Strona główna Polityka ZNP w sprawie likwidacji Zespołu Obsługi Szkół

ZNP w sprawie likwidacji Zespołu Obsługi Szkół

986
6

Do Rady Miejskiej wpłynęło wezwanie do usunięcia naruszenia prawa, podpisane przez Aleksandrę Baranowską, prezesa Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Trzemesznie. Wezwanie dotyczy uchwały z dnia 26 czerwca 2013r. w sprawie likwidacji Zespołu Obsługi Szkół. W piśmie tym, pani prezes zarzuca Radzie nieprzestrzeganie obowiązku przesłania do zaopiniowania związkom zawodowym projektu uchwały.

W ten sposób, według autorki pisma, został naruszony artykuł 19 ust. 2 Ustawy o związkach zawodowych. Ustawa mówi, , że „organy samorządu terytorialnego kierują założenia albo projekty aktów prawnych w zakresie objętym zadaniami związków zawodowych do odpowiednich władz statutowych związku, określając termin przedstawienia opinii, nie krótszy jednak niż 30 dni. ”

Rozpatrzeniem wezwania zajmie się Rada Miejska na najbliższej sesji 31 lipca 2013. Wcześniej, ta sprawa będzie omawiana przez komisję Rady Miejskiej w środę, 24 lipca.

6 KOMENTARZE

 1. Przepraszam bardzo, a gdzie Związki Nauczycielstwa Polskiego były do tej pory, że nie odezwały się w sprawie gimnazjum i liceum oraz szkoły zawodowej, obniżenia godzin etatowych nauczycieli i zwalniania nauczycieli. Nieprawnego nakłaniania przez dyrektora szkoły nr 2 nauczycieli na pójście na roczne urlopy zdrowotne. Takie są jego oszczędności.
  Po co w ogóle ZNP istnieje? Skoro wstawia się za byle gównianą minimalną sprawą, a gdy jawnie okradają szkoły trzymają gębę na kłódkę, aż do momentu w którym jest po sprawie.
  Na trawniki z nawadnianiem pieniądze w edukacji są, a na nauczycieli i uczniów nie ma.

 2. Dokładnie tak. Pani prezes związków juz raz powiedziała ze jak rodzicom się nie podoba to mają dzieci do szkół prywatnych posłać. Brak słów na taką postawę.

 3. Zastanówmy się tak, przecież instytucja z 2 piętra Szkoły nie pomagała raczej w dobrym funkcjonowaniu trzemeszeńskich instytucji oświatowych, a Pani Prezes zaczyna bronić starych układów? Gdzie znajduje się biuro Pani Prezes – może w sąsiedztwie Pana Ś. ? Czyżby obawa o brak towarzystwa ?
  Wreszcie po kilku Radach udało się zagłosować za likwidacją tej instytucji ( brawa za odwagę dla radnych), a tu ktoś się burzy,że Go nie zapytano czy wypada odwołać Zespół Obsługi Szkół… Nic przeciwko Paniom księgowym, bo to potrzebne, ale osoba Kierownika, czy Dyrektora – po co ? Panie wiedzą co mają robić, a Pan co jakiś czas występujący na zakończeniach roku szkolnego czy innych imprezach może być zastąpiony przez Pana Asystenta _( mam nadzieję,że nie pomyliłem stanowiska) .
  Pozdrawiam

  • Po co protest pani prezes? Przecież ZOS zostaje!Nie jest likwidowany.A w ogóle tak jak zwykle musztarda po obiedzie.Gdzie jest ZNP jak się ważą ważne dla szkół i nauczycieli sprawy? Nie ma!!!!!!!!!!!!!!!Wypisuję się ze ZNP.Pani Prezes -zespół jest tylko przeniesiony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here