Strona główna Kultura Znamy kandydatów na dyrektora ZSOiZ w Trzemesznie!

Znamy kandydatów na dyrektora ZSOiZ w Trzemesznie!

3000
59

Znamy już nazwiska kandydatów, którzy przystąpili do konkursu na stanowisko dyrektora w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie.

Jak poinformował nas Radosław Gaca z Wydziału Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, do konkursu zostało zakwalifikowanych czterech kandydatów. Poniżej zamieszczamy ich nazwiska:

1. Sławomira Sobkowiak
2. Michał Nowak
3. Marlena Sobieszak
4. Justyna Kaniasty 

Rozmowy kwalifikacyjne z w/w kandydatami odbędą się już 22 sierpnia.

59 KOMENTARZE

  • Pani Sobieszak jak najbardziej się nadaje na to stanowisko! Nikogo innego nie widze na tym miejscu. Ona jest w 10000 % idealna! Technikum najlepsze!

     • 1Weź do ręki i przeczytaj podręczniki i słowniki.
      2 Posłuchaj lub przeczytaj opinii językoznawców.
      3 Tu nic nie zależy od nazwiska,a obowiązują zasady.
      4Nie masz racji.
      5.Zainteresowałem się tym już w czerwcu bo wtedy też trwała dyskusja nad tym nazwiskiem.Razem z synem chcieliśmy zobaczyć kto ma rację.I wyszło że nazwisko to trzeba odmieniać. A w szkole napewno musi być dobrze.

 1. Pan Nowak jest namaszczony przez posła Gruszczyńskiego,a dość już mamy wtrącania się Gniezna w nasze sprawy.O obecnej pani dyrektor wyraziła swoje zdanie rada pedagogiczna chcąc jej odwołania.Pani Sobieszak ma już doświadczenie a paniSobkowiak jest bez pracy .Obu ostatnim paniom życzę powodzenia.

 2. Najlepszym kandydatem na to stanowisko jest mężczyzna. Wybaczcie feministki. Kobieta, jak pokazał czas nie sprawdza się na takim miejscu. Osobiście mam nadzieję że to pan Nowak wygra konkurs.

 3. Tak Pani Sobieszak moim zdaniem owego czasu pracowała z trudną młodzieżą i ma doświadczenie ,a młodzież teraźniejsza jest super trudna.Trzeba być mocnym więc tylko ta kandydatka temu może podołać trzymam kciuki!

  • Pani Sobieszak oprócz pracy z trudną młodzieżą ma również doświadczenie w pracy jako lektor partyjny PZPR i nauczyciel religii, znaczy posiada szerokie spektrum zainteresowań i doświadczeń (od lewa do prawa). Jak najbardziej nadaje się na dyrektora i na pewno sobie poradzi. Trzymam kciuki.

   • A przede wszystkim jest mądra,dobra,sprawiedliwa,wymaga dużo od siebie i podległych jej pracowników.Zna się na szkole. SZANUJE LUDZI.Nikim nie gardzi,nikogo nie upokarza.

 4. Czegoś tu nie rozumiem.Jakiś czas temu informowaliście,że wobec p.Kaniastej nauczyciele uchwalili wotum nieufności.Dlaczego w takim razie jej nazwisko widnieje wśród kandydatów na nowego dyrektora?Mam nadzieję,że komisja konkursowa wezmie to pod uwagę i roztrzygnięcie nastąpi między trzema pozostałymi kandydatami.Niech wygra najlepszy- dla dobra naszych dzieciaków, o,przepraszam,młodzieży.

  • Pan Jarosław Kaniasty nie kandyduje.Dyrektorem wbrew woli społeczeństwa Trzemeszna chce być niekompetentna Kaniasta Justyna.Kaniasta!

  • Zaczynając długą litanię błędów:
   1. Skłóciła Radę Pedagogiczną w której nie ma zupełnie zaufania do niej.
   2. W podejmowanych decyzjach zdradzała zupełny brak znajomości prawa oświatowego jak i regulaminów obowiązujących w szkole której przewodziła.
   3. Bezczelnie odnosiła się do uczniów traktując ich jako gorszych od siebie.
   4. Nauczycieli traktowała jak marionetki którymi może kierować zupełnie jak chce nie zważając na nic.
   5. Rodziców traktowała jak zło konieczne, nigdy nie liczyła się z ich zdaniem.
   6. Źle traktowała absolwentów szkoły

   Mam dalej wymieniać…

   • nie to żebym kogoś bronił, ponieważ sprawa jest mi zupełnie obca, ale podaj jakieś konkretne przykłady skoro już zacząłeś, bo pisać subiektywne ogólniki w stylu „nie zrobił nic, źłe traktował” itp to każdy o każdym może napisać i zawsze będzie to jakaś subiektywna prawda, pozdrowienia

    • ad.1. np. Otrzymała wotum nieufności Rady Pedagogicznej.
     ad.2. np. Starała się zorganizować nabór do technikum choć było to wbrew prawu.
     ad.3. np. używając obiektywnych argumentów by podważyć jej decyzję ostatecznie wysuwała argument: „JA tu jestem Dyrektorem”.

     i tak dalej… Zresztą nie będę Jej więcej pogrążać bo nie ma sensu. Cieszę się że Dyrektorem tej Szkoły została P. Sobieszak. Pozdrawiam również

 5. Pani Kaniasty/ Kaniasta, czy jak ją się tam odmienia bądź nie odmienia, gdyby miała choć trochę honoru i szacunku dla samej siebie to w ogóle by nie zgłosiła swojej kandydatury na to stanowisko. Ale jak widać nawet tego Jej brak…
  Mam nadzieje, że „ta” Pani nie będzie już brana pod uwagę na stanowisko dyrektora!!! Bo nic pożytecznego nie zrobiła, wręcz tylko zaszkodziła.
  Jeszcze trochę to zacznie z tą swoją wysoko uniesioną głową fruwać po ulicach Trzemeszna, bo na chodzenie to będzie za dumna!!!

 6. Znamy kandydatów na dyrektora, znamy starostów dożynek a kiedy poznamy dyrektora gimnazjum? Przecież za 10 dni początek roku. Czy nam rodzicom gimnazjalistów urządza się już od lipca „randkę w ciemno”?

  • @matka – być może ktoś z przegranych na dyrektora ZSOiZ zostanie dyrektorem gimnazjum, dlatego potrzebna jest ta zwłoka.

 7. Najlepszym dyrektorem był zawsze pan Losik. I nikt go już nie przebije. Zawsze można było z nim pogadać, pośmiać się, pójść z każdym problemem. Zawsze pomocny i serdeczny. Za jego kadencji zawsze ciekawe rzeczy się działy. A teraz tylko szumy i zawiść…

 8. Pani Maria Sobieszak to najlepszy kandydat! Jest ona świetnym specjalistą nie tylko przedmiotów których uczy, ale potrafi normalnie z uczniem porozmawiać o jego problemach. Myślę że byłaby dobrym przywódcą grona pedagogicznego i gospodarzem szkoły. Zawsze rzetelnie przygotowana do pracy, dyspozycyjna i przy tym zawsze wyczulona na dobro drugiego człowieka. Pisze to jako absolwent technikum gdzie uczyła zarówno pani Sobieszak jak i „uczyła” w cudzysłowie pani Justyna Kaniasty. Dlaczego „uczyła” w cudzysłowie pani Justyna Kaniasty? A no dlatego że nie uczyła, tylko przez 45 minut czytała nam książkę – podręcznik który każdy z nas miał na ławce, i tak było przez 4 lata. Nie wyobrażam sobie by tak niekompetentny nauczyciel został dyrektorem. Dziś z perspektywy czasu, gdy sam jestem nauczycielem nie wyobrażam sobie tak prowadzić lekcji moim uczniom. No ale cóż pani Sobieszak nie należy do żadnej patrii politycznej, nie ma znajomości w starostwie więc wydaje się być na przegranej pozycji. A szkoda bo takiej szkole należy się tak dobry dyrektor jakim bez wątpliwości byłaby pani Maria Sobieszak.

  • Tak było !Mogła bym jeszcze podawać przykłady złej pracy pani Kaniastej.Nie robię tego ,bo mi już żal,że musi czytać te kompromitujące ją oceny.Zasłużyła na to,nie liczy się się z człowiekiem,wynosi się ponad innych tak jakby miała patent na mądrość.
   Ato co robiła jako nauczycielka i dyrektorka pokazuje,że …bez komentarza….szkoda nawet słów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here