Strona główna Kultura Zapomniany Kocin

Zapomniany Kocin

1497
19

Na ostatniej sesji radny Przemysław Woźny zaapelował o pilne uporządkowanie terenu przy pomniku osób, rozstrzelanych w 1939 roku w Kociniu. Jak zauważył, teren ten porasta trawą, uszkodzone jest ogrodzenie, a utwardzenie z kostki zostało zniszczone przez ulewne deszcze.

Radny zwrócił uwagę, że jest to miejsce masowej zbrodni i należy tam wykonać prace porządkowe z uwagi na szacunek rozstrzelanych osób.

Sekretarz gminy Edyta Kubiak, w odpowiedzi na wniosek P. Woźnego poinformowała, że w bieżącym rok nie zaplanowano prac w tak dużym zakresie. Stwierdziła jednak, iż gdyby pozostały środki finansowe (oraz dopisałaby pogoda) to możliwe byłoby rozpoczęcie chociażby części prac.

19 KOMENTARZE

  • Przecież tutaj roboty jest na góra 2 godziny, więc jakby komuś zależało to by zrobił tam porządek we własnym zakresie bo do tej kostki to w sumie nawet narzędzi nie potrzeba.

   • I rusz cztery litery ty i tobie podobni z coś zrób. Bo my w Kruchowie sami zakasujemy rękawy i robimy. Nie zwracamy sie z każdym G….o pomoc do urzędu. A tak w nawiasie to panu radnemu korona z głowy by nie spadła jakby tam sie z grabiami udał. Pozdrawiam.

 1. byłem tam po artykule i mam prosbe do pani sekretarz aby zastanowiła sie na swoimi słowami ZE NIEMA SRODKÓW NA UPORZĄDKOWANIE TERENU a ile tam potrzeba 500 zł
  poprawic kostke 2m po 20 zl to jest 40
  wygrabic teren ,przeciesz wystarczy wysłac remondis lub firme która sprząta miasto EKOGRUNT i wygrabia teren bedzie porządek
  nie stac miasta na 500 zł
  przeciesz sprzedal plac przy św wojciechu gdzie sa niby sklepy
  no cóz poco pamietac o ludziach którzy stracili zycie aby co niektórzy mogli sie cieszyc wygodnym zyciem (jak pani sekretarz) przeciesz ona nie bedzie z tego miała korzyści
  a tak na przysłośc dla władz miasta POWINNIŚCIE MIEC NA TAKIE CELE ZABEZPIECZONE SRODKI ,na nowy obelisk w niewolnie ,na nowe miejsce w kruchowie to mieliscie a co z miejscami gdzie naprawde została przelana ludzka krew .
  apeluje do ludzi mieniacych sie lokalni trzemeszeńscy PATRIOCI obuccie sie i zacznijcie dbac o takie miejsca a nie zajmujecie sie polityka o której nie macie zielonego pojecia

 2. O ile mi wiadomo ktoś jest odpowiedzialny za miejsca pamięci narodowej ! Nie będę wskazywał palcem bo to hańba . W Niewolnie nie wiadomo po co ustawiono obelisk (pomnik już był i jest) w Kruchowie z wystrzałem buduje się mogiłe bohaterów a w Kociniu-kicha . Może dlatego , że miejsce to jest na uboczu i mało kto widzi co tam jest . O co chodzi władzy ? Czy tylko o pokaz ? Jedna wielka obłuda i tyle !!!

 3. Ma rację Trzemesznianin 50, że to żadne wielkie koszty. Ile może kosztować nowa flaga? Kostkę może nawet w ramach gwarancji powinien poprawić wykonawca. Ale żeby się o tym przekonać należało ruszyć szanowne 4 litery i pojechać na miejsce. Tylko można by sobie wtedy buciki wybrudzić.

  • Harcerzyku a morze zamiast tak tylko krytykowac poszedł byś z grabkami i miotlom rekawa byś nie wyrwał a dla ojczyzny i poleglych coś pożytecznego zrobił a nie tylko wymagac i śie mondrzyc pomyśl…..

   • Ja zbyt dużo czasu poświęciłem na czyny bez fanfar . Nie wiesz kim jestem więc nie jącz . A jak Tobie nie podoba się prawda o ustawowej odpowiedzialności za miejsca pamięci narodowej to przemilcz to . Nie przyznawał się , że jesteś jednym z przydupasów obludników . Nie zasługuje na dalszą dyskusję , daremny Twój trud .

 4. Zastępca burmistrza Dariusz Jankowski a zarazem Przewodniczący Miejsko-Gminnego Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Trzemesznie powinien zabiegać o zabezpieczenie środków w budżecie na powyższe cele, albo wnioskować o takie środki, w sytuacjach nadzwyczajnych, z rezerwy budżetowej.

 5. Panie Wożny proszę o ogłoszenie informacji i zachęcenia osób które maja czas i ochotę na uporządkowanie tego terenu.
  Proszę o założenie nowego tematu osoby chętne do pomocy na pewno sie zgłosza. Czekam za informacją

 6. W NIEWOLNIE MIESZKAŃCY NOWY OBELISK POSTAWILI SAMI – WKŁADAJĄC WŁASNĄ PRACĘ I WŁASNY CZAS POŚWIĘCAJĄC. NIE DOSTALIŚMY NA TEN CEL PUBLICZNYCH PIENIĘDZY.CZY TO JEST W KOŚCU JASNO NAPISANE??????

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj