Strona główna Artykuł partnera 4 najważniejsze zalety haftu komputerowego w porównaniu do innych metod znakowania

4 najważniejsze zalety haftu komputerowego w porównaniu do innych metod znakowania

805
0

Znakowanie odzieży cieszy się obecnie bardzo dużą popularnością. Może być wykonane bardzo różnymi metodami na ubraniach, które zostały uszyte z rozmaitych tkanin. Jedną z metod jest haft komputerowy. Jego korzeni można upatrywać w XIX wieku, kiedy to razem z rewolucją przemysłową pojawił się haft maszynowy. Stał się on alternatywą dla bardzo czasochłonnego haftu ręcznego. Dzisiaj haft komputerowy jest metodą wybieraną naprawdę bardzo często. Jego popularność nie jest przypadkowa. Ta metoda znakowania odzieży ma bowiem wiele zalet.

1.Nieograniczone możliwości znakowania odzieży

To jedna z największych zalet haftu komputerowego. Ma on zastosowanie do znakowania odzieży, która została uszyta zarówno z tkanin naturalnych, jak i syntetycznych. Haft komputerowy sprawdzi się nawet do znakowania ubrań wyprodukowanych z polaru. Haft można wykonać na tak grubym materiale, jak filc i skóra. Można przy tym umieścić go na dowolnie wybranych elementach garderoby. Sprawdza się na bluzkach, koszulkach, czapkach. Jest doskonałą metodą do znakowania toreb i ręczników, a nawet obuwia. Znalezienie drugiej równie uniwersalnej metody znakowania odzieży jest naprawdę bardzo trudne.

2.Haft komputerowy jest bardzo trwały

To kolejna zaleta haftu komputerowego. Wśród metod znakowania odzieży haft komputerowy jest jedną z bardziej trwałych. Jest odporny na przebarwienia, blaknięcie i ścieranie. Zachowuje swoje walory wizualne przez bardzo długi czas. Na jego kondycję negatywnie nie wpływa nawet częste pranie w wysokiej temperaturze. Dzięki temu może być stosowany do znakowania ręczników oraz odzieży i dodatków narażonych na bardzo intensywne użytkowanie. Sprawdza się świetnie nawet w przypadku odzieży roboczej.

3.Stosunkowo niska cena

Technika zdobienia, jaką jest haft komputerowy jest bardzo ekonomiczna. Za znakowanie odzieży, dodatków czy ręczników tą metodą trzeba zapłacić naprawdę niewiele. W porównaniu z innymi metodami znakowania, haft jest naprawdę wyjątkowo atrakcyjny pod względem ceny. Istotne jest też to, że cena ta jest niezwykle przystępna przy niskich nakładach. Pozostałe metody znakowania sprawdzają się przy nakładach wynoszących minimum trzydzieści, a nawet pięćdziesiąt sztuk.

4.Możliwość wykonania praktycznie każdego wzoru

Szeroki wybór nici standardowych, błyszczących, a nawet ognioodpornych pozwala na wykonanie dowolnego wzoru praktycznie w każdym kolorze. W przypadku haftu komputerowego można wykonać nie tylko bardzo proste, ale także najbardziej skomplikowane, składające się z wielu detali wzory. Haft wykonywany jest ze szczególną dbałością. O precyzję wykonania dba program komputerowy, w który wyposażona jest maszyna hafciarska. Gotowy haft komputerowy prezentuje się niezwykle elegancko i efektownie. Warto jeszcze dodać, że haft wykonany maszynowo może być nie tylko płaski, ale także wypukły. Każdy może więc wybrać taki, który najlepiej pasuje do znakowanego ubrania i efektu, który chce się uzyskać. Pod tym względem trudno znaleźć drugą tak uniwersalną technikę nanoszenia nadruków na odzież.

artykuł partnera