Strona główna Różne Dożynek nie będzie

Dożynek nie będzie

4423
10

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku – po raz pierwszy od wielu lat – nie odbędą się dożynki gminne ani też powiatowe, które miały mieć miejsce właśnie w naszej gminie.

Burmistrz Krzysztof Dereziński pytany o to na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej wskazał dwa powody takiego stanu rzeczy. Pierwszy to panująca epidemia, która nie jest odpowiednim czasem na organizację tego typu imprez. Ponadto burmistrz powołał się na rozmowy z wieloma rolnikami, którzy twierdzą, iż w tym roku nie ma powodów do świętowania z uwagi chociażby na panującą suszę, a także plagę afrykańskiego pomoru świń.

„Zawsze broniłem dożynek i źle mówiłem o tych co je bojkotowali. Tym razem uważam, że jeśli jesteśmy ostrożni, rozważni i roztropni to należy zrezygnować z organizacji tego święta” – tłumaczył K. Dereziński.

Wiceburmistrz Dariusz Jankowski poinformował, że jest właśnie po rozmowie z przedstawicielem starostwa. Jak się dowiedział, stanowisko władz powiatowych jest podobne. Starosta również nie widzi możliwości organizowania powiatowego Święta Plonów.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

10 KOMENTARZE

    • jest tylko problem czy przed następnymi wyborami w roku wyborczym uda się przedstawić radzie do uchwalenia pakiet kredytów aby realizować kiełbasę wyborczą np. renowacja placu Św. Wojciecha i słynne nawodnienie- zrobienie placu a pózniej rozkopy a finał to jakie jest nawodnienie ? wężyki na powierzchni ? a póżniej przez kolejne lata mówić nie ma pieniędzy a teraz jeszcze kryzys i pasuje, co to za gospodarka , p.Nitka mówi że kasa pusta ,gdzie są pieniądze na drogi i ich pozyskiwanie ?Czy my mieszkańcy przejrzymy na oczy?

      • Wezyki na powierzchni hm renowacja wazne zewoda sie leje nocami po placu czy pada czy nie ach oszczednosc na maksa zapraszam na placyki w nocy moze nie jeden sie wykapie

  1. Niech sie przyzno ze kasy nimo a nie pandemia wstyd on juz wie ze we Wrzesniu bedzie pandemia to tylko gmina Trzymeszno bieda na maksa pienindze sie wydaje z glowa mieszkancy zrobmy sobie w parku nie dokonczonym chociaz zabawe grzybek gotowy taki burdel tylko w Trzymesznie

  2. Gołym okiem widać jak to idzie w naszej gminie, jak będą się zbliżać wybory to będzie się robić dużo , liczymy że Pan Nitka i radni z inicjatywy nie pozwolą zaciągać kredytów tak jak to było w poprzedniej kadencji radnych a dzisiaj musimy spijać tą gorycz choć niektórych mamy nadal, np.i m.in. p Bisikiewicz, p. Koperski,p.Wiśniewska ,p. Dalewski, to co wyczyniał p. Bisikiewicz w czasie kolędowania domostw i co opowiadał że obligacje to nie żaden problem dla gminy , oby nie było powtórki z rozrywki bo naszą gminę za dużo to wszystko kosztuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj