Strona główna Polityka Sukcesy i kłopoty spółdzielni „Razem Być”

Sukcesy i kłopoty spółdzielni „Razem Być”

6185
6

Od trzech lat w Wymysłowie działa niepubliczne przedszkole prowadzone przez spółdzielnię socjalną „Razem Być”. Założyło ją pięć gmin, w tym Trzemeszno oraz stowarzyszenie „Światowid”. Z czasem stworzono również pierwszy w naszej gminie żłobek.

W pierwszym roku działalności znalazło tam opiekę 25 dzieci. Wszystko wskazuje na to, że od września liczba maluchów przekroczy 100.

Pracę personelu wysoko ocenia burmistrz Krzysztof Dereziński. Jak nam powiedział, nigdy nie miał żadnych skarg ze strony rodziców. Wprost przeciwnie, spotykał się z wieloma bardzo dobrymi opiniami o pracy placówki. Wspomina też, że w momencie tworzenia przedszkola słychać było wiele głosów sceptycznych, głównie z uwagi na lokalizację poza miastem. Dzisiaj wielu rodziców bez problemu dowozi tam swoje pociechy.

Niestety, problemy jakie powstały w związku z działalnością „Światowida” miały wpływ również na działanie spółdzielni. Pisaliśmy o tym |TUTAJ|. W efekcie spółdzielnia została pozwana przez dwa podmioty o zapłatę.

Pierwszy z nich to wykonawca remontu, który twierdzi, że nie otrzymał należnych pieniędzy za wykonane prace. Drugi to osoba fizyczna, która udzieliła pożyczki spółdzielni. Suma tych roszczeń to prawie pół miliona złotych. Sprawy są obecnie przedmiotem postępowania przed sądem. Według burmistrza, jest to efekt działania pierwszego zarządu, a w szczególności prezes Katarzyny Jórgi.

Niedawno wybrano nowe władze spółdzielni. Dwuosobowy zarząd tworzą prezes Magdalena Torcz i Karol Walczak.

K. Dereziński jest dobrej myśli. Uważa, iż nowy zarząd upora się z kłopotami, a placówka będzie się dalej pomyślnie rozwijać.

6 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj