Strona główna Kultura Co Sybilla przepowiedziała Trzemesznu?

Co Sybilla przepowiedziała Trzemesznu?

4481
15

Przepowiedniom można wierzyć lub nie, ale tę z pewnością warto przeczytać. Ukazała się ona w 1933 roku w „Piaście”, dodatku do „Dziennika Kujawskiego”.

Czy cokolwiek z proroctwa potwierdziło się w przyszłości? Niestety tak. Nadeszła II wojna światowa, podczas której spalona została trzemeszeńska świątynia. Nie ocalał jednak – jak zapowiadała Sybilla – gmach gimnazjum, również spalony przez Niemców. Do dziś nie odnaleziono żadnego skarbu pod kościelną wieżą, ale to być może jeszcze przed nami.

Jakie jeszcze skojarzenia przywodzi na myśl przepowiednia? Zostawiamy to wyobraźni Czytelników.

Za podesłanie nam materiału dziękujemy panu Marianowi Przybylskiemu ze Strzelna.

15 KOMENTARZE

  1. Głęboko zakopanego skarbu nikt nie odnalazł z bardzo prostej przyczyny: po prostu nikt głeboko nie kopał pod wieżą i nikt go nie szukał. Można jednak przypuszczać, że jakieś „skarby” również i tam się znajdują. „Skarby” mogą oznaczać nie tylko złoto, srebro, stare monety ale również elementy zbroii, broń jak również stare dokumenty pisemne. Trzemeszno jest na tyle starym miastem, że na jego terenie a także w jeziorze zapewne znajdują się różne „starocie”. Przypuszczenie takie potwierdzają, ogłaszane od czasu do czasu, znaleziska w remontowanych czy uszkodzonych kościołach czy innych zbytkach architektóry, czy na placach budowy.

    • Skarbów szukałbym w magazynach muzealnych Republiki Federalnej oraz prywatnych kolekcjach praworządnych dziś obywateli Niemiec. Reszty próbować można odnaleźć na (nie)dalekim wschodzie, czyli rosyjskiej federacji.

  2. Jak się okazuje sprawdziła się przepowiednia , że dnia 30 stycznia roku 2021 pewien niezbyt zdrowy na umyśle niby kierowca zaliczy mur cmentarny. Zdarzenie miało miejsce ok. Godz. 18.35. przy parkingu.

  3. Jeden drugiemu wilkiem nienawisc pomalu zaczyna sie wszystko konczyc mozna zaobserwowac golym okiem tylko czlowiek psuje swiat protesty na sile niszcza wszystko i tu pomalu sie wszyscy wykoncza jeszcze dac ludziom bron no to bez komentarza ale pomalu przychodzi zaglada

  4. Moze nie na temat pod tym artykulem ale musze sie z wami podzielic sprawa w zeszlym roku chodzili jacys panowie sprawdzajac niby szczelnosc gazu i powiedzieli mi ze mam do wymiany reduktor i waz zgoda wymienilam i co sie okazuje w tym roku przyszli i mi mowia ze musze wymienic reduktor czy te reduktory nowe to tylko sa na rok czy do zluzycia czy ktos mi odpowie

    • Proszę zapytać dystrybutorów gazu w butlach, lub skontaktować się z dostawcą gazu z sieci. Byc może pada Pani ofiarą wyłudzenia.

  5. A wy do kościoła a nie na info trzemeszno siedzieć katolickie miasteczko na tace iść dać broń Boże myśleć samodzielnie katolik to dobry chłop

  6. Dzisiaj WOŚP super sprawa uwielbiam Jurka taki dobry chłopak od tylu lat prowadzi WOŚP tylu dobrych ludzi chodzi z puszkami. Jurek ani grosza za to nie bierze wszystko w imię pomocy słabszym nie zarabia na tym a ile robi do tego takiego po rencach całować. Apolityczny zawsze dobry i miły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj