Strona główna Polityka Ławeczkę św. Jana Pawła II proponuje Renata Buzała

Ławeczkę św. Jana Pawła II proponuje Renata Buzała

11439
59

Upamiętnienie postaci świętego Jana Pawła II zaproponowała na środowej sesji Rady Miejskiej Renata Buzała. Radna chce, aby na skwerze przy zbiegu ulic 22 Stycznia i Mogileńskiej – noszącym imię Papieża Polaka – powstała poświęcona mu biała ławeczka otoczona klombem biało – żółtych kwiatów. Obok niej miałyby stanąć trzy tabliczki z wybranymi przez mieszkańców cytatami świętego.

Radna zaznaczyła, że nie jest to jej autorski pomysł tylko próba skorzystania z dobrych praktyk, które sprawdziły się w innych miejscach. Proponowała przeprowadzenie głosowania, aby poznać opinię pozostałych członków rady.

Według pomysłodawczyni, koszt takiego przedsięwzięcia to około 10000 złotych, które nie musiałyby obciążać budżetu gminy. Można na ten cel wykorzystać zbiórkę publiczną, sponsoring czy inne formy finansowania.

Pomysł radnej jako cenny uznał przewodniczący Benedykt Nitka. Był jednak przeciwny natychmiastowemu głosowaniu. Zauważył, że powinna to być przemyślana decyzja poprzedzona dyskusją na ten temat. Proponował radnej przygotowanie konkretnego wniosku, który po dyskusji mógłby być przedmiotem głosowania.

Podobnie wypowiadał się Kacper Lipiński. Zauważył, że wniosek zawiera zbyt mało szczegółów. Według niego – biorąc pod uwagę ceny dla samorządów – cała inwestycja może okazać się o wiele droższa. „Nie znamy opinii lokalnej społeczności, a w dobie wiadomo czego pomysł może być różnie przyjęty” – wyraził swe obawy radny.

Zgodnie z sugestią przewodniczącego nie doszło do głosowania nad propozycją. Temat ma jednak powrócić w najbliższym czasie.

59 KOMENTARZE

 1. Najpierw to zróbcie drogę na ul Dąbrowskiego a później zajmijcie sie glupotami domy wyglądają fatalnie świeżo po remontach a stan po 3 miesiącach oplakany jestem ciekaw kto zapłaci za elewację domów i farbę

 2. Z całym szacunkiem, ale są ważniejsze wydatki niż ławeczka… o pomniki w Trzemesznie, jak nauczyło doświadczenie, nie ma komu dbać, ale do stawiania ich są tłumy. Zamiast tego, by upamiętnić JPII można zorganizować jakiś ciekawy konkurs online dla mieszkańców w tym dzieci oczywiście. Byłoby to upamiętnienie Papieża i przy okazji coś świetnego dla Trzemesznian, co nie będzie stało zaniedbane juz za kilka miesięcy.

  • o fajne wyremontowane domy też lokatorzy nie dbaja
   Jak ktoś ma coś za darmo to po co na się starać, niech gmina się zaporzycza i ciągle remontuje menelom chaty

 3. Moim zdaniem jedna z glupszych propozycji. Lepiej byście jakaś łąkę posiali, przestali kosic, posadzili więcej drzew, krzewów. Przestali przycinać te istniejące, bo wygląda to debilnie. Może lepiej byłoby postawić kolejny kosz na zużyte rękawice, maseczki. Ludzie zacznijcie lepiej gospodarować pieniędzmi zamiast wydawać kasę na bzdury. Juz prędzej poprę pomnik Kuby. Był naszym mieszkańcem, trzemesznianinem, byłoby to fajne przynajmniej, oryginalne i skojarzone z trzemesznem. Pamięć o nim trwalaby lata. Nie brnijmy w klimaty kościelne.

  • To by było coś pięknego i szalenie ważnego dla naszej społeczności, gdyby właśnie Kubę upamiętnić w ten sposób!

   • Swietny pomysł. Atrybut Trzemeszna. Jestem za i chętnie wespre finansowo taki projekt. Fajna sprawa! Gratuluję pomysłu, idźmy prędzej ta drogą.

  • Uważam z całym szacunkiem dla P.Kuby, że to bardzo głupi pomysł wręcz śmieszny. Chyba komuś pomyliły się wartości.

 4. Sam tron to gmina już zabespieczyła 19-go marca przy placu Wojciecha – wystarczy go tylko z tamtąd przenieść. Jest elegancki – śnieżnobiały. Cytaty ze ścian przybytku wypadałoby skopiować – i będzie jak w niebie.

 5. 10 tys. Na ławeczkę z kwiatami?!
  Gmina Trzemeszno: dziurawe drogi; rozpoczęte inwestycje, które nie wiadomo kiedy się skończą; brak oświetlenia na nowych osiedlach;

  • Pomysł na pewno nie trafiony w czasie… ale wystarczy przeczytać ze zrozumieniem – dla Gminy wg pomysłu radnej koszt wyniósłby 0 (zero).

 6. PROSZE ABY MIESZKANCY SPRAWDZILI JAKIE TEMATY PODNOSI TA PANI – JAKIES LAWECZKI I INNE CUDA ZBĘDNE W DOBIE RECESJI GDZIE LUDZIE PRACE TRACA LUB IM SIE TNIE ETATY PRZEZ COVID-19 RATOWNICY NIE MAJĄ WYPOSAZENIA A PANI LAWECZKE I KLAB CHCE BYDOWAC

  NIE WIDZE PANI GLOSU W WAZNYCH SPRAWACH DLA MIASTA TYLKO WYSKAKUJE CO JAKIS CZAS PANI Z POMYSLAMI TYPU LAWECZKA LUB COS ZBUDOWAC – BRAK KOMPETENCJI NA TO WPLYWA CZY INNA PRZYCZYNA ? OD SZEWCA PANI SIE UCZY

  • Popieram. Może ta osoba wyłączyła telewizor, totalnie oderwana od rzeczywistości chce stawiać za 10 tys. lawkę. Kto w ogóle wybiera takie osoby? i po co?

 7. Jako szacunek i wspomnienie o Jego Świątobliwości Ojcu Św. Janie Pawle 2, należy dokonać odnowy kościoła katolickiego.

 8. Proponuję z tą ławeczka poczekać na kolejny film Sekielskich. Z pewnością ławeczka byłaby wówczas przeznaczona do rozbiórki 😉

  • Dokładnie. Po co stawiać coś co być może trzeba będzie za jakiś czas rozbierać. Nie reagowanie na pedofilię … dziękuję, taka ławeczkę omijalabym szerokim łukiem.

 9. Proponuję darmowego fryzjera dla nie których radnych. Na sesji wyglądali jak szympansy wypuszczone z buszu. Strach się bać patrząc na wybrańców narodu.

  • Jak to za darmo???? To ja idę do fryzjera i muszę płacić A oni mają mieć za darmo. Przecież, pracują to niech też płacą. Darmozjady

 10. Znowu się radna obrazi na prasę, że opisano jej kolejny niezbyt trafiony pomysł. Tak to jest jak się szybciej mówi niż myśli.

 11. Beniu my wiemy, że w przytakiwaniu innym jesteś dobry. A powiedz ile to już czasu upłyneło od momentu gdy zauważyłeś, iż w Trzemesznie brakuje wychodków? I jakie działania w tej kwestii zostały podjęte? Ile pojawiło się tych wychodków?
  I już czas na kolejną akcję sprzątania, np maseczek.

 12. Pani Renacie to sie w glowie po miliło szanuje Ojca Swiętego ,ale poco jakieś ławki stawiac moze ta pani postawi taka lawke pod blokiem w ktorym mieszka,pomysłnie warty dyskusji……

 13. Dzień dobry .a morze te pieniądze mroźna przeznaczyć na wycinkę drzew samosiejek wkoło stadionu piaskowego. I zrobienie wiazdu. Do stadionu piaskowego i chodniki do ulicy Czarneckiego. Zejście od parkowej .do orchowskiej. Pomyślcie radni nad tym .i nie wyrzucanie pieniędzy w błoto. Pozdrawiam serdecznie.

  • Oj chyba druga pani radna Renata nam się tutaj uruchomiła…ze swoimi pomysłami 😉Przypominamy o fatalnym stanie dróg w mieście .Przejrzyjcie w końcu na oczy.Po co w ogóle nam ta cała rada skoro nie ma kasy ,nad czym oni mają debatować….??!!Czy są to obecnie funkcje „honorowe”😉

 14. Pani Renato,mam nadzieję,że nie przejmuje się pani tymi komentarzami.Dużo czasu musi jeszcze minąć,zanim niektórzy zrozumieją,że :”nie samym chlebem żyje człowiek”

  • W czasach jakie mamy w tej chwili, gdy gospodarka nagle wyhamowała, a ludzie tracą pracę polemizowałbym z tym przysłowiem. Chyba, że ławka będzie służyć do żebrania na ten chleb.

 15. Naprawic ulice przez cale miasto od Mickiewicza do Kilinskiego masakra czy wy radni tego nie widzicie jak kostka wychodzi to naprawic jak to wyglada laweczka poczeka nie palaca inwestycja

  • gdzie burmistrz ma pieniadze na te inwestycje pozyskane z zewnatrz,takie gminy jak Łubowo,Kłecko,gniezno,czerniejewo,miłosław i wiele innych dostaje na inwestycje drogowe dotacje a trzemeszno gdzie???, to skandaliczne że taka gmina jak trzemeszno nie może nic pozyskac, radni wy śpicie,p. nitka przecież fundusze unijne są najwazniejsze aby gmina się rozwijała.

 16. Ławeczka już jest, tojtoj również a w poniedziałek gmina ogłosi, w którym miejscu na szlaku piastowskim będzie można odpocząć. Dziękujemy panu szambelanowi ochotnikowi, który podjął się opieką nad tojtojem.

  • My z siłowni pod chmurkom domagamy sie ławeczki Jana Pawła zebysmy mogli gdzie usiasc i popic w tym trzemesznie powoli juz nie m agdzie a tak w ladnym mijscu uszanowac JP chejnałem z butelki

 17. Pai radnej pomyliło się co to RADA PARAFIALNA a czym jest RADA MIEJSKA ! Tak na marginesie może wreszcie przestać składać ukłony do czasów minionych a wziąć się za naszą przyszłość i przyszłość naszych pokoleń ! Nie trzeba być żadnym mędrcem aby ocenić do czego doprowadziła nas owa przeszłość ! Niestety ale zostały na tych podwalinach wyhodowane wrzody! Szerzące się bezprawie , podłość , nienawiść i dławienie głosu ludu to główne cele niszczenia wolności i chęci tworzenia nowego świata wolnego od absurdów . OGARNIJCIE SIĘ RODACY !!!

  • Za to ma pan równo przystrzyzone krzaczory i trawkę na placach. Drzewa miniatury czy co? Chodniki dziurawe, pozapadane. Jednak i tak najgorsze są te place z rowniutko posadzonymi krzaczkami przycinanymi non stop żeby broń boże nie podrosly

 18. obaj panowie „burmiszcze” – z przykroscia musze stwierdzic ze po tych ulicach nie da sie jezdzic – przyzwyczajony jestem ze w moim miescie stolecznym Warszawa podróżuje sie ze srednia predkoscia podrozna wynoszaca 90-110 km/h tego samego o trzemesznie powiedziec nie mogę. Urwalbym sobie zawieszenie a nie po to kupowalem auto ktore posiada 350 KM zeby sie slimaczyc 20-40 km/h
  Czas to piniadz a piniadz to wladza

  • Jestem ciekawy, jak komuś w aucie krwią się zawieszenie lub coś się stanie innego na tych dziurawych drogach, to kto zapłaci za naprawę. ? Jedziesz 20km/H i to chyba za dużo jak na ta kostkę. Średniowiecze. Trzeba chyba burmistrza i reszte jego ekipy na teczkach przewieź po tej kostce.

   • focusem w wersji RS ich na tylnej kanapie przewioze po kostce i kółko różancowe wolol kosciola to moze w koncu nareperuja te dziury.

    Taczka to dla nich za malo !

 19. JP2? serio? w tych czasach? może tak trochę uczyć się otwartości na świat, na związki, orientacje, zamiast upamiętniac JP2 i to średniowiecze które z Polski zrobił. Zacznijcie ludzie w końcu oczyszczać swoje umysły z tego zacietrzewienia. Było i na szczęście minęło.

 20. Burmistrzu brac sie za chodniki bo zarastamy jak na polu a co do ulic naprawy to druga sprawa jeszcze troche to gmina bedzie placic za malowanie budynkow ktore sa oblewane zybura z ulic

 21. Bardzo fajny pomysł, Renato, słowa uznania za inicjatywę i pozdrowienia! Nie przejmuj się hejtem. Tymczasem od siebie dodam propozycję dla kolejnego – miejmy nadzieję kompetentnego wreszcie – burmistrza i przyszłej, oby wreszcie skutecznej i pełnej inicjatyw rady: zdemontować beton z miejskich placów, przywrócić zieleń i zadrzewienie przed tzw domem kultury, zdemontować idiotyczne instalacje na placu św Wojciecha i zasadzić więcej miododajnych roślin (zadbajmy o pszczoły, te dzikie tez) i nasadzić więcej drzew w mieście i gminie. Pozdrawiam!

  • Niezupełnie się z Panem,Panią zgadzam.Plac przed DK niech taki pozostanie ze względu na imprezy jakie są tam od czasu do czasu organizowane.Na placu św.Wojciecha też niech tak pozostanie.Jeżeli chodzi o drzewa miododajne to w granicach miasta jest mnóstwo niezagospodarowanych miejsc gdzie rosną krzaki i śmieci się walają. Tam można takie posadzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj