Strona główna Różne Wybrali członków Rady Nadzorczej i zarząd spółdzielni

Wybrali członków Rady Nadzorczej i zarząd spółdzielni

5934
12

Wczoraj, po kilku miesiącach patowej sytuacji, zwołano walne zebranie członków Spółdzielni Mieszkaniowej w Kruchowie.

Przypomnijmy – po tym, jak z pracy zrezygnował prezes Dariusz Kędzierski, a następnie przewodniczący rady nadzorczej oraz księgowe, utracono m.in. dostęp do rachunków bankowych.

Od tej chwili spółdzielnia nie mogła regulować swoich zobowiązań ani wypłacać wynagrodzeń. Zamknięto biuro, w którym wielu lokatorów opłacało czynsze. O problemie pisaliśmy |TUTAJ|.

We wczorajszych obradach, które poprowadził Piotr Różewicz, wzięło udział około 70 osób z kilku miejscowości (kruchowska spółdzielnia zarządza mieszkaniami także w Rudkach, Miatach, Kozłówku, Bieślinie, Świętem i Kierzkowie).

Postanowiono o przeprowadzeniu wyborów do Rady Nadzorczej, która to – w dalszej kolejności – wyłoni skład nowego zarządu. Wpłynęło 6 kandydatur: Teresy Maciejewskiej, Jarosława Dobrzyckiego, Łukasza Karwańskiego, Daniela Szymkowiaka, Mariusza Buluka i Bożeny Banasik.

Z uwagi na najmniejszą liczbę głosów, do rady nie weszła T. Maciejewska. Pozostałe osoby zasiliły jej skład. Przewodniczącą nowej Rady Nadzorczej wybrano Bożenę Banasik.

Na tę chwilę nie wiadomo, kiedy zostaną przeprowadzone wybory zarządu spółdzielni, w tym jej prezesa.

Podczas wczorajszych obrad udało się odzyskać klucze do biura spółdzielni. Na ręce przewodniczącej Rady Nadzorczej przekazały je panie, pełniące dotychczas funkcje księgowych.

Od kilku dni mieszkańcy bloków w Kruchowie nadal nie mają ciepłej wody. Tym razem przyczyną jest… zepsuty bojler.

Aktualizacja, 22.08: krótko po publikacji naszego artykułu odbyło się zebranie Rady Nadzorczej. W jego trakcie wybrano nowy zarząd SM w Kruchowie. Jego skład publikujemy poniżej:

 1. Marta Mróz (prezes)
 2. Błażej Borucki
 3. Piotr Różewicz

12 KOMENTARZE

 1. Przede wszystkim informacje warto zaktualizować, ponieważ rada nadzorcza nie zwlekając wzięła się od razu do pracy i zarząd oraz prezes jest już wybrany 👏 miejmy nadzieję że teraz już wszystko pójdzie po naszej myśli 👏

  • Zgadza się, jednak „oficjalne” zebranie miało miejsce po publikacji naszego artykułu. Informacja zostanie uzupełniona 🙂 Pozdrawiam, M.N.

 2. Fajnie że o zebraniu rady nadzorczej i wyboru członków zarządu byli poinformowani mieszkańcy Miat. Moim zdaniem na wybór prezesa i członków powinien zostać zrobiony konkurs lub głosowanie a nie tajne wybory. Każdy mieszkaniec powinien mieć prawo głosu a nie tylko członkowie.

 3. Bezprawia ciąg dalszy! Pani prezes wybrana poprzez glosowanie członków zarządu.A co do powiedzenia mają ludzie należący do Waszej spółdzielni ? Którzy płacą wam pieniądze,okazuje się ,że nic,bo nawet prawa głosu nie mają.Kruchowo nadal rządzi,a reszta należąca do spółdzielni to pachołki potrzebni do opłacania Waszych pracowników np.”palaczy”.Mam nadzieję,że zostaniecie w tym bagnie sami a reszta przejrzy na oczy i znajdzie bardziej kompetentnych ludzi zajmujących się poważnie sprawami mieszkańców spółdzielni, bo za coś się płaci ludziom na takich stanowiskach.

 4. Do mieszkanki 2 zgadzam się z panią, ale jak zwykle nie wiedzą i parcie na stanowisko. Było zebranie trzeba było wybrać zarząd, a na stanowisko prezesa rozpisać konkurs. To ja tak myślę, ale punkt widzenia jest od punktu siedzenia. Dziwię się że tyle ludzi było i nikt nie podniósł faktu o czlonkowstwie do spółdzielni. Panie kupowały fachowe gazety, internet miały w biurze i co na początku roku pobierały opłaty za czlonkowstwo. Głowa boli ile na liście jest martwych dusz, a kworum było tak się dzieje od kilku lat. Mleko się rozlało współczuję rządzącym pozdrawiam mieszkańców życzę wam jak najlepiej.

 5. I znowu ludzie zrobieni w bambuko radę wybierano w biurze nie na zebraniu nie dano równych szans zainteresowanym. Wybrani do zarzadu na tel. Przyszli do biura jaka uczciwość p. Marku.

 6. Czytam komentarze i jestem w szoku co wy wypisujcie zebranie walne się odbyło członkowie wybrali w głosowaniu Radę Nadzorczą. W dalszej części Rada Nadzorcza wybrała Zarząd i p.o Prezesa wszystko zgodnie z obowiązującym prawem. Doszukiwanie się nieprawidłowości mija się z celem. Odnośnie członkostwa w Spółdzielniach proszę z zrozumieniem czytać informacje i opinie w Internecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj