Strona główna Różne Zwiedzili spalarnię odpadów

Zwiedzili spalarnię odpadów

1997
11

W miniony piątek (15 marca) odbył się pierwszy w tym roku wyjazd z cyklu „Akcja segregacja”, organizowany przez firmę Remondis Aqua Trzemeszno w ramach umowy na odbiór odpadów. Tym razem w pierwszej kolejności postanowiono zadbać o nauczycieli, zajmujących się edukacją ekologiczną w placówkach oświatowych Gminy Trzemeszno.

Przygotowano dla nich wyjazd do spalarni odpadów oraz niedawno otwartej nowoczesnej sortowni w Bydgoszczy, zarządzanych przez firmę „ProNatura”. Na miejscu odbyła się prelekcja przedstawiciela zakładu odpowiedzialnego za edukację ekologiczną oraz projekcja filmików edukacyjnych, wykorzystywanych do edukacji dzieci z bydgoskich szkół.

Dorośli mieli możliwość dokładnego zwiedzania obu zakładów oraz wymiany doświadczeń. Zdobyta wiedza zaowocuje z pewnością w najbliższym czasie nowymi pomysłami na edukację, a dzieci które jeszcze w tym roku kalendarzowym będą uczestniczyć w kolejnych wyjazdach z cyklu „Akcja segregacja” będą na nie lepiej przygotowane.

Agnieszka Pichłacz-Wilkowska, Monika Krawczak, gm. Trzemeszno

11 KOMENTARZE

 1. i Krzychy oba są widzę – mogliscie powiedziec w tej edukacji ze nie wolno takich odpadkow wywozic na swiete i TIRami spoza miasta wywalac cudzych odpadow – od tego bym zaczal hahahahah k..a nie moge jakbym ogladal monthy pytona wczoraj artykul z kara 1 melon a dzis edukacja dla tych co to powinni pilnowac tego – czy ludzie to widza ?

  • Nie za późno na edukację? Jeżeli chcecie się czegoś nauczyć o śmieciach to lepiej zwiedzić Święte, Kamieniec, Rudki i wiele innych. Jak chcecie się czegoś nauczyć o smogu to zapraszam do centrum Trzemeszna po godzinie 15 i proponuje zaciągnąć się pełna piersią. Zanieczyszczenia przemysłowe powietrza…proszę bardzo…wystarczy obserwować niebieski dym z kominów fabryki wełny. Można by tu prowadzić wykłady dla studentów z kierunku ochrony środowiska. Program zapełniony na 4 lata inżynierski. I tylko zajęcia praktyczne…ale biznes.

   • to pokaz ile macie w urzedzie srodkow na ten cel zeby to wybudowac noooo pokaz pokaz kupiliscie budynek od powiaatu ile wam zostalo ?

    – kolejne pytanie czy czlonkom wycieczki zostala wyplacona „kilometrowka” ?

    aaaaa to ja juz wiem po co takie wycieczki moze nowy burmistrz lepiej zeby pojechal na taka wycieczke ?

    mozna zadac wiele pytań tak zwanemu „markowi” chociaz pewnie to ktos z urzedu pisze jak sie domyslam zajmijcie sie biezaca praca dla ludzi i mierzcie sily na zamiary to tyle od mieszkanca ale moze inni mysla inaczej

  • dodalbym jeszcze zastraszanie swiadkow ! film Youtube pt: „Marek Suski krzycząc wtargnął na komisję ds. wyborów kopertowych, przesłuchiwany świadek zamilkł.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj