowany Kiedyś normalnością było wyjście na spacer z rodzicami często właśnie do parku Baba Działo się tam dużo oj działo Chociaż zapomniany jest ten nasz park to mimo wszystko dobrze że jest

 2. Dużo jak za zebranie chrustu. O ogarnięciu terenu w około jeziora Kościelnego moża zapomnieć lub wykorzystaniu atutu jeziora Popieleskiego.

 3. Fajnie, że park jest uporządkowany, ale zastanawiam się, na co poszły te 34 tysiące, bo chyba nie na zebranie gałęzi i kilka nasadzeń. Brakuje w parku alejek spacerowych, które będą utwardzone, tak naprawdę jest jedna alejka, plac zabaw i na tym koniec. Brawo za akcje, ale nie wierzę, że tyle to kosztowało

 4. Jeszcztylko ścieżki zrobić i ławeczki i można sobie pojechać na odpoczynek dobre że wreszcie coś się dzieje w końcu rok wyborczy

  • dobrze pan pisze ławeczek brakuje nie da sie tam pic a na tych schodach betonowych co ida na stadion to wilka w d..e mozna złapac !

   • Hubert masz racje czysciej jest nie mozna powiedziec ze nie, zauwazylem ze kosza na smieci brak wiec butelki wszyscy wala w kszaki. Za rok bedzie co sprzatac znowu.
    Ławeczki by sie przydaly ale przechytrzylismy system i nosimy ze soba skladane taboreciki jak na ryby i jest w deche. Na pewno przyjemniej sie spozywa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj