Strona główna Różne Szansa na remont ul. Dąbrowskiego, upadł temat alumnatu

Szansa na remont ul. Dąbrowskiego, upadł temat alumnatu

4462
30

Na dzisiejszej sesji Rada Miejska przyjęła budżet na 2022 rok. O projekcie uchwały i zapisanych w nim inwestycjach pisaliśmy już |TUTAJ|.

W stosunku do projektowanych założeń nie zaszły istotne zmiany. Zapisano dodatkowe środki dla osiedli w mieście. Przypomnijmy, że pierwotnie planowano po 30.000 zł na każde z nich, czyli o 50% mniej niż w poprzednich latach. Ostatecznie podwyższono te kwoty do 60.000 zł na każde osiedle. Wbrew oczekiwaniom środowisk sportowych nie zapisano większych pieniędzy na sport ligowy.

Większość czasu poświęconego na dyskusję zajął temat remontu ulicy Dąbrowskiego. Z takim wnioskiem wystąpił Kacper Lipiński.

Wcześniej jednak poinformowano o odstąpieniu od pomysłu rewitalizacji alumnatu i pl. Kosmowskiego. Jak się okazało, w ub. poniedziałek odbyło się w urzędzie spotkanie w tej sprawie. Oprócz burmistrza, zastępcy i pracowników urzędu uczestniczyło w nim 7 radnych. Żaden z nich nie poparł tego pomysłu. Stąd podjęto decyzje o odstąpieniu od tego zadania.

Nawiązał do tej sprawy K. Lipiński zgłaszając wniosek. Stwierdził, że skoro burmistrz przewidywał zainwestowanie około 1.500.000 zł jako wkład własny w rewitalizacje alumnatu i pl. Kosmowskiego to w takim razie te pieniądze można przeznaczyć na modernizację ulicy Dąbrowskiego. Podkreślał też, że projekt budżetu jest skromny i nie zadowala właściwie nikogo. Każdy z radnych miał swoje oczekiwania, których jednak w zapisach budżetowych się nie doczekał.

Sprawa ulicy Dąbrowskiego wydaje się być jednak poza dyskusją. Wniosek poparli wszyscy radni, jednak duże rozbieżności wynikły z innego powodu. Aby wpisać tę pozycję burmistrz musiałby przygotować autopoprawkę. Część radnych, m.in. K. Lipiński i Benedykt Nitka było za tym, aby dać burmistrzowi czas do poniedziałku i wtedy przegłosować całość budżetu z zapisanymi środkami na ul. Dąbrowskiego. Innego zdania byli Tadeusz Pawlak, Daniel Bisikiewicz, Maciej Dalewski.

Zwracali uwagę na bardzo krótki termin, gdyż według prawa budżet musi być uchwalony najpóźniej do 31 stycznia. Proponowali jego przyjęcie w dniu dzisiejszym i zobowiązanie burmistrza do przygotowania stosownych zmian na lutową sesję RM. Tego samego zdania był burmistrz Krzysztof Dereziński. Nie wykluczył wpisania tych środków, jednak apelował o przyjęcie uchwały dzisiaj.

K. Lipiński próbował przekonać do swoich racji pytając, co będzie jeśli burmistrz nie dotrzyma słowa i jednak stosownych zmian nie wprowadzi. M. Dalewski argumentował, że nigdy nie ma do końca pewności, bowiem bywały inwestycje zapisane w budżecie i jednak nie zrealizowane z różnych powodów.

Ostatecznie rada przyjęła budżet bez wpisania środków na ulicę Dąbrowskiego jednak z obietnicą burmistrza, że takie zmiany – w uchwalonym już budżecie – do najbliższej sesji wprowadzi. Nie ma więc stosownych zapisów, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że długo oczekiwany remont ulicy Dąbrowskiego w końcu się rozpocznie.

30 KOMENTARZE

 1. Nie takie rzeczy się już słyszało. Uwierzę jak zobaczę. W zeszłym roku mieli robić inne ulice tak pięknie mówiono i co??

 2. Panie Lipiński dziękujemy za zajęcie się ulicą Dąbrowskiego. Panie Bisikiewicz wstyd jako radny z miasta był pan innego zdania czyli przeciw. Niech pan zacznie znowu łazić to przypomnimy to panu.
  Pan Lipiński ma mój i mojej rodziny głos.

  • Radny Lipiński nie startował i raczej nie będzie startował w okręgu Radnego Bisikiewicza. No chyba, że oboje będą startować na fotel Burmistrza. Wówczas Andrzeju będziesz mógł zagłosować na tego pierwszego.

   • A jakie jest zdanie radnego Nawrockiego w tym temacie bo poza głosowaniem jest cicho jak trusia. Zdaję się, że okręg nr 5 czyli w którego granicach jest ul Dąbrowskiego to jego „teren wpływu”. Panie Rafale proszę się odważniej wypowiadać bo głosując na Pana miałem większe oczekiwania!

  • „Sprawa ulicy Dąbrowskiego wydaje się być jednak poza dyskusją. Wniosek poparli wszyscy radni.” Czytasz ze zrozumieniem wniosek poparli wszyscy radni to jak mógł ktoś być przeciw? Myślenie i czytanie nie boli!

    • A wierzysz w to? To albo kolejna ściema żeby odwrócić na chwile oczy wyborców. Albo sprytny marketing. Coś co powinno być zrobione priorytetowo zostanie zrobione w końcu i będziecie nagle wielbić panów i władców za to zw są wspaniali. Ze zrobili coś to zrobić powinni już lata temu bez echa. Dajecie się porobić

  • Burmistrzuniu „ma spotkać się jutro – ale czas minął wczoraj”. Śmiech na sali a małpka na żyrandolu. Ciekawe jak miała w poniedziałek naiie?

 3. Na sam widok ulicy i budynku na foto, inwestorzy zamiast zatrzymać się przy urzędzie jadą w inne miejsca ze swoimi pomysłami na inwestycje. A Bisikiewicz jak zaciekle walczy o wygląd swojej części miasta. WSTYD

  • Zgłosiłeś Policji? Tu w komentarzach wiele razy ktoś straszył, że rozsypie gwoździe, bo mu elewacje zachlapują. Łatwo dojść po IP. Tylko, żeby się nie okazało, że to Twoje…

  • Dziekujemy radny Dalewski ze dojrzales potrzeby naszej miejscowosci dziura na dziurze az strach jechac gdyz dziury zalane woda i nie wiadomo jakie glebokie cala nawierzchnia do naprawy a nie tylko placki jak na patelni zrobic raz a dobrze

   • A tam nie jest droga powiatowa czasem? To wtedy do radnych powiatowych zgłaszać problem, bo podobno mamy aż trzech, ale się dobrze maskują.

 4. Przecież ten wniosek p.Lipińskiego to pod publikę,widać że merytorycznie jest kiepski jeżeli przyrównuje go do zplanowanej inwestycji na pl.Kosmowskiego i alumnatem bo ten projekt ma dofinansowanie i to w dużym procencie,a ul.Dąbrowskiego na ten moment zero środków,nawet chyba nie złożono żadnego wniosku o dofinansowanie czyli 100 % kredytu,powinno najpierw mieć się perspektywę jakiegoś dofinansowania,dobrze że niektórzy radni nie łykneli tego

  • Oj widać, że piszą zainteresowani. Panie Roztropny, dodaj może, że jednak na alumnat i Kosmowskiego też gmina miała wydać 1,5 miliona ze swoich pieniędzy. W znacznej części miałby to być wkład finansowy w budynek nie będący własnością gminy. Poza tym mamy już dom seniora, dlaczego miałby powstać drugi? Odpowiem Ci. Po to tylko, aby wyremontować obiekt należący do kościoła. Dzierżawa miał być na 10 lat po czym parafia przejęłaby wyremontowany za nieswoje pieniądze budynek. I odpowiedzmy sobie na pytanie, czy dla Trzemeszna pilniejszy jest drugi dom seniora czy jednak remont ulicy, która przynosi wstyd naszej gminie?

   • Ach kojarzaca masz swieta racje chcieli sie zabieracza remonty co nie jest ich wlasnosc niech sie zabiora za remonty budynkow gdzie nie ma wspolnot bo az strasza przyklad chociazby na pl Wojciecha przy przystanku jak wam nie wstyd taki budynek zabytek a tak zniszczony az sie prosi o naprawe i wiele innych

   • To są właśnie pieniążki, które leżą u Jankowskiego na stole, które widzi. Burmistrz widzi je również – ae ten trzemeszeński smog – więc są takie wirtualne. Jutro 6 „banieczek” od Kaczyńskiego i jeszcze 8 od marszałka województwa.

 5. Po raz pierwszy, Beniu, odkąd jesteś przewodniczącym rady, powiedziałeś mądre zdanie, że to Ty prowadzisz sesje. Tylko jestem przekonany, że na tym twoja finezja się skończy i że do końca swojej kariery już nic mądrzejszego nie wymyślisz.

  • Jeszcze powinien dodać ” na dzień dzisiejszy „, tak jak dodaje przed swoimi głosowaniami. Na dzień dzisiejszy jestem za……..😅😅😅

 6. 6 mln za remont zawodówki na urząd!!!!!¡!!!! I po .h. j wydawane bylo 50 tysięcy złotych? Kto odpowiada za to,, że lekką ręką wydaje się pieniądze na jakieś kosmiczne pieniądze? Najpierw 70 tysięcy , później 50 tysięcy. Co robi Komisja rewizyjna? Kto tam zasiada?

  • Nikt. I o to właśnie chodzi. Dopóki urzędnicy i radni nie będą odpowiadać z własnego majątku za swoje decyzje, dopóty będzie rządzić bezmyślność i niekompetencja, tyle, że przebrana w garnitury, czy na szpilkach.

 7. Dlaczego radni są tak negatywnie nastawieni do inwestowania w zabytki w Trzemesznie? Alumnat do takowych z pewnością należy. Z czego w przyszłości wyremontujecie plac Kosmowskiego? 6 milionów dofinansowania, które jest na wyciągnięcie ręki to dla Was radni nic nie znacząca kwota? Proboszcz pozyskał środki na termomodernizację i to pewnie nie małe. To jest człowiek, który konsekwentnie dąży do celu. Zamiast współpracować to Wam przeszkadza, że majątek jest kościelny? A co Wy? Nie reprezentujecie katolików? Sami do kościoła nie chodzicie? Naprawdę tak się boicie komentarzy tych co z kościołem są na bakier? Gdzie wasza odwaga? To trudno sporządzić odpowiednią umowę zabezpieczającą interesy gminy i kościoła? Mało tam macie w gminie mądrych głów, którzy co miesiąc otrzymują sowite wynagrodzenia? Macie 6 baniek na plac Kosmowskiego i nimi gardzicie? Dlaczego nigdzie nie było publicznej dyskusji na ten temat tylko poszło sobie 7 radnych do księdza i na tej podstawie zrezygnowano z tego dofinansowania? Od kiedy 7 to więcej niż 8. Przecież w Radzie zasiada 15 radnych. Mniejszość decyduje? 6 milionów dotacji lezy na stole. Co Wam nie pasuje? Parafianie chcieliby wiedzieć. Przecież parafianie to też wyborcy.

  • Wygląda tak od ilu lat? Tutaj nie chodzi o to aby nie robić tej ulicy i robić plac Kosmowskiego. Tu trzeba zadać pytanie. Dlaczego gmina rezygnuje z pewnej dotacji 6 mln zł? A Dąbrowskiego niech robią jak dostaną jakieś dofinansowanie. Przecież mają tam tylu urzędnikow. Za co oni biorą wynagrodzenie. Wniosku napisać nie potrafią? Oby nie było tak że ani nie będzie dotacji 6 mln na plac Kosmowskiego i Akumnat ani na Dąbrowskiego. Tylko gmina będzie się zadłużać na 1,5 mln zł aby pokazać jak to się dobrze rządzą. No tak rządzić aby brać kredyt to każdy potrafi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj