Strona główna Kultura Trzemesznianie w gronie uznanych fotografów

Trzemesznianie w gronie uznanych fotografów

3476
11

Dwóch trzemeszeńskich fotografów znalazło się na prestiżowej liście twórców z terenu województwa wielkopolskiego. Na stronie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu w dziale „Twórcy” znajdują się osoby o uznanym dorobku artystycznym w dziedzinie fotografii.

Jednym z nich jest nieżyjący od 30 lat Stefan Majewski. Jego zdjęcia zamieszczaliśmy wielokrotnie na naszym portalu. Pozostawił po sobie niezliczoną liczbę prac ukazujących ludzi, wydarzenia i miejsca związane z naszym miastem. W ubiegłym roku Dom Kultury zorganizował wystawę prezentującą jego dorobek. Niedawno postanowiono przypomnieć te prace, wystawa ponownie zagościła na pl. Cegielskiego.

Drugi z twórców to Marceli Konieczny, instruktor trzemeszeńskiego DK. Wiele jego zdjęć znalazło się na kalendarzach, w albumach i innych wydawnictwach związanych z naszym miastem. W pracy z młodzieżą i dorosłymi stosuje często zapomniane już metody jak np. fotografia otworkowa, stykowa czy zdjęcia wykonywane starymi aparatami wielkoformatowymi. Jego pasją jest też malarstwo.

Pełną listę wielkopolskich twórców fotografów wraz z opisem ich dorobku można znaleźć |TUTAJ|.

11 KOMENTARZE

 1. Tak – to jest to. Ludzie z pasją działają bez względy na wszystko. Pan Marceli od wielu lat działa w dziale fotografia i sztuki plastyczne – bez rozgłosu i zbędnych pawich piór. Jest w naszym mieście kilka takich osób, które w od dawna tworzą, działają i zawsze będą działały. A zaczynały, gdy nie było jeszcze FB czy YouTube. Wystawa, plener, ciemnia fotograficzna czy koncert – tam trzeba było pokazać co się potrafi (na żywo). Kto pamięta tamte czasy? Ale jak zwykle … cudze chwalimy, a swego nie znamy lub szybko zapominamy. Brawo Panie Marceli !

 2. Gratulacje dla obu „wirtuozów” obiektywu. Pasjonaci ubogacają ogląd otaczającego świata, gdyż osiągany w swojej dziedzinie profesjonalizm doskonalą nieustająco. W przypadku zdjęć możemy reflektować warsztat fotografa i rzeczywistość widzianą obiektywem aparatu twórcy.
  Doceniamy, podziwiamy i dziękujemy.

   • Mylić się ludzka rzecz,zwłaszcza gdy nazwiska są podobne a artykuł czyta się pobieżnie,ale komentować z taką k…turą,przesada.

    • Mylić to się możesz, gdy przywołujesz z pamięci nazwisko słyszane jednokrotnie przed dziesięciu vlaty, a nie nazwisko podane kilka linijek wcześniej. To tak jak gdyby radny tlumaczył się, że zagłosował inaczej niż powinien przez pomyłkę. A powierzchowności, pobieżności i robienia czegokolwiek „na odp…” to się lepiej pozbąć, dla dobra swojego i innych, i wykonuj wszystko co robisz perfekcyjnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj