Strona główna Różne Dom socjalny w Jastrzębowie do likwidacji

Dom socjalny w Jastrzębowie do likwidacji

5058
19

Temat domu socjalnego w Jastrzębowie pojawia się co jakiś czas na obradach komisji i sesjach Rady Miejskiej. Od kilku lat mieszkańcy okolicznych posesji skarżą się na zachowanie osób zamieszkałych w hoteliku.

Pisaliśmy o tym po raz pierwszy już trzy lata temu, |TUTAJ|.

Od tego czasu niewiele się zmieniło. O uciążliwym sąsiedztwie wspominał niejednokrotnie Tadeusz Pawlak, radny tamtego okręgu. Burmistrz Krzysztof Dereziński odpowiadając radnemu na jednej z komisji twierdził nawet, że budowa domu socjalnego w tej formie była błędem. „To nie był dobry pomysł, dałem się namówić ówczesnemu kierownikowi referatu inwestycji, bo to był jego pomysł i on za tym jakby stoi” – mówił. Przyznawał jednak, że odpowiada za tę decyzję.

Sytuacja być może zostanie rozwiązana. Niedawno odbyło się w tej sprawie spotkanie burmistrza z mieszkańcami. K. Dereziński zadeklarował podjęcie kroków zmierzających do likwidacji domu socjalnego. W pierwszej kolejności nie mają już być tam kwaterowane nowe osoby. Nastąpić ma też weryfikacja lokatorów w celu usunięcia tych, którzy zamieszkują tam bez przydziału.

Przede wszystkim jednak burmistrz obiecał zwrócić się do Rady Miejskiej o zabezpieczenie w budżecie na przyszły rok środków finansowych na budowę mieszkań socjalnych. W przypadku realizacji tego pomysłu wszyscy lokatorzy byliby wykwaterowani, a hotelik zlikwidowany. Budynek miałby być wówczas sprzedany.

19 KOMENTARZE

  • Tak to idiotyczne i głupie tłumaczenie tego burmistrza,to nie on,przemyśli ,i tak w kółko,czy w ogóle podjął jakąś decyzje,remondis też nie on,kto przygotował projekt decyzji ,też nie on,to już jest niesmaczne burmistrzu ,czy mieszkańców masz za nierostropnych,to jest beszczelność i ………,zwykła hamówa

 1. Zamiast rozpoczynać kolejne inwestycje niech ta Gmina skończy te, które rozpoczęła… Np. Rozbudowa Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzemesznie.

  • Oj to będzie w 2023 r,p.nitka jako ekonomista upora się z długiem gminy i znów bedzie wysyp inwestycji, tylko czy z kredytów i obligacji

  • Nie będzie żadnej rozbudowy OSP. Powód jest bardzo prozaiczny. Tak się rządzą, że nie ma pieniędzy. Inne gminy będą realizować inwestycje z dofinansowaniami a mieszkańcy będą tylko słyszeć, że wszyscy są na około winni kierownicy, radni, PiS, itd, itp.

 2. Czyli, że ci sami ludzie w mieszkaniu socjalnym nagle zaczną się inaczej zachowywać?
  Gdzie te mieszkania socjalne miałyby powstać?

  I teraz uwaga. Scenariusz do wyborów w 2023 roku będzie następujący.
  Burmistrz obiecał coś bez żadnych konkretów lokalizacyjnych, finansowych. Postawił tym samym radnych pod ścianą. Jeśli nie przeznaczą zgodnie z jego „genialnym” pomysłem środków na budowę mieszkań socjalnych w innej lokalizacji to w Jastrzebowie przed wyborami powie, ze on chciał rozwiązać problem ale rada nie chciała. I kto będzie winny? Nie on tylko radni.
  Jeśli zaś rada przeznaczy kasę na mieszkania socjalne to będzie powód aby ogłosić swój wielki sukces. Sukces w rozwiązaniu problemu, który został wywołany przez jego samego.
  I tak przez drugą dekadę dajecie się nabierać na te gierki.
  Jak szkoły podstawowe były zamykane to cała wina została zrzucona na jego zastępcę.
  Jak jedną z zamkniętych szkół (w Jastrzebowie) chciano zagospodarować to okazało się, że to kierownik od inwestycji jest temu winien.

  • To prawda że p.Zygmunt padł ofiarą a derezinski teraz hotelik przerzuca na p.Pawła,tylko jak ci Panowie byli w gminie to chociaż byla dynamika i urzednicy czuli jakiś respekt i brali się do pracy,a co mamy dzisiaj parodie i wręcz śmieszne tylko kosztem mieszkańców ,na tej samej nucie idiotyczne tłumaczenia tego burmistrza,i tak w kółko

 3. Musisz Pawlak bardzo się starać, żeby znowu wpadła ci okrągła sumka za remont. A państwowe zlecenia sądobrze płatne.

   • Jakie 20 to 31 lat z jedną przerwą jak był Nowaczyk zastępcą,to zasiedziały mało kreatywny samorządowiec w dadatku jeszcze zadufany w sobie,więc na co może liczyć spoleczeństwo gminy,ale burmistrzowi to pasuje i to jest też taki efekt działań

  • W normalniej firmie taki burmistrz nie byłby wybrany na prezesa z jednego bardzo oczywistego powodu. W normalnych firmach prezesami są osoby, które znają się na kierowaniu firmą i co najważniejsze są w tym kierowaniu skuteczni. Trzemeszno to taka państwowa lub samorządowa spółka, gdzie prezesem nie jest znający się na zarządzaniu manager tylko osoba, która … każdy chyba widzi jaka.

 4. Są ciekawsze tematy niż dom socjalny.
  Napoleon sobie wymyślił, że będzie topił publiczne pieniądze w tą starą budę na wylocie na Orchowo, aby tam sobie zrobić urząd.
  Jeden radny mający pojęcie o kosztach związanych z budową mówi ( mądrze), że ten remont będzie zdecydowanie droższy od budowy nowego, funkcjonalnego budynku (radny z komitetu burmistrza) i jaka jest reakcja burmistrza? No on jakby miał dom budować to by budował nowy a nie remontował starego!?
  No i wszystko jasne! W tym jednym stwierdzeniu jest cała kwintesencja rządów tego Napoleona ( trzemeszeńskiego).
  Wniosek jest prosty. Jeśli rada przyzwoli na wydawanie kolejnych pieniędzy na kolejną dokumentację projektową, gdzie jedna jest już zrobiona i leży pewnie w szafie będzie to oznaczało jedno. Każdy kto będzie głosował za będzie współodpowiedzialny za niegospodarność. Jeśli, ktos nie wie jakie są tego konsekwencje niech to lepiej sprawdzi. Ile to już wydano pieniędzy na projekty w tym budynku? Ludzie w Trzemesznie rozliczą tych, którzy nie szanują pieniędzy publicznych. Burmistrza i radnych, którzy zamiast skupić się na faktycznych potrzebach na siłę próbują udowodnić, że coś potrafią. Owszem potrafią. Jedno do perfekcji opanowano w tej gminie. Wydawać głupio i bezsensownie pieniądze. W końcu to nie ich pieniądze. Wypłaty sowite są co miesiąc. Jakże by inaczej.
  Dyrdymały, że pożyczkę można wziąć tylko na urządzenie tam urzędu to Napoleon może wciskać takim leszczom radnym, którzy grzecznie rączki do góry podnoszą w żaden sposób nie weryfikując tego, czy to co mówi jest prawdą. Zaczęliście tak ślepo ufać burmistrzowi, któremu dwa lata z rzędu nie udzieli liście wcześniej wotum zaufania?
  Jest to całkowita nieprawda i kłamstwo. Gdzie w warunkach pożyczki Jessica jest warunek, że musi być tylko urząd? Co domy kultury z Jessici nie mogą powstać? Większej bzdury nie słyszałem.
  Odsyłam do źródła, które obnaża te bzdury wygadywane publicznie przez Napoleona.
  https://alebank.pl/dom-kultury-w-miejscu-przedwojennej-gazowni-zakonczyla-sie-pierwsza-w-europie-inwestycja-infrastrukturalna-finansowana-ze-srodkow-unijnej-inicjatywy-jessica/
  Radna Buzała powinna walczyć o to, że jeśli jest dokumentacja na dom kultury powinien zostać ogłoszony przetarg – przecież dokumentacja na dom kultury jest. Wystarczy, że wykona jeden telefon do instytucji udzielającej tego typu pożyczek i uzyska informację, że Jessica jest dla wszelkich budynków użyteczności publicznej a nie tylko dla budynków urzędu.
  Ludzie kultury nie dajcie sobie odebrać szansy na dom kultury z prawdziwego zdarzenia!
  Co więcej Napoleon chce kupować kolejną działkę, aby realizować chore zapędy i pomysły tego od sportu a ludzie kultury mają gnieździc się w jakiś starych ciasnych pomieszczeniach.
  Wy nawet ulicy nie potraficie dobrze wyremontować a za taki budynek się bierzecie? Przykład rozmytej ledwo co wyremontowanej ulicy Mogileńskiej. Kto skasował kasę za nadzór tej fuszerki? Jakiś dobry znajomy?
  Dla zobrazowania możliwych kosztów remontu pod urząd. Dworzec PKP a raczej jego remont to około 10 mln zł. Tylko kiedy był przetarg?
  Burmistrz i jego eksperci żyją w oderwaniu od rzeczywistości budowlanej.
  To jest obraz tej gminy. Obraz totalnego upadku. Obraz bylejakości. Obraz partactwa. Obraz niekompetencji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj