Strona główna Sport i rekreacja Szkolenia i egzamin z „Pod Żaglami”

Szkolenia i egzamin z „Pod Żaglami”

1441
3

Stowarzyszenie „Pod Żaglami” zorganizowało kurs na patent sternika motorowodnego i licencję na holowanie narciarza lub innych obiektów pływających. Ze względu na dużą liczbę chętnych, kurs odbywał się w dwóch wyznaczonych terminach nad jeziorem Popielewskim.

Szkolenie teoretyczne i praktyczne z zasad budowy i pływania jachtem motorowodnym oraz zasad holowania przeprowadził Piotr Zagajewski – instruktor żeglarstwa, motorowodny i nurkowania oraz ratownik WOPR.

Egzamin teoretyczny (test) i praktyczny (pływanie) przeprowadziła Katarzyna Domańska – wiceprezes d/s szkolenia PZŻ, kapitan jachtowy i motorowodny, instruktor wykładowca PZŻ oraz Maja Komorowska – instruktor nauki pływania i motorowodny.

Wszyscy kandydaci na sterników motorowodnych i na licencję holowania zdali egzamin teoretyczny, jak i praktyczny. W obydwu edycjach kursu wzięło udział w sumie 22 osoby, z czego 4 osoby otrzymało licencję na holowanie narciarza lub innych obiektów pływających. Spośród uczestników kursu na patent sternika motorowodnego 6 osób to członkowie naszego stowarzyszenia.

Uczestnicy kursu i zarząd stowarzyszenia „Pod Żaglami” serdecznie dziękują P. Zagajewskiemu za wysoce merytoryczne przekazanie wiedzy teoretycznej i praktycznej z zasad pływania po wodach śródlądowych jachtem motorowodnym. Dziękujemy również komisji egzaminacyjnej za przekazane cennych uwagi z zasad pływania.

Sternikom motorowodnym życzymy bezpiecznego pływania i „stopy wody pod kilem”.

(spż)

3 KOMENTARZE

  1. Szkoda, ze nie bylo informacji o tym. Wyslalem na poczatku roku wiele zapytan czy beda organizowane szkolenia i bez echa. Gdzie nastepnym razem szukac informacji o przyszlych szkoleniach i egzaminach?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj