Gmina dofinansuje wymianę pieców

0 Flares Facebook 0 Google+ 0 Filament.io 0 Flares ×

Poprawa jakości powietrza poprzez ograniczenie zanieczyszczeń tak zwanej “niskiej emisji” to cel, jaki stawiają przed sobą władze naszej gminy. Mają temu służyć dopłaty na wymianę węglowych źródeł ciepła na bardziej przyjazne środowisku.

Projekt uchwały określający warunki i zasady ich przyznawania przekazał do Rady Miejskiej burmistrz Krzysztof Dereziński.

Radni będą głosować w tej sprawie na sesji nadzwyczajnej 21 sierpnia.

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, o dofinansowanie będą mogły starać się zarówno firmy jak i osoby fizyczne. Warunkiem otrzymania wsparcia będzie wymiana dotychczasowego źródła ciepła (węglowego kotła c.o. lub pieca kaflowego) na inne urządzenie grzewcze – olejowe, gazowe, elektryczne, pompy ciepła. Dotychczasowe urządzenie będzie musiało być trwale usunięte.

Wyjątek stanowić mają piece kaflowe posiadające szczególne walory estetyczne lub zabytkowe, pod warunkiem trwałego usunięcia ich połączenia z przewodem kominowym. Nie trzeba też będzie likwidować kominków, jeśli nie mają one instalacji rozprowadzającej ciepło do innych pomieszczeń.

Wysokość dotacji ma być równa kosztowi zakupu nowego źródła ciepła, jednak nie większa niż 2000 złotych. W tym roku planuje się przeznaczyć na ten cel 24000 złotych.

Okresem na składanie wniosków ma być kwiecień. W tym roku wyznaczono pięciodniowy termin ich składania – od 10 do 14 września.

36 Komentarze do Gmina dofinansuje wymianę pieców

ogloszenia
 1. Mieszkaniec napisał(a):

  Gmina powinna dopłacać również do instalacji gazowych w nowych domach. Np. zwrot kosztów przyłączenia gazowego (ok 3,5 tyś zł). I zdecydowanie gonić tych co palą “byle czym”.

 2. Maciej W. napisał(a):

  24 000/ 2000 = 12 gospodarstw domowych przy maksymalnej dotacji wspartych taką kwotą ?

  Zrobił Pan jakąkolwiek analizę ile osób faktycznie jest zainteresowanych takim rozwiązaniem ?

  Panie Burmistrzu Pan potrafił zapłacić firmie zewnętrznej około 600 000 tysięcy złotych za usługę tylko w jednym roku budżetowym, którą winna wykonywać skarbnik ( którą Pan mu temu rzekomo zatrudnił ) lub ktoś z referatu finansowego na stałym etacie w ramach swoich elementarnych obowiazków – a teraz przygotował Pan dla mieszkańców program z kwotą, którą powinna się nazywać chyba – ochłap do pieca + …

  Makabra, a przypomnę Panu, że jest Pan już po ” świetnie zaplanowanych terminowo” wakacjach czyli forma powinna być najwyższa z możliwych …

  5 dniowy termin składania wniosków, szkoda, że nie 6 – dzień na gospodarstwo domowe by przypadł …

 3. Marta napisał(a):

  A gmina Trzemeszno kiedy dofinansuje śmietniki na kupy psów? Bo co wychodzę z psem to mnie szlag jasny trafia.

  • zofia napisał(a):

   idzie młoda dziewczyna z pieskiem ,piesek robi kupkę wielkosci wiadra !!w centrum miasta dziewczyna odgarnia włosy tak jak by chciała otrzepać z siebie to gówno i idzie dalej !!! ot panienka z dobrego domu ! następnym razem obiecuję natre jej włosy tym gównem !!

 4. Cadyk mistrz interesu napisał(a):

  ja juz tam niemieszkam ale zameldowanie mam przygarne 2 kola wstawie piec a po roku go zdemontuje i sprzedam

 5. zdrowie najwazniejsze napisał(a):

  nie mieszkam w Trzemesznie pare lat ale poznaje ten dach , szok jeszcze smrodza

 6. Zdegustowany napisał(a):

  Cyt:”Wysokość dotacji ma być równa kosztowi zakupu nowego źródła ciepła,jednak nie większa niż 2000 pln”.Pytam się publicznie p.Burmistrzowi. Gdzie można kupić jakikolwiek piec za 2000 pln ? Zapis śmieszny i uwłaczający mieszkańccom.Co za geniusz to formuował? Nie wspomnę o kwocie 24 000 pln. Tak jak wspomniał Maciej W. dla 12 osób w całej Gminie na ten rok. “Ranczo” przebijacie na maksa. Naprawdę nie róbcie nic więcej w tej kadencji przynajmniej nie będziecie się ośmieszać. Może i chcieliście dobrze a wyszła po prostu szopka.

 7. 24000? napisał(a):

  Nie ucięło czasem jednego lub dwóch zer?

 8. zapach napisał(a):

  Mieszkam na Osiedlu Piastowskim.Od jesieni do wiosny czuć smak i zapach spalanego miału ciągnący od Mogileńskiej.

 9. dadis napisał(a):

  niech lepiej dofinansuja szkole podstawowa nr1 palacze pala wszystkim ,plastik to norma

 10. kajko napisał(a):

  180000 poszło gdzie indziej

 11. Mieszkaniec napisał(a):

  Jest jakiś sposób na rozrabiających gowniarzy? Nocą terroryzują ul Kopernika od kilku tygodni! Do sklepu i z powrotem z przystankiem na siłowni!!!

  • Realista napisał(a):

   Zdemontować ławki,a sprzęt przenieść w inne miejsce.

  • Spacerowicz. napisał(a):

   O ile się orientuje to na Kopernika jest spokój a ze młodzież trochę pogadać to nic strasznego po 22 jak idę w tym kierunku to Siłownia pusta…Tak więc nie wiem ocow to halo….

   • Ala napisał(a):

    Spacerowicz,słabo się orientujesz albo sam imprezujeszna tej ulicy.Mieszkam w pobliżu i widzę grupy malolatów ciągnące do sklepu po zaopatrzenie.Niestety te wyprawy są bardzo głośne.Szkoda,że kamery nie działają skutecznie.Kto jest za to odpowiedzialny?

    • xyz napisał(a):

     Witam za monitoring miejski odpowiedzialnych jest dwóch pracowników jeden to MARIUSZ KINECKI A DRUGI ROMAN FOŁDA WIDOCZNIE NIC NIE ROBIA A BURMISTRZ ICH WYBRAL W KONKURSIE !!!!
     Kpiny z mieszkańców sobie robią !!!Za nasze podatki tam siedzą i nic nie robią!!!!

     • anonim napisał(a):

      No to panowie do dzieła!Monitoring w Trzemesznie to porażka!Na siłowni chleją i rozrabiają po nocy!O ulicy Kopernika napisano już wiele i nic nie widzicie?!Dobrze,że znamy nazwiska panów odpowiedzialnych za kamery!I jeszcze ta głośna muzyka jak ćwiczą na drążku!!!

 12. Sowa napisał(a):

  Teraz najgorzej jest na pl św Wojciecha… Siedzą gowniary po 15 lat, przeklinaja, dra papy… A człowiek na wieczorny spacer wyjdzie i nie ma gdzie się podział3… Na trampolinach z fajkami siedzą, na zjeżdżalni butelka po piwie… Syf…

  • Do Sowa napisał(a):

   W miniony czwartek to rzadzila pani z Zeromskiego i to nie 15 latka tylko klapa okolo 50 lat z kolezaka piwka lataly po placu nawet nie zmiescila sie na slizgawce az sie zaklinowala gdzie policja wyszly z pijalni z butelkami o godz. 22 i na plac mordy darly do prawie24 szkoda slow ogrodzic ten plac albo zlikwidowac bo to sie dzieje co noc to spac nie mozna arano kosze pelne puszek i butelek co to ma byc.

 13. Anonim napisał(a):

  Najpierw niech Gmina rozprowadzi instalacje gazowa po całej Gminie a puzniej niech da możliwość korzystania z tego dofinansowania mieszkańcom Gminy

 14. seba napisał(a):

  24 000 tsyięcą złotych? hahahaha dajcie spokój, żenada.

 15. jan napisał(a):

  A może ktoś pomyśli o smrodzie z paroca!

  • Anonim napisał(a):

   A od kiedy śmierdzi coś z Paroca. Powiedział bym że więcej śmierdzą fermy Kierzkowo. Sano w Lubiniu. Kominy na Dąbrowskiego i Kościuszki. Nie wspominając rejonów ośrodka zdrowia.

  • mieszkaniec napisał(a):

   Rzeczywiście w okolicach stadionu miejskiego na osiedlu, zaczęło być czuć intensywny zapach z Paroca, który najbardziej czuć w obrębie zakładu, on Nas dalej truje, a nie chce się myśleć jak będzie po uruchomieniu następnej linii, to przypomina Oświęcim – Czarnobyl

 16. Anonim napisał(a):

  Dzień dobry,
  czy my aby nie doznamy szoku tlenowego, po tym jak tych 12 pieców zastąpią ekologiczne kotły…
  A teraz poważnie-to już nie jest kpina, to jest drwina.
  Setki tysięcy i miliony “wyciekają” z budżetu gminy(usługi kancelarii L& wspólnicy, niewyegzekwowane od Remondisu podatki, opłata dla centrali Remondisu z tytułu zarządzania, itd), a trutym z każdej strony mieszkańcom Trzemeszna( Paroc, fermy Kierzkowo,Święte, Smolary Lubiń, składowisko Kamieniec) rzuca się ochłap w postaci 24 tyś zł !
  Co do pytania Anonima- czy coś śmierdzi z Paroca?
  Tylko to:
  -amoniak
  -fenol
  -formaldehyd
  -triametyloaminy
  -siarkowodór
  -chlorowodór
  -fluorowodór
  -dwutlenek siarki
  -tlenki azotów
  -tlenek węgla
  -węglowodory alifatyczne
  -nikiel
  -ołów
  -miedź
  -selen
  -wanad
  -cynę
  -antymon
  -chrom
  -kobalt
  -arsen
  -mangan
  o banalnych pyłach nie wspominając!
  Pozdrawiam
  TDi

  • Anonim napisał(a):

   I wszystko to nosem pan wyczuł. Brawo proponuję zaciągnąć się do pracy w naszym rządzie

   • Tomasz Didymos napisał(a):

    Do Anonima z 12.04.
    Szanowny Panie,
    nos niepotrzebny(choć czasami aż się skręca z bólu jak “powieje”, szczególnie świeża dostawa fenolu) To oficjalne dane firmy Paroc.

    Do rządu? Tam sami mądrzy siedzą -co ja bym wśród nich robił?
    Pozdrawiam
    TDi

  • Chemik napisał(a):

   Gwoli ścisłości nie wszystko powyżej wymienione śmierdzi. Tlenek węgla nie śmierdzi i niestety nie śmierdzi.

 17. JK napisał(a):

  Panie burmistrzu,uzdrawia Pan atmosferę tak jak viceburmistrz “uzdrowił”targowisko…Chojność wasza jest powalająca!

 18. xyc napisał(a):

  Wstyd i hańba,żeby chwalić się dotacją na piec co to ma być .We wszystkich gminach minimum dotacji to 6000 złotych !!!!A w Trzemesznie ktoś ma wymienić sobie piec za 2000 złotych !!!To absurd w naszej miejscowości precz już z tego stanowiska i dlaczego nie ma tak długo wyroku sądowego za jazdę po pijanemu czyżby od marca do września była Policja lub prokuratura skorumpowana przez Pana Burmistrza 🙁
  Muszą nadejść zmiany i wyrzucić wszystkich z tego Urzędu Miasta !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powered by WordPress | Designed by: SEO Consultant | Thanks to los angeles seo, seo jobs and denver colorado