Strona główna Polityka Mieszkańcy bloków bez ciepłej wody

Mieszkańcy bloków bez ciepłej wody

7426
52

Coraz trudniejsza sytuacja panuje w Spółdzielni Mieszkaniowej w Kruchowie. Po tym, jak z pracy zrezygnował prezes Dariusz Kędzierski, a następnie przewodniczący rady nadzorczej oraz księgowe, utracono m.in. dostęp do rachunków bankowych.

Spółdzielnia nie może regulować swoich zobowiązań ani wypłacać wynagrodzeń. W związku z brakiem pieniędzy, trzech palaczy, którzy do tej pory obsługiwali kotłownie, zaprzestało swojej pracy. Mieszkańcy kruchowskich bloków pozostali bez ciepłej wody.

W rozmowie z Jarosławem Dobrzyckim, członkiem Rady Nadzorczej, dowiedzieliśmy się, że sytuacja jest patowa, a ogrzanej wody może nie być nawet przez 3 tygodnie, czyli do dnia walnego zebrania i wyboru nowych władz (zgodnie z prawem, aby je zwołać, musi minąć minimum 21 dni od ogłoszenia).

Trzy tygodnie temu uczestniczyliśmy w zebraniu członków spółdzielni, które zorganizowano w świetlicy wiejskiej w Kruchowie. Podjęto wówczas decyzję o organizacji „walnego” na początku lipca, jednak ostatecznie do niego nie doszło. Poza tym, pomimo długich rozmów, nie wypracowano żadnego porozumienia, nie podjęto też innych decyzji.

Andrzej Szymański, były przewodniczący rady nadzorczej, przekazał nam, iż jego rezygnacja podyktowana była brakiem współpracy z zarządem i członkami rady. Pełnił tę funkcję od 2003 roku. Z prezesem D. Kędzierskim nie udało nam się skontaktować.

Jak nas poinformował wiceburmistrz Dariusz Jankowski, w trzemeszeńskim urzędzie odbyło się spotkanie z udziałem prezesa spółdzielni oraz mecenas Justyny Gałęckiej. Prawniczka pomogła w przygotowaniu pism, niezbędnych do zwołania walnego zebrania, udzieliła też bezpłatnych porad prawnych.

Teraz wszystkie decyzje są już w rękach członków spółdzielni. Mam nadzieję, że wszystko już niebawem szybko się rozwiąże, aby zapobiec dalszym krokom, związanym z nieuregulowanymi zaległościami” – mówi D. Jankowski.

Biuro spółdzielni, gdzie wielu mieszkańców opłacało czynsz, nadal jest nieczynne.

52 KOMENTARZE

 1. Wszyscy twierdzą że to wina prezesa ale skoro są księgowe to One wykonują przelewy gdzie One są? Najlepsze poszły na L4 po tym jak prezes poszedł na chorobowe to kto przyjoł ich zwolnienie lekarskie i rezygnację z pracy? Tyle lat Pan Darek dobrze wykonywał swoją pracę a teraz co nagle Pan Darek jest zły? Najlepiej na niego wszystko zganiac a gdzie są inni bo nie tylko on tam rządzi?

 2. Tam miesza inna wspólnota co chce przejąć bloki mieszkancy otwórzcie oczy w koło siebie a co się dzieje w miatach

 3. Najlepszym rozwiązaniem byłoby gdyby prezes został równocześnie przewodniczącym spółdzielni i sam wybrał ludzi z którymi dobrze by mu się współpracowało bo on jako jedyny dobrze wypełniał swoje obowiązki i się poświęcał dla dobra mieszkańców .

  • Zgadzam się z Kruchowiakiem zawsze jak miałam jakiś problem nie było problemu jak mógł to pomógł. Niech coś zrobią bo cierpią na tym mieszkańcy i małe dzieci nie wspominając już o starszych osobach bo jak narazie to nic się nie dzieje.

 4. Dopiero się zacznie jazda we wrześniu kiedy to trzeba będzie ogrzać część szkoły przy świetlicy. Tam są najmłodsze dzieci i ciekawe kiedy burmistrz zda sobie z tego sprawę? Kto będzie tym razem winny?

 5. Jak nie wiesz o co chodzi to chodzi o pieniądze. To jest bardzo proste główna księgowa pani Szymańska i na prezesa kandydat jej mąż pan Szymański . Wszystko by wtedy pasowało tylko pan Kędzierski do tego wszystkiego nie pasuje. Panie Darku trzymaj się

 6. rada Pinokia z TVP to myc sie poki co moga w jeziorze mamy lato wiec tragedii nie ma a potem sie zobaczy.

  tak samo chrus zbierac moga,
  – ocieplic chalupy moga
  – a minister edukacji zaleca jesc mniej

  no szanowni panstwo to ja nie wiem czego wam jeszcze potrzeba pracowac za miche ryzu pozostalo

 7. Najgorszya opcja z tą rodziną, nikogo nie szanują. U nich kasa, kasa, ustawka, ustawka, aż wpadną w dołek który sami wykopali.

 8. Bezczelnością jest posądzanie kogokolwiek o tę sytuację nieznając faktów. Insynuacja, że Pani Szymańska księgowa a Pan Szymański na prezesa to „wszystko by wtedy pasowało” jest nie na miejscu.
  Akurat Pani Szymańskiej pracującej jako księgowa zawdzięczam wiele dobrych rad, rozwiązań i nie stwarzania żadnych problemów z zobowiązaniami.
  Ludzie!!! Szukajcie dobrego rozwiązania a nie pogarszania sprawy.

 9. Jak już Jankowski się za coś weźmie to „sukces” murowany.
  PS. Radzę wszystkim mieszkańcom bloków zakupić dobre kożuchy i grubą pościel.

 10. A palacze na jakiej podstawie zamknęli kotłownie,tj porzucenie pracy..
  Mieszkańcy im wypłat nie przelewają – więc dlaczego zakręcili wodę?
  Jakim prawem,a czy aby solidnie w ostatnim czasie wykonywali swoje obowiązki!? dlaczego mieszkańcy mają cierpieć ,skoro to nie ich wina że Panowie pensji nie dostali.
  Jakie konsekwencje poniosą za porzucenie pracy?

  • Panowie palacze nie porzucili pracy tylko przebywają na urlopie i wody mieszkańcą nie zamkli nadal mają,jeśli się czyta to czyta że zrozumieniem

    • Nikt nie musiał dać im urlopu. Wystarczył brak wypłaty. I tak długo pracowali charytatywnie. Ciekawe jak długo komentujący „Anonim” by pracował za darmo. Widząc taką znajomość prawa nie dziwie się, że jeszcze nie wybrano tam nowych władz.

     • No i co jednak się wystraszyli hehe
      Ktoś tu widzę ma problem,że inni mieli racje .
      Nigdzie w prawie nie ma przepisu ,że samemu sobie można urlop dać,a po drugie to krótki ten urlop.
      Chyba nie wyszło hehehe

  • Za darmo ile bys pracował?! Nie ma szefa nie ma nikogo to po co palacze mieli chodzic do pracy jak firma nie istnieje, chodzil bys chociaz.jeden dzien jak by ci nie placili? Na pewno nie, a palacze chodzili prawie 3 miesiace. Pan Piotr to uczciwy pracownik malo sie narobil? Dzieki niemu firma nie zatrudniala firm zewnetrznych do koszenia traw czy do roznego rozaju napraw.

   • Pana Piotra każdy zna tzw złota rączka. Pozbadli go i tyle . Cokolwiek się popsuło czy jaka awaria nawet we wolne musiał naprawiać i d.. ratować . Szambo On … Dachy On … Grzejniki On…a kto za to by odpowiadał ? Blokarze myślą ino o swojej d… by wszystko grało. Robił to wszystko za Free . Dobrze że nie mieszkam w tym syfie jak blokowiska

    • Halo halo dzieci rozpędzi liście się, to może palacza na prezesa:)))). Oprócz zalet w/wyżej 👂👂👂👂🥵. Mieszkańców zostawcie w spokoju, jesteśmy zjednoczeni jak nigdy

     • Hej Wy zjednoczeni 🤣🤣🤣może zrobicie zrzutkę na węgiel bo się kończy jak pisał pan palacz . Jakoś nie widzę tu jedności . Zebrania jak nie było tak nie ma😁

 11. Trzemeszno nic nie dostało z polskiego ładu dla byłych pgr. Brawo dla burmistrza, placyki, piękne świetlice na wsiach, ale aby wcześniej pomyśleć o infrastrukturze gazowej to nic. Ile teraz będzie kosztowało ogrzanie szkoły w Kruchiwie itp. Trzech palaczy to również koszt, takie bloki ogrzewane gazem byłoby taniej. Najlepsze, że zaraz przy gminie są magazyny z gazem, a gmina nie ma żadnej infrastruktury gazowej. W Trzemesznie robi się tylko to czego nie potzreba . Wiem teraz nie da się rozbudowywać sieci, ale wcześniej można było.

 12. Anonim!!!!! Tą sugestię już słyszałem jak panie informowały o swoich zamiarach. Ale było coś lepszego chciały poprowadzić ceplo z kotłowni w Trzemesznie. Kosmos. Proszę o jedno nie obrażajcie księgowych wyksztalconych w tym kierunku, ta pani nie ma takich kwalifikacji. :))))

 13. „KPRM kupuje 41 tys flag po 120 zl od firmy ktora w detalu sprzedaje je po 70 zl ” od zaprzyjaznionej firmy – Brawo ok 3 mln za duzo ale do kogo to trafi ? do tuska moze ???? wyborcy pis nie UMIEJO liczyc to im to wsio jedno

 14. Z artykułu, a szczególnie komentarzy wyłania sie bardzo smutny obraz kruchowskiego środowiska. Skonfliktowani ludzie, widzący tylko czubek swojego nosa. Kompletnie nierozumiejący mechanizmów rządzących spółdzielniami. Zamiast wziąć się w garść, zwołać walne zebranie i podjąć konkretne kroki prowadzą swoje małe wojenki. Nie rozumieją, że tylko oni sami, członkowie spółdzielni, mogą cokolwiek w tej sprawie zrobić. Burmistrz ani zastępca nie mają tu żadnej władzy.

 15. ks pl. S. Żaraki ktory okazyjnie sprzedał grunty Pinokio w marcu 2018 awansowal na generala jedynym decydujacym o nadaniu stopnia byl zgadnijcie kto ?

  tak sie robi piniadz a nie wy biedaki zapier..cie za miche

 16. Brawa dla palaczy ile czasu można wykonywać swoją pracę bez zapłaty i odporowadzanych składek. Jakby coś któremuś się stało, trafi do szpitala i kto za to zapłaci? Sam z własnej kieszeni? Skąd ma brać pieniądze na opłaty, kredyty itp? Skoro pracuje prawie 3 miesiąc bez wyplat? Dlaczego nikt o nich nie pomyślał odchodząc? Tylko zostali pozostawieni bez szefostwa i ani grosza do życia? A jak są potrzebni to na każde zawołanie byli. Może wkońcu mieszkańcy którzy są bez ciepłej wody zauważą co się dzieję i wyjdą zrobią zebranie ruszą ten temat skoro rada nie potrafi prostego zebrania zrobić. Cieszcie się, że to nie jest zima !!!

  • Jaki Ty mądry jesteś,człowieku puknij się w głowę,mieszkańcy im płacą ???
   Zastanów się co piszesz,bo nie masz zielonego pojęcia

  • Wszyscy pamiętamy jak burmistrzuniu z agregatem prądotwórczym do kamienicy prywatnej pospieszał. Ma zastępcę na etacie – ten z mogilna – więc bloki gazem łupkowym ogrzeje.

 17. Kruchowianin i sam sobie odpowiedziałeś gdzie tkwi problem, rada ma zwołać walne. Rada przyczynila się do zaistniałej sytuacji, im dalej w las tym więcej drzew. Rada powinna powołać do walnego zebrania prezesa PO, tego nie uczyniła i stąd te zawirowania. Reszta wyjdzie po kontroli:)))

 18. Mieszkancy siedzieli cicho bo nie musza placi za czynsz ktorego niektórzy nie oplacali kupe lat, boja sie ze syf wyjdzie na jaw. Dobrze im tak bez cieplej wody jeszcze prad powinni odlaczyc to calkowicie bylaby baja

 19. Zamknąłem wodę tylko po to, żeby co niektórym otwarły się oczy co się dzieję w naszej współdzielni, bo węgiel się kończy mam go tylko do września, a nie ma komu podjąć decyzji o zakupie, a zima coraz bliżej, niedługo upomni się energetyka o swój nie zapłacony prąd i wtedy kotłownia się zatrzymie. Niech mi ktoś pokaże czy potrafi przeżyć przez 3 miesiące bez wypłat? Ceny rosną, rachunki są do płacenia. Radzę co niektórym się szybko obudzić z tego snu, bo może to być ciężka zima. Pan Piotr Wołosowicz

  • Te księgowe to tylko statystki. Kiedy nie ma prezesa, to księgowa przejmuje jego obowiązki, a nie ucieka, jak pies z podkulonym ogonem. A gdzie szef Rady Nadzorczej?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj